Важливо
Новини

Громадські приймальні нардепів із Львівщини: хто, де і за скільки?

FacebookTwitterTelegram

Інтереси Львівщини у Верховній Раді нині представляють 24 депутати. Мажоритарників і списочників – порівно, по 12 обранців. За законом народний депутат може звернутися до органів місцевого самоврядування і попросити в них приміщення для своєї громадської приймальні. Журналісти дослідили, хто з львівських обранців має приймальні, як вони змінювалися за час каденції та у скільки усе це їм обходиться. 

Слуга народу

У найбільшій парламентській франкції “Слуга народу” представлені 6 депутатів із Львівщини. Юрій Камельчук та Орест Саламаха обрані у мажоритарних виборчих округах. Ростислав Тістик, Святослав Юраш, Остап Шипайло та Євген Петруняк потрапили у Верховну Раду за партійним списком. 

Євген Петруняк поінформував, що має приймальню у Києві на вулиці Садовій, 3 у кабінеті 226. Це  – адреса комітетів Верховної ради. Ані площі, ані вартості оренди нардеп не вказав, тож ймовірно йдеться про безоплатне використання. 

Інші представники монобільшості не надали нам інформацію про свої депутатські приймальні, але деякі з них журналістам таки вдалося відшукати.

Громадська приймальня Ореста Саламахи є у місті Дрогобич за адресою площа Ринок, 1. Якраз у будівлі міськради. Нардеп орендує приміщенням на 19,4 метрів квадратних. В документах, які нам надали у Дрогобицькій міській раді, не зазначено суму за користування комунальним майном. 

У приміщення № 5 в адмінбудівлі Сокальської міської ради (вулиця Шептицького, 44) має приймальню Юрій Камельчук. Народний обранець безкоштовно користується 15,3 квадратами. 

На сайті Верховної Ради вказано, що Святослав Юраш зустрічається з виборцями у Львові на вулиці Генерала Чупринки, 85. Щоправда, приміщення приймальні не зазначається. За цією адресою є Франківська районна адміністрація. 

З травня по грудень 2020 року Ростислав Тістик орендував 10,6 квадратів у місті Перемишляни за 1 гривню на рік. Громадська приймальня Тістика була на першому поверсі адміністративної будівлі за адресою вулиця Привокзальна, 3-а. Раніше це майно належало Перемишлянській районній раді. Саме між нею і депутатом було укладено договір. Нині квадратні метри у власності Перемишлянської міської ради. Жодних документів, які б підтверджували продовження терміну оренди приміщення, у міськраді нам не надали. Але цікаво інше – те, що час оренди приймальні списочника Тістика співпав із місцевими виборами у 2020-му. 

Європейська Солідарність

Найбільше мандатів від львів’ян отримала “Європейська Солідарність”, а саме від цієї політсили депутатами стало 8 людей. Микола Княжицький, Михайло Бондар та Андрій Лопушанський є обранцями-мажоритарниками. Олег Синютка, Степан Кубів, Софія Федина, Андрій Парубій, Микола Величкович потрапили у раду за списком політсили. 

Софія Федина у відповідь на наш запит не вказала точних адрес своїх приймалень, але зазначила, що “народні депутати, обрані у загальнодержавному багатомандатному окрузі, переважно не мають власних приймалень, а для комунікації з виборцями використовують приміщення місцевих осередків політичних партій”. 

На сайті обласного осередку “Європейської Солідарності” є інформація, що Михайло Бондар має приймальню у місті Радехові на проспекті Відродження, 3. Раніше за цією адресою були Радехівська РДА та районна рада, які припинили свою діяльність. У Радехівській міській раді повідомили, що договорів у народними депутатами дев’ятого скликання не укладали. 

Табличку про громадську приймальню Степана Кубіва нам вдалося знайти у Львові на вулиці Винниченка, 12, у приміщенні, де є офіс обласного осередку політсили.

Лідером за кількістю громадських приймалень в області є екс-очільник Львівщини, а нині нардеп Олег Синютка. Проаналізувавши інформацію на сайті обласного осередку, відповіді на запити, нам вдалося нарахувати 11 приймалень Синютки. Зібрати інформацію про суму оренди чи площу декількох з них сьогодні складно, бо певні ради уже в стані припинення. Площі приміщень є від майже 10 квадратів до понад 18. Найдорожче приймальні обходилися у містах Мостиська та Миколаєві – 72,28 та 16,40 гривень відповідно за перший місяць. У наступні місяці додавалася сума інфляції.  Інші приймальні коштувати Синютці по 1 гривні в рік. А у Пустомитах приміщення надано на безкоштовній основі. 

Цікавим є той факт, що чимало приміщень Олег Синютка почав орендуватися у 2020-му. Громадянська мережа ОПОРА писала, що найімовірніше, в деяких приймальнях Синютки під час місцевих виборів могли працювали партійні штаби “Європейської Солідарності”.

Адреса Площа в м2 Термін оренди Вартість оренди
1 м. Львів

Винниченка 12

офіс Львівської обласної організації “Європейської Солідарності”
2 м. Сокаль

Шептицького, 26

перший поверх

10,1 31.01.2020 по 30.12.2020 1 грн в рік
3 м. Перемишляни

Привокзальна, 3а

перший поверх 

кабінет №31

10,7 07.02.2020 по 05.02.2023   1 грн в рік
4 м. Мостиська

Грушевського, 22

9,7 01.04. 2020 по 31.03.2021  72,28 за перший місяць. Кожен наступний місяць  плюс інфляція 
5 м. Стрий

Шевченка, 71 

18,4 28.05.2021 по 28.05.2022  1 грн в рік
6 м. Жидачів

Шашкевича, 2

16,66 08.02.2021 по завершення повноважень 1 грн в рік 
7 м. Пустомити

Грушевського, 35

другий поверх кімната №19

13 14.02.2020 по 14.01.2022  безкоштовно
8 м. Миколаїв

Володимира Великого, 6

перший поверх,

канібет №28

16,4 01.02.2020 по 31.12.2020 16,40
9 м. Жовква 

Львівська 40

адмінбудинок Б-2, кабінет № 13; 

інформація з сайту обласного осередку
10 м. Золочів

Чорновола, 3

інформація з сайту обласного осередку
11 м. Броди

Лесі Українки, 55

інформація з сайту обласного осередку
12 м. Сколе 

майдан Незалежності,1

четвертий поверх

інформація з сайту обласного осередку
13 м. Самбір

Мазепи, 8

інформація з сайту ОПОРИ
14 м. Турка договір готується

Андрій Лопушанський, Микола Княжицький, Микола Величкович, Андрій Парубій та Степан Кубів на наші запити з проханням надати дані про свої приймальні не відповіли. Ця інформація відсутня і на сайті Верховної Ради. 

Голос

У Верховну Раду від партії “Голос” пройшли списочник Роман Лозинський та обранці-мажоритарники Наталія Піпа, Галина Васильченко, Ярослав Рущишин. Нині усі вони входять у депутатську групу “Справедливість”. 

Роман Лозинський розповів, що зустрічається з виборцями у приміщенні Личаківської районної адміністрації міста Львова (вулиця Костя Левицького 67, кабінет 219). Анонси про них можна знайти на сторінках у соціальних мережах депутата. “Враховуючи те, що такі видатки оплачують коштом платників податків, щоб робота моєї приймальні не була обтяжливою для львів’ян, тому разом з керівництвом Личаківської РА ми домовились про надання кабінету для прийомів громадян на безоплатній основі (близько двох годин на місяць). Все майно у цьому кабінеті знаходиться на балансі районної адміністрації”, – додав Лозинський. 

У цьому ж кабінеті є основна приймальня і Галини Васильченко. Обраниця зазначила, що в межах свого виборчого округу проводить прийоми громадян в різних місцях як у Львові, так і в населених пунктах колишнього Пустомитівського району, про що анонсує у соцмережах. Загалом до карантину у депутатки Васильченко було 6 приймалень: три у Львові (вулиця Костюшка, 18, в будівлях Личаківської та Шевченківської районних адміністрації), а також у місті Пустомити, селах Зимна Вода, Сокільники. “Карантинні обмеження внесли свої корективи, тому багато робочих процесів, у тому числі прийоми громадян, ми перевели в режим онлайн або out-door (на вулиці, в парках) в цілях безпеки”, – додала Васильченко. 

Наталія Піпа користується безкоштовно приміщенням площею 9 метрів квадратних. Приймальня депутатки є  на другому поверсі у будівлі Сихівської районної адміністрації міста Львова (вулиця Червоної калини, 66). 

Ярослав Рущишин має громадську приймальню у будівлі Франківської районної адміністрації міста Львова (вулиця Генерала Чупринки, 85, 2 поверх). За умовами договору 15 квадратних метрів обходяться нардепу у 15 гривень в рік. Ярослав Рущишин єдиний обранець від групи “Справедливість”, з яким укладено офіційний договір. 

Опозиційна платформа – За життя

Нині підсанкційний і біглий народний депутат Тарас Козак став обранцем за партійним списком “Опозиційної платформи – За життя”. На сайті Верховної Ради зазначено, що приймальня Козака розташована у столиці на вулиці Велика Васильківська, 23-б в офісі № 301. У цій будівлі також прописаний “Український вибір” Віктора Медведчука. За інформацією з реєстру нерухомості, майже 5 тисяч метрів квадратних приміщень належать товариству “Український промислово-фінансовий концерн “Славутич”, серед співзасновників якого є брат бізнесмена та народного депутата від “ОПЗЖ” Григорія Суркіса – Ігор. У скільки обходиться приймальня Тарасу Козаку та яка її площа, – обранець нам не відповів. 

Батьківщина

За партійним списком “Батьківщини” у раду пройшов Михайло Цимбалюк. Нардеп повідомив, що його приймальня є у місті Львові на вулиці Івана Франка 16/4. Тут же ж є офіс Львівської обласної організації ВО “Батьківщина”. Приміщення біло-сердешні придбали багато років тому. 

За майбутнє

У парламентську групу “За майбутнє” увійшли депутати-мажоритарники Ярослав Дубневич і Тарас Батенко. Обоє кандидували як самовисуванці. 

До грудня 2020-го Ярослав Дубневич мав 4 приймальні. Дубневич розповів, що через пандемію дві з них довелося закрити. Йдеться про офіси у містах Самбір та Мостиська. Нині на території виборчого округу нардепа залишилася одна громадська приймальня у місті Городок (вулиця Комарнівська, 66). Ще одне місце, де виборці можуть поспілкуватися з Дубневичем, у Львові на вулиці Лазаренка, 1. За інформацією з сайту Верховної ради, приймальня є на третьому поверсі у приміщеннях №304-308. За адресою на Лазаренка також зареєстровані низка родинних фірм політиків та бізнесменів братів Дубневичів. Ярослав Дубневич не розповів нам, які площі його прималень, але наголосив, що оренду оплачує зі свого гаманця. 

Тарас Батенко на наш запит не надав інформації, де має громадські приймальні. На думку нардепа, це не публічна інформація. Однак, ці приміщення ми відшукали самі.

У місті Золочеві Тарас Батенко користується 16,6 квадратами на вулиці Чорновола, 3. Майно нині належать Золочівській міській раді і обходиться Батенку в 1 гривню у рік. 

Аналогічну суму народний депутат платить і за приймальню у місті Жидачеві на вулиці Шашкевича, 2. Нині приміщення у власності Жидачівської міської ради, в якої Батенко орендує 12,8 квадратів. Цікаво, що цей населений пункт взагалі не входять у виборчий округ Тараса Батенка.

Ще дві адреси приймалень народного депутата Батенка можна знайти на сайті Верховної Ради. І обидві вони у столиці. Перша – на вулиці Ірининській, 5/24 (частина групи нежитлових приміщень №89, 2 поверх). Тут також розташований офіс політичної партії “За майбутнє”. Друга адреса – вулиця Володимирська, 12а (9 поверх). Це будівля бізнес-центру “Міленіум”, яка належить компанії, що пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським та його бізнес-партнером Геннадієм Боголюбовим. Раніше журналісти програми “Схеми” писали, що у бізнес-центрі мають громадські приймальні і низка позафракційних нардепів, і деякі обранці від “Слуги народу”.

Довіра

Ще двоє мажоритарників із Львівщини входять у групу “Довіра” – Павло Бакунець, який балотувався від “Самопомочі” та самовисуванець Андрій Кіт. 

Павло Бакунець поінформував нас лише про одну громадську приймальню у місті Яворові (вулиця Львівська, 15), але площі її не вказав. Користується нардеп приміщенням, яке є на балансі Яворівської міської ради, безоплатно. Щоправда у мерії нам повідомили, що договорів не укладали із жодним обранцем. 

Як нам вдалося з’ясувати, є ще одне місце, де Бакунець може зустрічатися із виборцями поза межами свого виборчого округу. А саме у місті Золочеві на вулиці Феньвеші, 1. Павло Бакунець отримав тут у безкоштовне користування 47 квадратів від Золочівської міської ради. Цікаво, що за цією адресою раніше була приймальня народного депутата від “Самопомочі” Семена Семенченка і приймальня політсили. 

Андрій Кіт зазначив, що має три громадські приймальні у містах Стрий, Жидачів та Ходорів. Однак, які площі приміщень та у скільки обходиться їхня оренда, нардеп не вказав. 

У Жидачеві приймальня Кота знаходиться на вулиці Шашкевича 2, 2 поверх, кабінет 212. Це нежитлові приміщення адміністративного будинку. За умовами договору за користування 20,2 квадратами Андрій Кіт платить Жидачівській міській раді 1 гривню в рік.  

Стрийська приймальня обранця розташована у будівлі міської ради – вулиця Шевченка, 71, 2 поверх, кабінет 17. У мерії нам надали копію договорів щодо приймалень інших нардепів, серед яких Андрія Кота не має. 

В місті Ходорові Андрій Кіт вказує адресу громадської приймальні вулиця Грушевського, 46. У міській раді розповіли, що у будівлі ЦНАПУ, справді, виділили 15,9 метрів квадратних для приймальні. Однак, надається вона безкоштовно для зустрічі із виборцями для депутатів усіх рівнів. 

Про те скільки львівські нардепи витрачають грошей на свої громадські приймальні більш-менш зрозуміло. Іноді це безоплатне користування комунальним майном, іноді символічна 1 гривня в рік. І лише в поодиноких випадках річна оренда обходиться у 15 чи трохи більше 800 гривень. 

Куди більші витрати йдуть на оренду приміщень під партійні офіси. Власні приміщення у Львові мають лише три партійні осередки. Усі інші у 2019 році витратили на офіси трохи більше мільйона. У 2020 та 2021 роках ці суми будуть значно більші, адже деякі політсили змінили офіси, дехто переїхав в центр міста. Але наразі цю інформацію дізнатися неможливо, бо через карантин партії в Україні не подають фінансових звітів. 

Мар’яна Сич

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Київрада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info

      Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”. 

      Новини

      Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС

      Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.

      Новини

      “Київміськбуд” платив мільярди гривень підрядникам, наближеним до свого ж керівника

      Мільярди гривень на підрядні роботи компанія “Київміськбуд”, що на 80% належить територіальній громаді Києва, виплачував фірмам, наближеним до власного президента Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.