Важливо
Новини

Скільки прихильники “За майбутнє” на Одещині на партію донатили

FacebookTwitterTelegram

У травні 2020 року депутати із депутатської групи Верховної ради “За майбутнє” заявили про створення однойменної партії. До цієї групи входять представниками різних політичних сил – від ексрегіоналів, членів партій “Відродження”, “УКРОП” та “Наш край” до колишніх БППшників і “нарфронтівців”.  До цього часу партія мала назву “Україна майбутнього” та існувала на політичній арені з 2008 року.

Очолює партію колишній голова Одеської облдержадміністрації (2014-2015 рр.) та Волинської облради (2015-2019 рр.) Ігор Палиця. На Одещині партію представляють колишні голови Одеської обласної ради Анатолій Урбанський (2015-2019 рр.) та Сергій Паращенко (2019-2020 рр.) 

За рік осередок зібрав 7,7 млн грн та витратив 6,6 млн грн. Журналісти дослідили, хто донатив на організацію та на що одеський осередок “За майбутнє” витрачав гроші.

Згідно фінансового звіту за 2019 рік, осередок одеської політсили, як і партія взагалі, не мала ні працівників, ні прихильників – адже за рік ні доходів, ні витрат. Не було в них і приміщень – ні у власності, ні в оренді.

У звіті за 2020 рік все різко змінюється: з’являються спонсори, осередок проводить різноманітні заходи: – конференції, зустрічі, з’їзди. За цей період 174 людини перерахували одеській організації партії “За майбутнє” 5,9 млн грн, 1 млн грн – їм повернули грошові застави територіальні виборчі комісії  та  685,2 тис. грн осередку надала власне партія “За майбутнє”.

Донати від людей, переважно кандидатів у місцеві ради від цієї політсили, надходили у вересні-жовтні 20-го року. Разові суми внесків – від 15 тис. грн до 139 тис. грн. Є й 600 грн, й 5 тис. грн, але такі внески – радше, виняток.

Найактивніше одеську організацію проспонсорувала  кандидат від “За майбутнє” до Болградської районної ради Христина Младінова. Вона перерахувала осередку 400,5 тис. грн.

Жінка займається фермерським господарством, у 2020 році вона задекларувала 1,1 млн грн доходів від підприємницької діяльності. Тобто партії вона віддала трохи меньше половини свого доходу. Однак без грошей Младінова не залишилась, адже відповідно до декларації в неї було збережено 950 тис. грн, 40 тис. доларів США та 9 тис. євро. Депутатом райради Христина Младінова таки була обрана.

На другому місці по донатах подвійний кандидат від “За майбутнє” до Куяльницької сільської ради та Одеської облради Руслан Греков. Чоловік є керівником декількох фірм Сергія Паращенко – сина колишнього голови облради Сергія Паращенко. 

За 2020 рік він задекларував 385,6 тис. грн. При цьому передав обласній організації 239,7 тис. грн. Однак, і він як і його однопартійка, не залишився без грошей – в заощадженнях у нього було 830 тис. грн. І сам Грєков теж став депутатом облради.

Олександр Салосін профінансував партію на 139 тис. грн. Чоловік працює в Одеському обласному комунальному підприємстві “Острівне”. Згідно декларації його дружини Олени Точанської, яка працює в департаменті охорони здоров’я Одеської ОДА, його річний дохід у 2020 році склав 20,5 тис. грн. Правда, разом з дружиною вони заощадили 195 тис. грн. 

Кандидатка в депутати облради від цієї партії Світлана Дімова перевела на рахунок осередку 134,6 тис. грн. При цьому її річний дохід у 2020 році склав 114,5 тис. грн. Заощаджень, згідно декларації, жінка не мала. До того ж і депутаткою не стала. 

Цікаво що перші обличчя Одеської обласної організації партії “За майбутнє” Анатолій Урбанський та Сергій Паращенко в осередок не вкладались.

Майже всі отримані кошти осередок витратив на вибори. До виборчого фонду кандидата на посаду Одеського міського голови Сергія Калинчука одеське “За майбутнє” внесло 2,1 млн грн. До місцевих територіальних виборчкомів внесли 1,9 млн грн застави та ще 1,9 млн – перерахували до виборчого фонду осередку.

Усього в 2020-му осередок витратив 6,6 млн грн. На рахунку обласної організації залишився 1 млн грн. Причому майже всі витрати відбулися у ІІІ кварталі, що передував виборам.

Дізнатись, як та на що осередок витратив цей мільйон та хто донатив організації у 2021 році поки неможливо. Адже в березні 2020 року Верховна Рада, посилаючись на боротьбу з наслідками пандемії COVID-19, фактично дозволила партіям не подавати фінансові звіти, зробивши їх на період карантину не обов’язковими. І партії успішно цим користуються. При цьому парламентські сили продовжують отримувати гроші як з державного бюджету, тобто з наших податків, так і напряму від прихильників. Однак, через відсутність звітів неможливо проконтролювати ані порядок надходження коштів, ані як партії цими коштами розпоряджаються.

Олеся Ланцман

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Метрополітен замовив ремонт тунелів за 1,5 мільярди балерині – ціни завищені, контракт засекречений

      КП «Київський метрополітен» під керівництвом Віктора Брагінського віддав підряд на капітальний ремонт «червоної гілки» столичного метро вартістю 1,5 млрд грн компанії, оформленій на родичку бізнес-партнера Брагінського. Жінка викладає класичну хореографію в академії танцю. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.