Важливо
Новини

Телеканали, радіо та зовнішня реклама: куди витратила виборчий фонд “Українська перспектива” 

FacebookTwitterTelegram

Партія “Блок Вілкула “Українська перспектива” з’явилася напередодні місцевих виборів у 2020 році. Тоді її лідер Олександр Вілкул заявив про створення власної політичної регіональної платформи, яка буде націлена на розвиток саме Дніпропетровщини. У підсумку партія отримала доволі високу підтримку виборців у рідній для Вілкула області – представники політсили, здебільшого колишні члени “Опозиційного блоку”, пройшли в ради більшості міст Дніпропетровщини. Натомість сам Вілкул, який балотувався на пост очільника Дніпра, зайняв третє місце у передвиборчій гонці за крісло мера.

Ми з’ясували де і за скільки офіційно агітували сам Вілкул та кандидати до обласної ради Дніпропетровщини. 

“Рекламні мільйони”

Офіційно на виборчу кампанію Олександра Вілкула витратили майже 2,5 млн грн. Про це йдеться в звіті виборчого фонду кандидата на посаду очільника Дніпровського міського голови. Найбільшу суму, орієнтовно у півтора млн грн., віддали на ефірний час на місцевих телеканалах. Йдеться про п’ять місцевих телеканалів – 9 канал, 11 канал, комунальний “Дніпро ТВ”, ОТВ та ІРТ. Реклама Олександра Вілкула концентрувалася на його особистому управлінському досвіді. У відеороликах він обіцяв загальні речі, на кшталт стабільності та зростання зарплат, та заявляв, що веде у міськраду команду принципових та порядних господарників. Ще в одному рекламному ролику Вілкул обіцяв зробити Дніпропетровщину регіоном-лідером, захищати людей та знову ж підвищити зарплати. Також політик брав участь у таких телешоу як “Васильківський острів” на 11 каналі. 

Ще понад 200 тис грн Вілкул витратив на рекламу на радіо. Його піарили такі радіостанції як “Радіо Мікс”, “Радіо Шансон”, “Ретро ФМ”, “Радіо П’ятниця” та інші.

Майже чверть мільйона, а саме 245 тис грн., віддали на друк агітаційних матеріалів. Під час виборів на вулицях Дніпра містянам роздавали брошури з обіцянками Вілкула щодо підтримки та захисту працівників освітньої сфери, реформи медичної галузі, розвитку інфраструктури та інше. 

У 30 тис грн. обійшлося політику виготовлення відеороликів, та ще в 40 тис грн. – виготовлення ручок з партійною айдентикою. 163 тис грн. кандидат у мери витратив на публікації у двох місцевих виданнях – газета “Наше місто” та “Днепр вечерний”.

У звіті також зазначається, що розміщення агітки на білбордах та банерах коштували партії 144 тис грн. Дніпряни можуть пам’ятати рекламу Вілкула з написами “Бачити перспективу – працювати для людей”.

Власне це все на що офіційно витрачався Олександр Вілкул під час виборчої гонки. Цікаво, що в звітності відсутня інформація про витрати на рекламу у соцмережі Facebook. Хоча зі сторінки Олександра Вілкула з кінця вересня до кінця жовтня рекламувалися пости про те, що політик йде на вибори та пости із закликами підтримати його під час голосування. Усього на рекламу в цей період витратили близько 2 200 доларів.

Якщо ж говорити про кандидатів у депутати облради, то вони мали свій окремий  виборчий фонд, трохи менший, ніж у Вілкула – 2,4 млн грн. До слова, у підсумку до Дніпропетровської обласної ради від “Української перспективи” пройшли 16 депутатів. 

Знову ж таки, найбільша сума пішла на піар партії на телебаченні. За ефіри на обласних каналах заплатили близько 875 тис грн. За рекламу на радіо – 113 тис грн. 

Ще 543 тис грн. коштував друк агітки, 40 тис грн. – виготовлення ручок з партійними написами. Також в витратах є пункт про виготовлення “предметів, що містять візуальні зображення передвиборчої агітації”. Припускаємо, що це могли бути повітряні кульки та пакети, які роздавали кандидати під час зустрічі з виборцями. 

Майже 300 тис грн. витратили на розміщення агітки у друкованих медіа Дніпропетровщини. Замовну рекламу публікували у таких обласних газетах як “Вісті Придніпров’я”, “Приорільська правда”, “Апостолівські новини”, “Рідний край”, “Межівський меридіан”, “Дніпровська зоря” та інші. 

На зовнішню рекламу, тобто на банери, віддали 366 тис грн. Також  в звіті є інформація про друк агітаційних наметів, які коштували партії 43,7 тис грн. 

У звіті виборчого фонду кандидатів до обласної ради є витрати на інтернет-рекламу. Проте офіційно вона коштувала “Українській перспективі” всього 10 тис грн. Це приблизно 400 доларів. Натомість тільки на сторінці партії у Фейсбуці в цей період “крутилася” реклама на 923 долари. 

Загалом, аби пропіарити обласних депутатів та кандидата на пост очільника Дніпра, партія витратила трохи менше п’яти мільйонів гривень. Але звідки взяла політсила ці кошти – наразі сказати неможливо, адже “Українська перспектива” ще не публікувала фінансовий звіт за четвертий квартал.   

Дар’я Твердохліб 

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Верховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави

   Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.

   Новини

   ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ

   За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.