Важливо
Новини

Від батька до сина: хто фінансує закарпатський осередок “Команди Андрія Балоги”

FacebookTwitterTelegram

Помічники тата, брат та бухгалтерка – головні донори закарпатського обласного осередку “Команди Андрія Балоги”. Перед місцевими виборами у 2020-му фізичні особи разом закинули на рахунок осередку 1 214 465 гривень. 

«Команда Андрія Балоги» – політична партія, що переродилась у серпні 2020 року. Лідером політсили є син народного депутата Віктора Балоги, міський голова Мукачева – Андрій Балога. Раніше партія називалася “Єдиний центр” і очолював її нардеп Балога.

На минулорічних місцевих виборах закарпатська обласна організація висунула 1051 кандидата. 195 представників “Команди Андрія Балоги” отримали депутатські мандати, 7 – посади очільників міст, сільських, селищних рад на Закарпатті. Хто ж фінансував усю цю кампанію?

Спонсори осередку

464 тисячі гривень (два платежі) закинув на рахунок для закарпатського осередку Павло Балога. Молодший син нардепа займається бізнесом, тож походження цих коштів можна пояснити. 

Фото зі сторінки у Facebook Андрія Балоги

Майже 190 тисяч гривень (189 915) перерахувала Олена Яковенко. Минулого року Яковенко працювала в центральному апараті партії. За фінансовими документами політсили жінка заробила трохи більше 46 тисяч за рік, що в чотири рази менше від її донату. “В даний момент я не працюю, коментарів ніяких не даю”, – зазначила Яковенко. У партії жінка, справді, не працює. Але на сайті Верховної Ради Олена Яковенко значиться як помічниця на громадських засадах нардепа Віктора Балоги 

Фото зі сторінки у Facebook Олени Яковенко

Три платежі разом на суму 158 500 гривень зробив Володимир Шкріба. Номер Шкріби вказаний як контактний і у фінансових документах закарпатського осередку, і у реєстрі Мін’юсту. Він є багаторічним помічником на платній основі нардепа Балоги.  

Шкріба регулярно скидається і на осередок, і на партію Балог незалежно від зміни її назви. За нашими підрахунками Володимир Шкріба у 2020-2021 роках загалом задонатив понад 366 тисяч гривень. Від телефонних коментарів чоловік відмовився. 

Фото зі сторінки у Facebook Володимира Шкріби

16 вересня по 134 тисячі гривень перерахували одразу троє осіб – Наталія Гегедеш, Роман Поворозник та Андрій Блінов. Блінов був помічником на громадських засадах Віктора Балоги. А нині його безпосереднім шефом є Андрій Балога. Блінов очолює управління міського господарства Мукачівської міської ради. 

Роман Поворозник є багаторічним помічником за трудовим договором обранця Віктора Балоги. У 2020-му Поворозник також перерахував 22 тисячі центральному офісу партії “Єдиний центр”. 

Фото зі сторінки у Facebook Харківська обласна організація Партії «Єдиний центр»

Наталія Гегедеш до травня цього року була підприємницею. За документами вона займалася діяльністю ресторанів, наданням послуг мобільного харчування, організацією інших видів відпочинку, розваг, неспеціалізованою оптовою торгівлею, постачанням готових страв для подій та рекламними агентствами. Але за мобільними додатками, які показують, як людина підписана в інших користувачів, Гегедеш вказана як бухгалтер, зокрема “Єдиного центру”. 

Прізвище Гегедеш можна знайти і в фінансовому документі “Єдиного центру”. У липні 2020-го жінка перерахувала 26 650 гривень центральному офісу. Наталія Гегедеш у телефонній розмові зазначали, що це її добровільна спонсорська допомога. 

Цікаво, що Наталія Гегедеш не лише скидала гроші, але і заробила минулоріч на осередку “Команди Андрія Балоги”. У листопаді та грудні ФОП Гегедеш отримала загалом 145 732 гривні за організаційні послуги. Що ж це за послуги Наталія Гегедеш пояснила так: “Конкретно дати я вже не пам’ятаю, коли це було. Як це правильно назвати, депутати збиралися. Надавала готові страви, у них були заходи”. 

Ми намагалися поспілкуватися і з народним депутатом Віктором Балогою, і його сином Андрієм щодо фінансування партії близькими до них людей. Але їхні телефони – вимкнені. У соцмережах Балоги на час виходу матеріалу не відповіли. 

“Команда Андрія Балоги” одна із небагатьох політичних сил, яка подає звіти у 2021 році. Щоправда, за документами закарпатський осередок за 9 місяців цього року ніхто не фінансував. 

Офіс партії

Інформацію про офіс закарпатського обласного осередку “Команди Андрія Балоги” можна знайти лише у фінзвіті за 3 квартал 2020 року. У документі вказано 50 квадратів на вулиці Валенберга у Мукачево. Цим приміщенням партійці можуть користуватися до кінця 2021-го. Майно належить товариству “Старовинний замок”, засновниками якого є молодший син та дружина нардепа Віктора Балоги. Щоправда, жодної оплати за квадратні метри ані у 3-4 кварталах минулого року, ані цього року “Команда Андрія Балоги” не проводила. Представник партії Володимир Шкріба зазначив, що тут є юридична адреса осередку. На запитання чи можна у приміщенні поспілкуватися із депутатами, чоловік не відповів. До слова, раніше цим офісом користувався осередок “Єдиного центру”. Квадратні метри обходилися йому у 5 тисяч гривень на місяць. 

Мар’яна Сич

 

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

   Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

   Новини

   Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

   Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.