Важливо
Новини

У пошуках найбагатших: як відрізняється фінансовий стан осередків “Батьківщини” в різних областях

FacebookTwitterTelegram

Аналізуючи фінансові звіти політичних партій, ми зазвичай концентруємося на окремих осередках або ж центральному офісі тієї чи іншої політсили. Цього ж разу нам стало цікаво порівняти фінансовий стан декількох різних парторганізації з різних областей. І для такого порівняння ми обрали ВО “Батьківщина” – через дуже розгалужену систему осередків по всій країні.

Ми порівнювали внески, витрати і майно, яким користуються партійні осередки “Батьківщини”. Для порівняння брали звіти за перший квартал 2020-го, подані Київською, Кіровоградською, Миколаївською, Черкаською, Дніпропетровською, Львівською, Одеською та Харківською обласними організаціями. 

Loading…


Внески від фізичних та юридичних осіб

Початок 2020-го не був фінансово успішним для осередків “Батьківщини”. Можливо, це можна пояснити не дуже вдалими результатами партії під час президентських і парламентських виборів у 2019-му.

Найбільше коштів, судячи зі звіту, мали в той час Київська – 96,7 тис. грн, Львівська – 85,8 тис. грн та Кіровоградська – 80,7 тис. грн обласні організації. Найменше в Одеської – 17,5 тис. грн. Взагалі не було внесків у Миколаївської обласної організації.

Хто жертвує осередкам кошти? Наприклад, на Кіровоградщині 24,5 тис. грн партії пожертвувала Людмила Володимирівна Пронь. Особа з такими ж ПІБ значиться помічницею-консультанткою депутата Кіровоградської облради від «Батьківщини» Олександра Чорноіваненка, котрий очолював облраду попереднього скликання.  

Витрати на статутну діяльність

Як такого визначення статутної діяльності у профільному законодавстві немає, тож традиційно прийнято вважати “витратами на статутну діяльність” ледь не будь-яку партійну роботу політсили. Зазвичай партії витрачаються на друк поліграфії, зарплату працівникам, оренду офісів тощо.

За витратами у нашій вибірці лідирує також попередня трійка. Київська облорганізація витратила 97 тис. грн, Львівська – 86,1 тис. грн, Кіровоградська – 81,8 тис. грн.

Цікаво, що витрати організації з порівняно невеликих Черкас – 18,7 тис. грн і з міста-мільйонника Одеси – 17 тис. грн, практично однакові. Миколаївський обласний осередок витрат у досліджуваному періоді не задекларував взагалі. 

Кіровоградська обласна організація партії платила за оренду приміщень для районних осередків, компослуги, зв’язок.

Спонсорські внески

Спонсорськими вважаються будь-які внески, послуги, надання в користування майна безоплатно чи на пільгових умовах. Обов’язок звітувати про такі внески, особливо якщо йдеться про місцеві осередки, дає можливість отримати більше інформації про реальних спонсорів політсил. 

Найбільше в нашій вибірці спонсорських внесків отримали Одеська обласна організація – 621,1 тис. грн, Харківська – 613,5 тис. грн, Черкаська – 582,6 тис. грн. Кіровоградська облорганізація прозвітувала про 573,1 тис. грн допомоги. Найменшу суму отримала Дніпропетровська парторганізація – 5,3 тис. грн, а Львівська ж взагалі не декларувала таких внесків.

Значну частину з вказаних сум формує рекламна продукція, надана організаціям партією «Батьківщина». Тобто, йдеться про різноманітні агітматеріали і плакати, які на місця передають з центрального офісу.

Також партосередки декларують надані у користування приміщення чи автомобілі. Наприклад, Дніпропетровський осередок отримав від партії в користування авто Toyota Tercel. У Черкасах партії надали приміщення в безоплатне користування для реєстрації місцезнаходження.

На Кіровоградщині  ж вся спонсорська допомога на понад півмільйона гривень надійшла у вигляді рекламної продукції від центрального офісу.

Офіси і машини

Більшість з досліджуваних партосередків задекларували оренду приміщень. Власні офіси є у Кіровоградської та Львівської обласних організацій. В останньої таких аж три – площею 113, 96 та 32 м.кв. Їхня балансова вартість трохи більше 200 тис. грн.

Автопарки в партосередків офіційно доволі бідні. Автівки, що числяться на обласних організаціях, вказали Кіровоградський партосередок – ЗАЗ 110557 2005 р.в. та DAEWOO-LANOS 2007 р.в., Черкаський – ЗАЗ 110557 2005 р.в., Львівський –  Газ/3110 2003 р.в. та ЗАЗ 110557 2005 р.в.

Судячи з нашого дослідження, осередки партій якщо офіційно й декларують власні доходи і видатки, то виглядають вони досить скромно. Враховуючи, що на місцях робота проводиться доволі активно – правдивість даних викликає сумнів. Ще цікаво, що суми отриманих і витрачених коштів не завжди залежать від розміру обласного центру, де працює осередок, що може ілюструвати більшу чи меншу зацікавленість центрального штабу в тих чи інших областях. 

Анастасія Зубова

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   “Я ще не готова побачити цю братню могилу під тим, що було моїм будинком”: історія мешканок Ізюма, які вибралися з пекла

   “24 лютого, коли почали стріляти, ми були у Харкові. Вранці почалися вибухи, потім нам сказали, що на роботу не потрібно йти до окремого розпорядження. Ми вагалися - їхати в Ізюм чи залишатися в Харкові. Потім вирішили поїхати в Ізюм. По-перше, там своя квартира. По-друге, там батьки наші. Ми думали, що там нас омине. Ця квартира в Ізюмі… Це була наша віддушина. Ми жили цією квартирою, в нас там такий чудовий краєвид, хотіли в ній на пенсії жити”, - розповідає Анна (на її прохання ми змінили ім’я). Жінка каже, що ввечері 24 лютого в Ізюмі було набагато тихіше, ніж у Харкові. Тож родина вирішила залишитися тут, а Анна навіть почала кликати до себе колег. Але на початку березня ситуація різко змінилася.

   Новини

   “На службі пропаганди”: як церковники з Харківщини допомагали окупантам

   На початку вересня Збройні сили України звільнили майже всю Харківську область, частина якої півроку перебувала під російською окупацією. З моменту звільнення пройшло декілька тижнів, але досі чи не кожен день українці дізнаються про нові подробиці звірств окупантів. Окремі населені пункти Харківщини зараз знищені майже повністю. Серед них і Ізюм, де після деокупації було знайдено масові поховання вбитих росіянами цивільних. Ворог також "лишив в спадок" місту розбиті мости і будинки, де немає світла, газу і зв'язку. Росіяни старанно приховували злочини всі місяці окупації, прикриваючись пропагандистськими роликами про "визволителів" і створюючи ілюзію турботи про місцевих. 

   Новини

   Журналісти Стремоусова, прихильниця Шарія та учасник “Безсмертного полку”: хто з Енергодару підіграє пропагандистам, звинувачуючи ЗСУ в ударах по ЗАЕС

   Запорізька атомна електростанція, розташована в тимчасово окупованому Енергодарі, за півроку пережила дуже багато. Тут росіяни катували та вбивали працівників, розміщували свою техніку прямо в машинній залі, а ракетні комплекси - на території. Але найстрашнішим є той факт, що окупанти перетворили станцію на центр ядерного шантажу чи не усього світу, регулярно б’ючи по АЕС і звинувачуючи при цьому ЗСУ.