Важливо
Новини

У пошуках найбагатших: як відрізняється фінансовий стан осередків “Батьківщини” в різних областях

FacebookTwitterTelegram

Аналізуючи фінансові звіти політичних партій, ми зазвичай концентруємося на окремих осередках або ж центральному офісі тієї чи іншої політсили. Цього ж разу нам стало цікаво порівняти фінансовий стан декількох різних парторганізації з різних областей. І для такого порівняння ми обрали ВО “Батьківщина” – через дуже розгалужену систему осередків по всій країні.

Ми порівнювали внески, витрати і майно, яким користуються партійні осередки “Батьківщини”. Для порівняння брали звіти за перший квартал 2020-го, подані Київською, Кіровоградською, Миколаївською, Черкаською, Дніпропетровською, Львівською, Одеською та Харківською обласними організаціями. 

Loading…


Внески від фізичних та юридичних осіб

Початок 2020-го не був фінансово успішним для осередків “Батьківщини”. Можливо, це можна пояснити не дуже вдалими результатами партії під час президентських і парламентських виборів у 2019-му.

Найбільше коштів, судячи зі звіту, мали в той час Київська – 96,7 тис. грн, Львівська – 85,8 тис. грн та Кіровоградська – 80,7 тис. грн обласні організації. Найменше в Одеської – 17,5 тис. грн. Взагалі не було внесків у Миколаївської обласної організації.

Хто жертвує осередкам кошти? Наприклад, на Кіровоградщині 24,5 тис. грн партії пожертвувала Людмила Володимирівна Пронь. Особа з такими ж ПІБ значиться помічницею-консультанткою депутата Кіровоградської облради від «Батьківщини» Олександра Чорноіваненка, котрий очолював облраду попереднього скликання.  

Витрати на статутну діяльність

Як такого визначення статутної діяльності у профільному законодавстві немає, тож традиційно прийнято вважати “витратами на статутну діяльність” ледь не будь-яку партійну роботу політсили. Зазвичай партії витрачаються на друк поліграфії, зарплату працівникам, оренду офісів тощо.

За витратами у нашій вибірці лідирує також попередня трійка. Київська облорганізація витратила 97 тис. грн, Львівська – 86,1 тис. грн, Кіровоградська – 81,8 тис. грн.

Цікаво, що витрати організації з порівняно невеликих Черкас – 18,7 тис. грн і з міста-мільйонника Одеси – 17 тис. грн, практично однакові. Миколаївський обласний осередок витрат у досліджуваному періоді не задекларував взагалі. 

Кіровоградська обласна організація партії платила за оренду приміщень для районних осередків, компослуги, зв’язок.

Спонсорські внески

Спонсорськими вважаються будь-які внески, послуги, надання в користування майна безоплатно чи на пільгових умовах. Обов’язок звітувати про такі внески, особливо якщо йдеться про місцеві осередки, дає можливість отримати більше інформації про реальних спонсорів політсил. 

Найбільше в нашій вибірці спонсорських внесків отримали Одеська обласна організація – 621,1 тис. грн, Харківська – 613,5 тис. грн, Черкаська – 582,6 тис. грн. Кіровоградська облорганізація прозвітувала про 573,1 тис. грн допомоги. Найменшу суму отримала Дніпропетровська парторганізація – 5,3 тис. грн, а Львівська ж взагалі не декларувала таких внесків.

Значну частину з вказаних сум формує рекламна продукція, надана організаціям партією «Батьківщина». Тобто, йдеться про різноманітні агітматеріали і плакати, які на місця передають з центрального офісу.

Також партосередки декларують надані у користування приміщення чи автомобілі. Наприклад, Дніпропетровський осередок отримав від партії в користування авто Toyota Tercel. У Черкасах партії надали приміщення в безоплатне користування для реєстрації місцезнаходження.

На Кіровоградщині  ж вся спонсорська допомога на понад півмільйона гривень надійшла у вигляді рекламної продукції від центрального офісу.

Офіси і машини

Більшість з досліджуваних партосередків задекларували оренду приміщень. Власні офіси є у Кіровоградської та Львівської обласних організацій. В останньої таких аж три – площею 113, 96 та 32 м.кв. Їхня балансова вартість трохи більше 200 тис. грн.

Автопарки в партосередків офіційно доволі бідні. Автівки, що числяться на обласних організаціях, вказали Кіровоградський партосередок – ЗАЗ 110557 2005 р.в. та DAEWOO-LANOS 2007 р.в., Черкаський – ЗАЗ 110557 2005 р.в., Львівський –  Газ/3110 2003 р.в. та ЗАЗ 110557 2005 р.в.

Судячи з нашого дослідження, осередки партій якщо офіційно й декларують власні доходи і видатки, то виглядають вони досить скромно. Враховуючи, що на місцях робота проводиться доволі активно – правдивість даних викликає сумнів. Ще цікаво, що суми отриманих і витрачених коштів не завжди залежать від розміру обласного центру, де працює осередок, що може ілюструвати більшу чи меншу зацікавленість центрального штабу в тих чи інших областях. 

Анастасія Зубова

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Верховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави

   Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.

   Новини

   ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ

   За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.