Важливо
Новини

Прозвітувавши лише за один з шести років діяльності, партія “Адвокат” засвітила зв’язок зі “Слугою народу”

FacebookTwitterTelegram

Партія “Адвокат” за 2020-ий, рік місцевих виборів, прозвітувала про донати, витрати і… все. До цього НАЗК отримувало від політсили лише порожні бланки з підписами. 

Створена у 2016-му році політична партія “Адвокат” не може похвалитись особливою прихильністю виборців та медіа популярністю. Крім того, за весь час існування партійці повноцінно звітувати почали лише у 2020-ому році. Тож власне ці звіти і проаналізували журналісти.

Зокрема, журналісти одразу звернули увагу, що зареєстрована партія у звичайній житловій багатоповерхівці у Києві на вулиці Лятошинського, 14а. Цікаво, що у з 2016-го по 2020-ий партія вперто повідомляла про відсутність будь-яких регіональних осередків. Однак якщо вірити Мінюсту, з 2016-го року в Кіровоградській області діє обласна партійна організація “Адвокат”, яку очолює Сергій Третько. А номер телефону партії збігається з номером телефону цього осередку. 

Особа з ідентичними ПІБ є власником півдесятка фірм та організацій, серед яких зокрема компанія “Софтеко” і громадська організація “Хмельницька платформа”, співзасновником якої є хмельничанин Сергій Мандзій, обраний в 2019-му депутатом Верховної Ради України від партії “Слуга Народу”. 

З Хмельницьким партію “Адвокат” та нардепа Мандзія пов’язує ще одна особа і громадська організація. Йдеться про Юлію Стародуб, яка очолила партію в 2020-му році, та ГО “Сильне місто”, де Мандзій є одним із засновником, спільно із все тією ж Стародуб. 

Однак повернемось до власне звіту. Так за 2020-ий рік “адвокати” прозвітували про 100 тисяч гривень внесків, які надійшли на рахунки партії від фізичних осіб. Донаторами виявились вінничанин Валерій Лук’янець, який закинув 66 тисяч, та Ігор Савенко із Ізмаїла, який на партійні справи не пожалів 34 тисячі гривень. 

Сам Валерій Лук’янець, має відношення не до однієї партійної структури. В 2020-му році підприємець, що є співвласником ряду фірм – “Амстердам”, “Гранд-комерц” і “Лотос-1”, безуспішно балотувався до Вінницької міської ради від партії “Адвокат”. До цього чоловік встиг засвітитись в помічниках двох нардепів: члена фракції БПП  Андрія Шиньковича та “Слуги народу” Юрія Заславського. 

Не увінчалась успіхом стати депутатом й спроба Ігоря Савенко, який балотувався до Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області. До слова, це не перша політична спроба замдиректора компанії “Харчування”. У 2015-му Савенко вже намагався стати депутатом Одеської обласної та Ізмаїльської міської рад, щоправда, від “Радикальної партії Олега Ляшка”. 

Що ж до партійних витрат, то фактично усю суму, яку задонатили партії “Адвокат” вона витратила на внесення грошової застави за кандидатів в депутати у Вінниці, Ізмаїлі та Саф’янівці, а також за кандидатів на посаду міського голови Ізмаїла та сільського голови Саф’янівки. 

Як і переважна більшість політичних сил у 2021-му “Адвокат” проігнорував звітування як таке. А от в 2016-2019 роках документи хоча й подавались, однак інформативністю не вирізнялись оскільки всюди стояли лише нулі та прочерки. 

Павло Лісниченко

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Верховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави

   Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.

   Новини

   ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ

   За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.