Важливо
Новини

Прозвітувавши лише за один з шести років діяльності, партія “Адвокат” засвітила зв’язок зі “Слугою народу”

FacebookTwitterTelegram

Партія “Адвокат” за 2020-ий, рік місцевих виборів, прозвітувала про донати, витрати і… все. До цього НАЗК отримувало від політсили лише порожні бланки з підписами. 

Створена у 2016-му році політична партія “Адвокат” не може похвалитись особливою прихильністю виборців та медіа популярністю. Крім того, за весь час існування партійці повноцінно звітувати почали лише у 2020-ому році. Тож власне ці звіти і проаналізували журналісти.

Зокрема, журналісти одразу звернули увагу, що зареєстрована партія у звичайній житловій багатоповерхівці у Києві на вулиці Лятошинського, 14а. Цікаво, що у з 2016-го по 2020-ий партія вперто повідомляла про відсутність будь-яких регіональних осередків. Однак якщо вірити Мінюсту, з 2016-го року в Кіровоградській області діє обласна партійна організація “Адвокат”, яку очолює Сергій Третько. А номер телефону партії збігається з номером телефону цього осередку. 

Особа з ідентичними ПІБ є власником півдесятка фірм та організацій, серед яких зокрема компанія “Софтеко” і громадська організація “Хмельницька платформа”, співзасновником якої є хмельничанин Сергій Мандзій, обраний в 2019-му депутатом Верховної Ради України від партії “Слуга Народу”. 

З Хмельницьким партію “Адвокат” та нардепа Мандзія пов’язує ще одна особа і громадська організація. Йдеться про Юлію Стародуб, яка очолила партію в 2020-му році, та ГО “Сильне місто”, де Мандзій є одним із засновником, спільно із все тією ж Стародуб. 

Однак повернемось до власне звіту. Так за 2020-ий рік “адвокати” прозвітували про 100 тисяч гривень внесків, які надійшли на рахунки партії від фізичних осіб. Донаторами виявились вінничанин Валерій Лук’янець, який закинув 66 тисяч, та Ігор Савенко із Ізмаїла, який на партійні справи не пожалів 34 тисячі гривень. 

Сам Валерій Лук’янець, має відношення не до однієї партійної структури. В 2020-му році підприємець, що є співвласником ряду фірм – “Амстердам”, “Гранд-комерц” і “Лотос-1”, безуспішно балотувався до Вінницької міської ради від партії “Адвокат”. До цього чоловік встиг засвітитись в помічниках двох нардепів: члена фракції БПП  Андрія Шиньковича та “Слуги народу” Юрія Заславського. 

Не увінчалась успіхом стати депутатом й спроба Ігоря Савенко, який балотувався до Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області. До слова, це не перша політична спроба замдиректора компанії “Харчування”. У 2015-му Савенко вже намагався стати депутатом Одеської обласної та Ізмаїльської міської рад, щоправда, від “Радикальної партії Олега Ляшка”. 

Що ж до партійних витрат, то фактично усю суму, яку задонатили партії “Адвокат” вона витратила на внесення грошової застави за кандидатів в депутати у Вінниці, Ізмаїлі та Саф’янівці, а також за кандидатів на посаду міського голови Ізмаїла та сільського голови Саф’янівки. 

Як і переважна більшість політичних сил у 2021-му “Адвокат” проігнорував звітування як таке. А от в 2016-2019 роках документи хоча й подавались, однак інформативністю не вирізнялись оскільки всюди стояли лише нулі та прочерки. 

Павло Лісниченко

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників

   Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.

   Новини

   Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка

   14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.

   Новини

   “Аби вивезти друга, ми перевдягли його у священника”: розповідь залізничника, який пережив окупацію Херсона та виходив на проукраїнські мітинги

   Херсон пробув в окупації вісім місяців. Після того, як Збройні Сили України вибили росіян з міста, світ дізнався про чергові воєнні злочини окупантів. Гуманітарна криза, грабежі, залякування, зникнення або вбивства людей ─ це те, що пережили херсонці, які, попри присутність російських військових в місті, в перші тижні окупації масово виходили на проукраїнські мітинги ─ аж поки по них не відкрили вогонь. Як росіяни захоплювали місто, грабували його та залякували мешканців ─  у розповіді залізничника, який в окупації провів два місяці.