Офіс Президента перебільшив цифру грудневого звільнення полонених

Попри оцінки ОПУ, у перші роки війни на Донбасі повертали більше українців із полону в ОРДЛО, ніж під час обміну наприкінці 2019 р.
Цитата: “Глава держави про найбільше в історії України звільнення утримуваних осіб: Це – велика перемога”.
(Офіс Президента України, 29.12.2019, офіційне Інтернет-представництво).
Цей заголовок у новині на сайті Президента не відповідає дійсності.
Напередодні нового року – 29 грудня – Україна обмінялася утриманими з представниками ОРДЛО на КПВВ “Майорське”. Українській стороні вдалося звільнити 81 особу, п’ятеро з яких вирішили залишитися на окупованих територіях. Таким чином, з ОРДЛО повернулися 76 українців. Повідомляючи про це, від імені Президента на його сайті кілька разів назвали таке звільнення “найбільшим в історії України”. Наприклад, “Володимир Зеленський також висловив вдячність усім, хто долучився до того, щоб найбільше в історії України звільнення відбулося, і працював для цього 24 години сім днів на тиждень”.
Однак цього разу повернулося майже вполовину менше осіб, ніж під час двох обмінів за президентства Петра Порошенка.
Так, 146 утримуваних громадян України звільнили 26 грудня 2014 року в рамках обміну на блокпосту під Ясинуватою, Донецької області. А 21 лютого 2015 – повернули 139 українських військових, які були заручниками бойовиків.
Тобто, обмін 29 грудня 2019 поступається за кількістю звільнених українців обмінам у 2014 та 2015.
Цього разу на підконтрольну територію України повернулися 12 військових та 64 цивільних. Натомість в ОРДЛО віддали 127 осіб, серед яких – і “беркутівці”, обвинувачені у розстрілах на Майдані.
Попри твердження Дмитра Разумкова про остаточне зняття депутатської недоторканності, ухвалений парламентом закон зобов’язує заздалегідь інформувати депутатів про плани слідства затримати їх.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниПартнер Єрмака, після його призначення в ОП, почав активно входити в бізнес Столара-Медведчука
Бізнес-партнер очільника Офісу Президента Андрія Єрмака Артем Колюбаєв з 2019 року почав активно входити співзасновником в компанії, пов’язані з обраним від “ОПЗЖ” нардепом Вадимом Столаром і підозрюваним у державній зраді ексдепутатом Віктором Медведчуком. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.
Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників
Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.
Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка
14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.