Офіс Президента перебільшив цифру грудневого звільнення полонених

Попри оцінки ОПУ, у перші роки війни на Донбасі повертали більше українців із полону в ОРДЛО, ніж під час обміну наприкінці 2019 р.
Цитата: “Глава держави про найбільше в історії України звільнення утримуваних осіб: Це – велика перемога”.
(Офіс Президента України, 29.12.2019, офіційне Інтернет-представництво).
Цей заголовок у новині на сайті Президента не відповідає дійсності.
Напередодні нового року – 29 грудня – Україна обмінялася утриманими з представниками ОРДЛО на КПВВ “Майорське”. Українській стороні вдалося звільнити 81 особу, п’ятеро з яких вирішили залишитися на окупованих територіях. Таким чином, з ОРДЛО повернулися 76 українців. Повідомляючи про це, від імені Президента на його сайті кілька разів назвали таке звільнення “найбільшим в історії України”. Наприклад, “Володимир Зеленський також висловив вдячність усім, хто долучився до того, щоб найбільше в історії України звільнення відбулося, і працював для цього 24 години сім днів на тиждень”.
Однак цього разу повернулося майже вполовину менше осіб, ніж під час двох обмінів за президентства Петра Порошенка.
Так, 146 утримуваних громадян України звільнили 26 грудня 2014 року в рамках обміну на блокпосту під Ясинуватою, Донецької області. А 21 лютого 2015 – повернули 139 українських військових, які були заручниками бойовиків.
Тобто, обмін 29 грудня 2019 поступається за кількістю звільнених українців обмінам у 2014 та 2015.
Цього разу на підконтрольну територію України повернулися 12 військових та 64 цивільних. Натомість в ОРДЛО віддали 127 осіб, серед яких – і “беркутівці”, обвинувачені у розстрілах на Майдані.
Попри твердження Дмитра Разумкова про остаточне зняття депутатської недоторканності, ухвалений парламентом закон зобов’язує заздалегідь інформувати депутатів про плани слідства затримати їх.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниУ справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.
Дружину нардепа Торохтія призначили в ДП “Антонов”, “Укроборонпром” почав перевірку
У лютому 2023-го дружина нардепа фракції “Слуга народу” Богдана Торохтія Аліна Левченко стала радницею т.в.о. генерального директора ДП “Антонов” на платній основі. Раніше Левченко працювала в аграрній сфері, а також мала бутік люксового одягу і студію дизайну інтер’єрів.