Новини

Суддя Вовк перекрутив суть підозри від НАБУ – фактчек

723197982874354919245337979440731775041536o.jpg
FacebookTwitterTelegram

Голова Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павло Вовк заявив, що його звинувачують у спробі захоплення влади у Петра Порошенка. Насправді у підозрі Національного антикорупційного бюро (НАБУ) йдеться про спробу захоплення влади в органах, від яких залежить суддівська кар’єра.

Цитата-1: “Пан Ситник нас звинувачує в тому, що ми півтора року тому назад намагалися захопити владу у Петра Олексійовича Порошенка

Цитата-2: “В тому, в чому нас звинувачують – це абсурд. Захоплення влади у Петра Олексійовича Порошенка, де я, а де Петро Олексійович Порошенко(Павло Вовк, голова ОАСК, обидві – в ефірі телеканалу “112-Україна”, 13.08.2020)

Насправді мова йде про підозру в захопленні влади через контроль над органами, що відповідають за призначення та звільнення суддів, – Вищою радою правосуддя (ВРП) та Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС).

Розмови про це зафіксовані на записах, чергову порцію яких НАБУ оприлюднило в липні 2020 року.

З текстовою версією можна ознайомитися тут, в розділі “Захоплення влади головою ОАСК”. 

Слідство вважає, що в березні 2019 року, коли розпочався конкурс з відбору двох нових членів Вищої ради правосуддя за квотою президента, глава ОАСК Павло Вовк, побоюючись, що конкурс можуть виграти нелояльні до нього особи, доручив одному з суддів ОАСК вивчити процедуру проведення конкурсу, виявити допущені порушення і підготувати позов для його подання в ОАСК від підставних осіб, щоб у подальшому скасувати результати конкурсу.

Метою цих дій було фактичне захоплення влади головою ОАСК у найвищому судовому органі, який має повноваження з призначення, кар’єрного просування, покарання та звільнення суддів, шляхом введення до складу Ради лояльних до себе членів,” – вважають в НАБУ.

Також наводяться аудіозаписи, в яких Вовк у розмові зі “своїм” кандидатом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) розповідає про намір захопити владу в цьому органі.

Історія про спроби судді Павла Вовка вплинути на діяльність ВККС, яка проводить кваліфікаційне оцінювання суддів ОАСК, детально висвітлена в першій частині записів, оприлюднених НАБУ ще в липні 2019 року.

На них, за даними слідства, Вовк та інші судді ОАСК обговорюють подання позовів до Окружного адмінсуду задля зупинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, пошук осіб, від імені яких будуть подаватись позови. 

Також у розмовах йдеться про зміну складу ВККС і введення до складу комісії лояльних осіб. Крім того, розмови стосуються кваліфікаційного оцінювання, на яке кілька разів не з’являлись судді ОАСК, та можливості уникнути оцінювання нібито через хворобу.

Також, за версією НАБУ голова Державної судової адміністрації (ДСА) Зеновій Холоднюк міг домовитися з очільником ОАСК про те, щоб через суд завадити проведенню конкурсу на посаду нового очільника адміністрації.

Згідно з оприлюдненими у липні 2020 року записами, на початку 2019-го Комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя провела конкурс на посаду голови Державної судової адміністрації.

Чинний очільник ДСА Зеновій Холоднюк через невідповідність вимогам до кандидатів податись на нього не зміг. Тому, як зазначають у НАБУ, він вирішив зашкодити проведенню конкурсу та зберегти собі посаду. А по допомогу, нібито, звернувся до голови ОАСК Павла Вовка – і той погодився. 

Відтак, 13 березня суддя ОАСК Володимир Келеберда зупинив дію рішення Комісії про призначення нового голови ДСА. На конкурсі переможцем обрали Сергія Пушкаря, а суд своїм рішенням заблокував його призначення.

Щоб державний виконавець оперативно втілив це рішення, Павло Вовк, за даними слідства, радив Холоднюку заплатити державному виконавцю. 

Нагадаємо, 17 липня 2020 року заступник Генерального прокурора повідомив про підозру 12 особам, серед яких голова ОАСК Павло Вовк. За версією слідства підозрювані мали на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя, створення штучних перешкод у їхній роботі, а також втручалися у діяльність державних діячів. Крім того, Павлу Вовку повідомлено про підозру у зловживанні впливом на особу, уповноважену на виконання функцій держави.

Раніше Bihus.Info розповідали, що колишній генпрокурор Юрій Луценко перекрутив можливості НАБУ. Він заявив, що саджання суддів є виключною компетенцією Національного антикорупційного бюро. Насправді НАБУ не має права саджати будь-кого – таке рішення може прийняти лише суд. Зоною відповідальності НАБУ є оперативно-розшукова діяльність і досудове розслідування корупційних правопорушень.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.

      Новини

      В очільника “Київського метрополітену” знайшлася незадекларована “колишня” дружина зі статками на мільйон доларів

      Журналісти Bihus.Info з’ясували, що офіційно колишня дружина директора КП “Київський метрополітен” Віктора Брагінського, не маючи співмірних доходів, стала власницею активів вартістю в мільйон доларів, а сам Брагінський декларує дивні грошові подарунки від рідні. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.