Важливо
Новини

Більшість партійних грошей одеського осередку партії Порошенко пішло на зарплату

FacebookTwitterTelegram

Майже дві третини грошей передбачених на діяльність політичної партії, одеська організація “Блоку Петра Порошенко”, а тепер “Європейської солідарності”, витратила на зарплату. Журналісти порахували, що з 2016 по І квартал 2020 року партія п’ятого президента Петра Порошенко витратила 7,8 млн грн. З них 5 млн грн пішли на зарплату вісімдесяти працівникам регіональних осередків у Одеській області.

Нагадаємо, перші кошти від держави надійшли на рахунки політичних партій у вересні 2016 року. Саме тоді партії отримали бюджетні гроші, призначені на фінансування їхньої статутної діяльності. Зокрема, гроші отримали всі політсили, що пройшли до Верховної ради після виборів у 2014-му році.

Як витрачали 

https://infogram.com/odeska-yes-1h7j4dvnzkp9v4n?live

Отже, за перші ІІІ квартали 2016-го року одеський осередок Блоку Петра Порошенко “Солідарность” отримав 52,5 тис. грн – 23,2 тис. членскіх внесків та 29,2 тис. спонсорських. З них 21 тис. грн пішла на виплату заробітної плати для двох працівників. 

Згідно звіту за 4 квартал 2016-го року Одеській обласний осередок партії отримав від держави 555 млн та 691 тис. грн на статутну діяльність та близько 3 тис членських внесків. Заробітна плата в цьому кварталі склала 333 млн та 1 тис. грн. На цей час на осередок працювало вже 46 людини.

У 2017 року осередок отримав від держави 3 млн грн та ще 37 тис. грн. членских та спонсорських внесків. На заробітну плату в тому році витратили 1,8 млн грн.

У 2018 році обласна організація БПП загалом отримала 3,2 млн грн, з них більше половини – 2,2 млн склала саме заробітна плата.

У 2019 році БПП “Солідарність” перейменували у “Європейську солідарність”. В той рік одеський осередок вже ЄС від держави отримав 2,4 млн грн і ще 120,8 тис. грн від членів та спонсорів. Витратили загалом 2,6 млн грн, з яких 1,8 склала зарплата.

В І кварталі 2020-го року одеська Солідарність отримала від держави 170,1 тис. грн, трохи більше – 174,2 тис. грн – перерахували члени партії та спонсори. Загалом осередок партії отримав 344,4 тис. грн, з них 135,5 тис. грн витратили на заробітну плату.

За п’ять років одеська організація партії Петра Порошенко отримала на партійни рахунки 9,4 млн грн – від держави 7,8 млн грн та ще 396,1 тис. грн від членів та прихильників. З цих коштів 6,4 млн грн витратили на заробітну плату. За ці роки кількість працівників осередку змінювалась від 43 до 54. Загалом на одеську обласну територіальну організацію партії 5-го президента країни працювало 80 людей.

Найбільшу зарплату за п’ять років – 464,8 тис. грн – отримала в.о голови організації Валентина Шульц. Жінка одна з двох працівників, які в організації працювали ще спочатку 2016-го року. Доречі за п’ять років в.о. голови внесла на рахунок організації 52,4 тис. грн. І це – найбільший донат, який отримав осередок.

Валентина Щульц брала участь у місцевих виборах 2020-го року до Одеської міської ради, але не набрала достатньої кількості голосів.

На другому місці по рівню зарплати – Олена Клименко. Працювати на партію Порошенка жінка почала у IV кварталі 2016-го року, і за цей час вона отримала 404,7 тис. грн. На виборах 2019 році Клименко участь не брала, але була уповноваженою особою партії.

Юристка організації Наталя Закордонська з 2017-го року отримала 229,1 тис. грн. Закордонська балотувалась до Одеської облради від БПП ще у 2015-му році, але тоді її не обрали.

Сергію Сізоненко з 2016-го року виплатили 204,11 тис. грн у якості зарплатні. Трохи менше за свого однопартійця отримали Юлія Чухало та Олександа Гаспарян – 197 та 193,4 тис. грн відповідно. На виборах 2019-2020 років Сізоненка обрали до Одеської районної ради, а Чухало – до обласної. 

На другомі місті по розміру витрат після зарплат – оренда. Осередок орендував приміщення під громадськи приймальні та для проведення конференцій і зустрічей. Всього за п’ять років одеська територіальна організація партії витратила на оренду 1,6 млн грн. Найбільше грошей за п’ять років – 1,1 млн. грн – отримав Іван Кучер, який здає осередку приміщення під головний офіс в Одесі. Інші орендодавці за цей період отримали від 3 тис. до 60 тис. грн.

Ще 1,3 млн грн пішли на податки і збори. 

На агітацію та пропаганду осередок витратив лише 230,9 тис. грн.

Хто донатив

За п’ять років одеський осередок партії Порошенко отримав на рахунок 396,1 тис. грн від 420 людей. Разові внески коливались від 5 до 240 грн. Загалом на рахунок організації гроші перераховували члени партії та прихильники, більшість з яких не публічні особи.

Але були й донати від публічних осіб. Наприклад, нардеп від ЄС Олексій Гончаренко профінансував осередок на 960 тис. грн, а колишній керівник організації Петро Обухов – на 240 грн. При цьому фірма “Старк Індастріз”, керівником якої є Обухов, а бенефіціаром мати нардепа Марина Гончаренко, в якості спонсорської допомоги п’ять років надавали одеській ЄС приміщення під приймальню на суму 372,3 тис. грн безоплатно. 

Депутат Одеської облради, голова фракції “Європейської Солідарності” Михайло Шмушкович перерахував партії 1,2 тис. грн. Колишній глава Одеської держадміністрації та колишній глава Одеської обласної ради Сергій Паращенко задонатив осередку 860 грн, а його син – Сергій 220 грн.

Цікаво, що фермерське господарство “Агрофірма Бургуджи”, яке належить молодшому Паращенко, надавало осередку приміщення під громадську приймальню в оренду, за що отримала 51,4 тис. грн.

Нагадаємо, в березні 2020 року Верховна Рада, посилаючись на боротьбу з наслідками пандемії COVID-19, фактично дозволила партіям не подавати фінансові звіти, зробивши їх на період карантину не обов’язковими. І партії успішно цим користуються. Так,  звіти за останній квартал подали лише 28 партій, а це всього 7,4% від загальної кількості зареєстрованих в країні політсил.

При цьому парламентські партії продовжують отримувати гроші як з державного бюджету, тобто з наших податків, так і напряму від прихильників. Однак, через відсутність звітів неможливо проконтролювати ані порядок надходження коштів, ані, як партії цими коштами розпоряджаються.

Олеся Ланцман

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   “Я ще не готова побачити цю братню могилу під тим, що було моїм будинком”: історія мешканок Ізюма, які вибралися з пекла

   “24 лютого, коли почали стріляти, ми були у Харкові. Вранці почалися вибухи, потім нам сказали, що на роботу не потрібно йти до окремого розпорядження. Ми вагалися - їхати в Ізюм чи залишатися в Харкові. Потім вирішили поїхати в Ізюм. По-перше, там своя квартира. По-друге, там батьки наші. Ми думали, що там нас омине. Ця квартира в Ізюмі… Це була наша віддушина. Ми жили цією квартирою, в нас там такий чудовий краєвид, хотіли в ній на пенсії жити”, - розповідає Анна (на її прохання ми змінили ім’я). Жінка каже, що ввечері 24 лютого в Ізюмі було набагато тихіше, ніж у Харкові. Тож родина вирішила залишитися тут, а Анна навіть почала кликати до себе колег. Але на початку березня ситуація різко змінилася.

   Новини

   “На службі пропаганди”: як церковники з Харківщини допомагали окупантам

   На початку вересня Збройні сили України звільнили майже всю Харківську область, частина якої півроку перебувала під російською окупацією. З моменту звільнення пройшло декілька тижнів, але досі чи не кожен день українці дізнаються про нові подробиці звірств окупантів. Окремі населені пункти Харківщини зараз знищені майже повністю. Серед них і Ізюм, де після деокупації було знайдено масові поховання вбитих росіянами цивільних. Ворог також "лишив в спадок" місту розбиті мости і будинки, де немає світла, газу і зв'язку. Росіяни старанно приховували злочини всі місяці окупації, прикриваючись пропагандистськими роликами про "визволителів" і створюючи ілюзію турботи про місцевих. 

   Новини

   Журналісти Стремоусова, прихильниця Шарія та учасник “Безсмертного полку”: хто з Енергодару підіграє пропагандистам, звинувачуючи ЗСУ в ударах по ЗАЕС

   Запорізька атомна електростанція, розташована в тимчасово окупованому Енергодарі, за півроку пережила дуже багато. Тут росіяни катували та вбивали працівників, розміщували свою техніку прямо в машинній залі, а ракетні комплекси - на території. Але найстрашнішим є той факт, що окупанти перетворили станцію на центр ядерного шантажу чи не усього світу, регулярно б’ючи по АЕС і звинувачуючи при цьому ЗСУ.