Важливо
Новини

2,5 мільйона на офіс: як “Голос” витрачав бюджетні гроші у 2021-му

6664848823231838646023645071253437564321792n.jpg
FacebookTwitterTelegram

За перші півроку 2021 року політична партія “Голос” витратила 28,8 млн грн (йдеться про кошти на фінансування статутної діяльності (НАЗК) та кошти на відшкодування витрат з передвиборчої агітації (ЦВК)). Зокрема, гроші пішли на зарплати, піар, оплату послуг. Крім того, майже по півмільйона на місяць “Голосу” коштувала оренда офісів. Про це йдеться в отриманій журналістами відповіді на запит щодо партійних витрат за рахунок державного фінансування.

Отже щодо офісів, то мова йде про 3 приміщення в центрі Києва за однією адресою – вул. Грушевського, 9-Б (274,1 кв. м, 163,4 кв. м та 50 кв. м).  Крім самих офісів “Голос” орендує паркомісця. За півроку оренда набігла на 2 млн  687 тис. грн. Відповідно, це обходить партії у 447 тис. грн щомісяця. Відповідно до договорів оренди, без оплати за к’омунальні послуги, кожен квадратний метр “Голосу” коштує в районі 750 грн (28 доларів). Це середня вартість квадрату в цьому будинку, якщо перевірити сайтам з нерухомості. До речі, минулого року, за аналогічний період витрачена на оренду офісів “Голосом” сума була практично ідентична – 1,5 млн грн за І квартал і 1,2 за ІІ квартал.

Будинок, де “Голос” орендував приміщення знаходиться поруч з Верховною радою. Компанія орендодавець – ТОВ “Златаленд”. Фірма створена два з половиною роки тому і зареєстрована за тією ж адресою, за якою здає приміщення. Номер телефону компанії, зазначений у реєстраційних документах, один на кілька інших фірм, бенефіціаром яких значиться, зокрема, Томаш Фіала. Фіала – засновник і гендиректор інвестиційної компанії Dragon Capital, про симпатію якого до “Голосу” писали ЗМІ. Між тим, цю симпатію Фіала ніколи не спростував. Наприклад, його дружина у 2019-му закинула на рахунок партії 1,6 млн грн. Але наразі стосунки “Голосу” і Фіали змінились. Принаймні в інтерв’ю Яніні Соколовій він заявив, що скоріш за все, його дружина “розстроєна тим, що відбулося в Голосі, і багато хто інший, хто симпатизував Голосу. 

Наразі “Голос” вже переїхав. 

Окрім оренди офісних приміщень “Голос” з передбачених державним фінансуванням коштів за півроку витратив понад 8 млн грн на зарплати працівникам (в тому числі премії, надбавки і інші виплати), тоді як минулого року за цей же період на зарплати пішло 5,4 млн. 

Решта витрат – оплата послуг (10 млн грн), інформаційна і рекламна діяльність, в тому числі на телебаченні і радіо (7,5 млн грн). Найменше коштів пішло на проведення партійних заходів – усього 230 тис. грн.

Нагадаємо, вперше “Голос” отримав гроші з бюджету у 2020-му. Це були 139 млн грн. На 2021-ий партії передбачалося 81,5 млн грн. Проте перерахунок частини коштів призупинило Національне агентство з питань запобігання корупції через знайдені у попередніх фінансових звітах порушення. Так, за даними НАЗК, до свого звіту за 2 квартал 2020-го партія включила недостовірні відомості про витрати, що здійснені на користь 11 підприємців на 1, 3 млн грн. Наразі це питання розглядається у суді.

До речі, у березні 2020-го року Верховна Рада, підтримуючи зміни до законодавства для зменшення негативного впливу пандемії та карантину, фактично дала можливість  політичним партіям не подавати фінансові звіти аж до завершення “здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби”.

За даними громадського руху “Чесно”, парламентські політсили не відзвітували, куди витратили 1,5 мільярда отриманих з держбюджету гривень. А кількість партій, які подають фінансові звіти, системно зменшується ще з початку 2020 року. Якщо звіти за перший квартал 2020 подала 251 партія, то за перший квартал цього року — 75, а за другий квартал — лише 28, або 7,4% від загальної кількості зареєстрованих в Україні політсил (близько 380). 

Журналісти відправили запити з питаннями про витрати бюджетних коштів за перші півроку 2021-го року усім представленим у парламенті партіям. Проте відповідь надала тільки партія “Голос”. У “Слузі народу” заявили, що наразі фінансова звітність знаходиться на опрацюванні і буде розміщена на сайті НАЗК. “Європейська солідарність” відмовилась відповідати. В ОПЗЖ та “Батьківщині”  питання журналістів проігнорували.

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.