Важливо
Новини

Сівохо справді не уповноважений публічно виступати від імені РНБО – документ

4429833718698577197588306016349278673305600n.jpg
FacebookTwitterTelegram

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов у березні заявив, що Сергій Сівохо ніколи не був уповноваженим представляти позицію РНБО. Така заява викликала сумніви, адже Сівохо є радником Секретаря РНБО і вів активну публічну діяльність. Bihus.Info отримали посадові завдання і обов’язки Сівохо – він справді не мав повноважень публічно виступати від імені РНБО, адже був радником на громадських засадах (позаштатним), але під час своїх виступів не акцентував, що висловлює приватну думку і презентує особисті ініціативи.

Цитата: Також вчергове хочу наголосити, що Сівохо є одним з моїх 11 позаштатних радників на громадських засадах, і ніколи не був уповноважений офіційно представляти позицію РНБО України з будь-яких питань – чи то ситуації на тимчасово окупованих територіях, чи то питань реінтеграції, пенсій, соціальних виплат чи будь-яких інших” (допис Секретаря РНБО Олексія Данілова в мережі Facebook 12 березня 2020 р., зроблений після сутичок під час спроби презентації  “Національної платформи примирення та єдності”. Її Данілов постфактум назвав особистою ініціативою Сівохо).

Сергій Сівохо призначений радником на громадських засадах (позаштатним радником) Секретаря РНБО 18 жовтня 2019 року. Позаштатний радник працює безоплатно і не зараховується в штат Апарату РНБО.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОЗАШТАТНИХ РАДНИКІВ РНБО

Журналісти Bihus.Info отримали офіційно затверджене Положення, де окреслено посадові завдання, права та обов’язки до цієї посади. Там справді відсутні повноваження публічно представляти позицію РНБО.

Натомість у обов’язках позаштатного радника: вивчати та аналізувати безпекову ситуацію, законодавство, досвід, в тому числі і інших країн у сфері нацбезпеки, готувати пропозиції для керівництва РНБО, допомагати Секретарю РНБО і його заступикам у проведенні ділових зустрічей, інтерв’ю, зйомок, дорадча робота та надання рекомендацій, участь у засіданнях, нарадах, робочих групах та інших заходах Апарату РНБО.

Разом з тим в Положенні зазначається, що радник на громадських засадах “бере участь у підготовці та проведенні науково-практичних конференцій, семінарів та інших офіційних заходів” і може бути залучений до практичної роботи з розробки безпекового законодавства. Ці пункти більше ніяк не деталізовані: у чиїх саме конференціях і семінарах бере участь позаштатний радник, що означає “бере участь у проведенні” і чи потрібно отримати доручення на це від керівництва РНБО – не роз’яснено. Проте і в цих пунктах прямо не передбачено право радника на громадських засадах публічно виступати від імені РНБО.

До речі, в посвідченні Сергія Сіхово не зазначено, що він є саме позаштатним радником Секретаря РНБО (відповідно до Розпорядження про призначення). Хоча права та обов’язки радника на громадських засадах і штатного радника мають суттєві відмінності. Зокрема, в посадових інструкціях штатних радників в окремому розділі сказано: “Радник за дорученням керівництва у процесі службової діяльності взаємодіє з працівниками структурних підрозділів Апарату Ради, посадовими особами інших державних органів влади, представниками недержавних структур та громадських організацій з питань, що належать до його компетенції”. У позаштатного радника таких повноважень немає.

Одразу після призначення Сергій Сівохо почав вести активну публічну діяльність, не зазначаючи, що він є саме позаштатним радником і не уповноважений говорити від імені РНБО. Про це можуть свідчити численні новини в ЗМІ та повідомлення на його сторінці у соцмережі.

Зокрема, Сівохо брав участь у роботі комітетів Верховної ради, зокрема, з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Їздив разом з депутатами на виїзні засідання на Схід. 

Саме як радник Секретаря РНБО з питань з реінтеграції і відновлення Донбасу брав участь у прес-конференції 11 листопада в інформагентстві Уніан. 

Брав участь у 2-му міжнародному форумі по Східній Україні. А у програмі Форуму Єдності у Маріуполі значився спікером саме як радник Секретаря РНБО.

Що ж стосується “Національної платформи примирення та єдності”, то вже після невдалої спроби її презентувати, в коментарі телеканалу “НАШ” Сівохо заявив, що ініціатива не прив’язана до Ради нацбезпеки і оборони, у керівництва якої він є позаштатним радником: “Оскільки ця платформа не підпорядковується РНБО, очевидно, це не ініціатива РНБО”.

Натомість активісти закидають Сівохо “державну зраду”, адже він говорить про внутрішній конфлікт, а не війну Росії проти України. За день до презентації в інтерв’ю телеканалу “НАШ” Сівохо заявив, що в процесі інтеграції України в НАТО немає жодних змін, а реальні перспективи вступу до Альянсу відсутні через наявний «внутрішній конфлікт».

Після скандальних заяв та конфлікту з активістами, частина депутатів “Слуги народу” ініціювали звернення до Секретаря РНБО з вимогою звільнення Сівохи з посади позаштатного радника. 23 березня у ЗМІ почали з’являтись повідомлення про звільнення Сівохи, проте наразі будь-які офіційні документи чи повідомлення про його звільнення відсутні.

Нагадаємо, Сергій Сівохо – давній колега президента Володимира Зеленського,  відомий як креативний продюсер “Студії “Квартал 95” і тренер телевізійного проекту “Ліга сміху”. Також Сівохо брав участь у виборах до Верховної Ради влітку 2019-го року як кандидат від округу на Донеччині, висунутий партією “Слуга народу”. Але вибори програв.

Данілов вже потрапляв у наш фактчек. Щоправда, тоді він дезінформував про походження коронавірусу, заявивши що він (а, відповідно РНБО) впевнені, що коронавірус має лабораторне походження. Тоді, як за версією Всесвітньої організації охорони здоров’я, коронавірус найімовірніше має природне походження – передався він тварини до людини. Більше про це читайте тут.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.