Важливо
Новини

Секретар РНБО Данілов заявив про “лабораторне походження” коронавірусу ще до остаточних висновків науковців

4429833718698577197588306016349278673305600n.jpg
FacebookTwitterTelegram

В ефірі “Українського радіо” секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов з упевненістю заявив, що новий коронавірус 2019-nCoV (всесвітньо прийнята назва COVID-19) поширився з китайської лабораторії. Такі твердження є передчасними і не мають фактологічного підтвердження. Наразі світова наукова спільнота має кілька гіпотез та припущень щодо причин виникнення та поширення COVID-19, і жодне дослідження поки не готове однозначно назвати причини його появи.

Цитата: 

“Перш за все в Китаї, це вже за 80 тисяч, але там було місце звідки воно все пішло – це місто Ухань, де є одна із, скажімо так, закритих лабораторії F4. І ми вважаємо, що саме з цієї лабораторії пішов цей витік. І не треба тут на тваринок, скажімо так, повертатися, що це тварини, змії тощо. Там є потужна лабораторія, яка була запущена у 2015-му році. Ми вважаємо, що саме звідки стався той витік”. (Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в інтерв’ю для “Українського Радіо”, 04.03.2020).

Попри впевненість секретаря РНБО, офіційних досліджень, які б підтверджували лабораторне походження коронавірусу, немає. Більше того, наразі найбільш робочою залишається гіпотеза Всесвітньої організації охорони здоров’я, що COVID-19 передався від тварини (яка досі не встановлена остаточно) до людини, а спалах масового розповсюдження коронавірусу розпочався на ринку китайського міста Ухань.

Подібна гіпотеза, що новий коронавірус передався від поки невстановленої тварини до людини, обговорюється в одному з останніх досліджень, яке опублікувала  команда китайських науковців в лютому і посилання на яке можна знайти на сайті Бібліотеки Американського Національного інституту здоров’я.  

Звісно, час від часу в мережі з’являються посилання на заяви і звіти окремих науковців та аналітиків, що коронавірус може мати штучне походження. Зокрема, що спалах COVID-19 пояснюється тим, що в лабораторії в Ухані досліджували хвороби кажанів і один з цих кажанів напав на вченого. Або, наприклад, що новий коронавірус – це незапланований результат прихованої розробки “біологічної зброї”. Проте фактичного чи документального підтвердження цим припущенням поки немає. А сама лабораторія, про яку може йти мова, відома високим ступенем захисту та заходами безпеки – принаймні про це в розпал закидів на її причетність до появи COVID-19 нагадали на сайті наукового журналу Nature.

З огляду на кількість гіпотез та досліджень – наявні припущення на цей час не дають остаточної відповіді на питання, звідки виник новий коронавірус. А тому такі заяви Олексія Данілова, тим паче, коли він виказує не тільки свою особисту думку, а, ймовірно, говорить від імені Ради національної безпеки і оборони – виглядають передчасними та необґрунтованими. Тим більше, коли в розмові секретар РНБО не дає жодного пояснення, звідки він узяв таке припущення та на які докази спирається.

Це саме той Данілов, який після збиття ракетою над Тегераном літака Boeing 737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» в інтерв’ю виданню Цензор.НЕТ повідомив, що неправдива заява посольства України в Ірані про падіння літака через “технічні проблеми” була санкціонована РНБО. Таким чином дипломати фактично підтримали хибну версію, поширену іранською владою. Пізніше заяву про технічні причини авіакатастрофи з сайту зняли.

Нагадаємо, перший підверджений випадок інфікування раніше невідомим коронавірусом 2019-nCoV зафіксовано у грудні 2019-го року в китайському місті Ухань. Станом на 12 березня, за даними Міністерства охоронри здоров’я, у світі зареєстровано 126 258 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, одужало 68 284 людей (54,1% від інфікованих). Що стосується смертності, то у світі через коронавірус зафіксовано 4 284 летальних випадків (дані станом на 11 березня). За межами Китаю – 45 326 випадків інфікування у 112 країнах/територіях/регіонах.

В Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19. Хворий перебуває на лікуванні у Чернівцях. Загалом за весь період Центр громадського здоров’я України отримав 47 підозр про захворювання на COVID-19. Наразі 1 зразок ще перебуває на стадії дослідження. Крім того, на сайті МОЗ зазначено, що протягом 12 березня зафіксована нова підозра на коронавірус, людина ізольована, проводяться необхідні дослідження.

Слідкувати за оперативними даними та новинами щодо коронавірусу 2019-nCoV в Україні та світі можна на окремому розділі на сайті МОЗ та на сайті Центру громадського здоров’я. Також знайти відповіді на найпопулярніші запитання щодо раніше невідомого коронавірусу можна в спеціальному розділі на сторінці ВООЗ. Для пошуку інформації у соцмережах можна використовувати хештег #COVID19.

Також варто зазначити, за даними ВООЗ, на цей момент немає підтвердження, що дія будь-якого із наявних препаратів дозволяє запобігти COVID-19. В той же час проводяться розробки і клінічні дослідження. Але директор “Інституту серця МОЗ” Борис Тодуров вже встиг заявити, що вакцини від нового коронавірусу є і йому відомо, що їх навіть завозять у Київ. Детальніше про дезінформацію від відомого кардіохірурга читайте тут.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.