Чверть фракції БПП, як правило, не підтримує закони, що відповідають передвиборчій програмі
Блок Петра Порошенка за майже 4 роки виконав або частково виконав 77% програмних обіцянок. У середньому відповідні законопроекти в залі підтримували 74% фракції. Частину вже виконаних обіцянок представники президен��ської сили намагалися “відкотити”, інколи - успішно.
Проект Bihus.Info розпочинає цикл аналітичних публікацій за результатами аналізу виконання передвиборчих програм парламентських сил. У цьому матеріалі проаналізовано реалізацію програми Блоку Петра Порошенка, з якою президентська політсила у 2014 році обиралася до нинішнього скликання Верховної Ради.
Повністю виконані – 10% програмних положень. Стільки ж – узагалі не виконаних зобов’язань. Ще 67% – виконані частково. 13% обіцянок – занадто абстрактні, аби оцінювати стан їх виконання.
У дослідженні обіцянка вважається частково виконаною, якщо ВР поточного скликання прийняла хоча б один закон, що відповідає програмному зобов’язанню, а фракція голосувала “за” щонайменше 10% голосів.
Крім того, редакція проаналізувала голосування президентської фракції за понад 40 законопроектів, що відповідають заявленим у програмі зобов’язанням. Більшість цих ініціатив (75%) має серед співавторів представників БПП.
Голоси “за” проекти законів, що відповідають передвиборчій програмі, віддавали в середньому лише 74% фракції.
Найбільш одностайними представники БПП були при голосуванні за президентські ініціативи стосовно судової реформи. Відповідні зміни до Конституції і Закон про судоустрій та статус суддів підтримали в середньому 90% фракції БПП.
Найменш активно парламентарі від Блоку Порошенка віддавали голоси за Виборчий кодекс і законопроект про вибори “за відкритими списками” – їх підтримало менше 45% фракції. Відповідні ініціативи досі остаточно не прийняті, а програмна обіцянка БПП запровадити парламентські вибори за “відкритими списками” – не виконана.
Частину вже прийнятих норм, що відповідають програмним зобов’язанням БПП, представники цієї фракції намагалися змінити в гірший бік. Редакція нарахувала щонайменше 5 спроб від представників БПП “відкотити” чинні положення законодавства з числа тих, які відповідають програмним обіцянкам політсили.
Серед “шкідливих” законодавчих ініціатив президентської фракції – вдале скасування конкурсів на посади “губернаторів”, ідея ліквідувати ІІІ групу ФОП, перша і друга спроби скасувати кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, а також поправки про відтермінування кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях, які довелося виправляти президенту.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!
Новини
Усі новиниГенпрокурор зареєстрував два кримінальних провадження щодо народного депутата Романа Іванісова після сюжету Bihus.Info
Генеральний прокурор України вніс в реєстр 2 кримінальних провадження щодо можливих ознак незаконного збагачення та декларування недостовірної інформації нардепом Романом Іванісовим. Йдеться про мільйонні статки родини депутата, які важко пояснюються їх офіційними доходами. Це виявив і показав в сюжеті “Обновки на $2 млн і бізнес мами в окупації: секрети успіху нардепа Іванісова“ журналіст Bihus.Info Максим Опанасенко.
Поліція перевіряє ймовірну переплату на ремонті школи після звернення юристів Bihus.Info
Юристи проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) спільно з журналістами редакції “Гречка” добились відкриття кримінального провадження щодо ймовірної розтрати Управління освіти Олександрійської міської ради Кіровоградської області. Посадовці затвердили тендер з можливими переплатами на 2,6 мільйона гривень.
Після сюжету Bihus.Info у Міноборони повідомили про звільнення людини нардепа Ісаєнка
Міністерство оборони України відреагувало на розслідування Bihus.Info: після внутрішнього розслідування Василя Шомонку звільняють і він більше не наглядатиме за військовими будівництвами в МОУ.