
Проєкт “Електронне БТІ” є продовженням створення серії інструментів, які розширюють доступ до даних. Мета проектів – підвищити доступність та розширити повноту даних про нерухомість.
Відкриття державного Реєстру речових прав на нерухоме майно – великий прорив та незамінний інструмент журналістських розслідувань. Однак, на сьогодні цей реєстр містить лише малу частину даних (за різними оцінками близько 10%) від всієї нерухомості. Нова інформація потрапляє в Реєстр лише під час здійснення правочинів із майном (дарування, оформлення спадщини, купівлі-продажу). Правочини, які не зазнали змін з 2011-2012 року, до Реєстру не потрапляють. Таким чином, Реєстр заповнюється дуже повільно.
Весь масив інформації зберігається в паперових архівах Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки (далі – БТІ) кожного міста (області, району), і його оцифрування силами державних установ не вбачається можливим з комплексних причин, зокрема: відсутності фінансування, методології та професійного обладнання для здійснення оцифровування, відсутності спеціалістів, які б могли це зробити, небажання самого БТІ проводити якісні зміни.
1 червня 2016 року ГО «Канцелярська сотня» та Львівська обласна державна адміністрація заключили меморандум про співпрацю. Відповідно до меморандуму, ГО отримує доступ до паперових документів з архіву БТІ м.Львова та розробить передумови для створення електронного масиву інформації.
Цей проект, що має на меті забезпечити реалізацію права кожного громадянина — власника нерухомості — отримати дані про попередніх власників — став можливим завдяки партнерам ГО “Канцелярська сотня” — Міжнародному фонду «Відродження» та Львівській обласній державній адміністрації.
Дана співпраця має стати початком наповнення Реєстру по всій Україні.