Новини

Редакція Bihus.Info проаналізувала виконання передвиборчих програм шести парламентських партій

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Через майже чотири роки роботи парламенту 8 скликання парламентські фракції вийшли на такі показники: “Народний фронт” лідирує за двома параметрами - має найкращу дисципліну під час голосувань і найбільшу кількість програмних тез, на виконання яких фракція підтримувала закони. “Блок Петра Порошенка” - лідер за кількістю ініці��ованих і прийнятих законів. Серед опозиційних фракцій найактивніше виконує обіцянки “Самопоміч”, а “Опозиційний блок” - лідер антирейтингу за всіма параметрами.

Опозиційні фракції могли б мати кращі показники виконання передвиборчих програм, якби не ігнорували частину законів, які прямо відповідають їхнім програмним обіцянкам.

Нагадаємо, у своїй передвиборчій програмі “Опозиційний блок” обіцяв “викоренити корупцію” і “ліквідувати тендерну мафію в країні”. Однак надалі Опоблок не дав жодного голосу за закон, що визначав нові правила державних закупівель і запускав систему електронних торгів ProZorro. Нуль голосів від опоблоківців отримали закони, які регулюють діяльність нових антикорупційних органів: Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро і Нацагентства з питань запобігання корупції, а також про спецконфіскацію.  Лише один голос – закон про Нацагентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Усі 19 депутатів “Батьківщини” прогуляли голосування за постанову щодо засудження агресії Російської Федерації проти України. Вона ініційована їхнім однопартійцем Борисом Тарасюком, а в передвиборчій програмі політсили є такий пункт: “Запровадити власні санкції проти Росії, добитися її визнання країною-агресором і спонсором тероризму, ДНР, ЛНР – терористичними організаціями”.

Так само всі депутати “Батьківщини” були відсутні на голосуванні закону щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, хоча у передвиборчій програмі обіцяли “надати бійцям АТО статус учасників бойових дій, достойні зарплати й пільги”.

Аналогічна доля спіткала законопроект щодо децентралізації авторства “радикалів” Олега Ляшка і Віктора Галасюка. На фінальному голосуванні за закон були відсутні радикали Галасюк, Лозовой, Мосійчук, Попов, Огнєвіч, не голосували – Вітко, Амельченко, Рибалка, Лінько, Артеменко і Вовк.

Натомість серед коаліційних фракцій найчастіше з’являлися ініціатори законів, які скасовували чи обмежували прогрес вже прийнятих ініціатив.

Редакція нарахувала щонайменше 5 спроб від представників БПП “відкотити” чинні положення законодавства з числа тих, які відповідають програмним обіцянкам політсили.

Серед “шкідливих” законодавчих ініціатив президентської фракції – вдале скасування конкурсів на посади “губернаторів”,  ідея ліквідувати ІІІ групу ФОП, перша і друга спроби скасувати кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, а також поправки про відтермінування кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях, які довелося виправляти президенту.

А нардеп з “Народного фронту” Тетяна Донець внесла до Ради законопроект, який передбачав суттєве скорочення переліку активів і витрат, що підлягають декларуванню посадовцями. Попри те, що передвиборча програма цієї політсили обіцяла відкритість і доходів, і видатків чиновників, а також залучення громадськості до антикорупційного моніторингу.

Детальніше про те, що саме обіцяли у своїх програмах парламентські політсили, можна подивитися тут

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

      Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

      Новини

      У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

      За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

      Ми вплинули

      Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

      У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.