Новини

Нуль голосів на боротьбу з корупцією: “Опоблок” частіше за інші парламентські сили ігнорує програмні обіцянки

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

“Опозиційний блок” має найменший показник виконання передвиборчої програми серед шести парламентських фракцій - наразі частково реалізовані лише 50% положень. Причина - “Опоблок” частіше за інших не підтримує закони, які відповідають програмним зобов’язанням. Про це йдеться в дослідженні Bihus.Info.

У своїй передвиборчій програмі “Опозиційний блок” обіцяв “викоренити корупцію” і “ліквідувати тендерну мафію в країні”. Однак надалі не підтримав цілу низку ключових законопроектів, спрямованих на боротьбу з корупцією, зокрема й на тендерах.

Опоблок не дав жодного голосу за закон, що визначав нові правила державних закупівель і запускав систему електронних торгів ProZorro.

Нуль голосів від опоблоківців отримали закони, які регулюють діяльність нових антикорупційних органів: Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро і Нацагентства з питань запобігання корупції, а також про спецконфіскацію.

Закон про Нацагентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, підтримав лише один опоблоківець – Андрій Кісельов.

Попри обіцянку “забезпечити доступність адміністративних послуг, захистити бізнес від бюрократичного свавілля”, фракція “Опозиційного блоку” не дала жодного голосу за закон щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляції) у другому читанні.

А також повністю провалила голосування за закон щодо підвищення пенсій і держбюджети на 2015-2018 рр., хоча обіцяла в програмі “провести індексацію зарплат і пенсій”.

Крім того, у 2014-му “Опозиційний блок” обіцяв “забезпечити реінтеграцію Донбасу”, але коли в парламенті приймався відповідний закон, голосував “проти”.

“Його прийняття приведе до порушення всіх міжнародних угод і домовленостей, які має наша країна на шляху дипломатичного вирішення конфлікту. Наша фракція вважає, що тільки  виконання домовленостей, в тому числі Мінських угод, і дипломатичний шлях поверне територіальну цілісність державі, – повідомив під час засідання опоблоківець Юрій Бойко. – Ми будемо голосувати проти цього закону. Вважаємо його шкідливим для громадян України і для держави”.

Закон називає Росію агресором та окупантом і, на думку політологів, перешкоджає російському сценарію врегулювання конфлікту на Донбасі.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.