За рік у Києві на паркуванні заробили вчетверо менше, ніж планували
У 2020-му році комунальне підприємство “Київтранспарксервіс”, яке відповідає за комунальні парковки в столиці, заробило на денних парковках 24 млн грн. Розраховували отримати в чотири рази більше – 98,3 млн. Разом з тим на комунальних парковках продовжують незаконно збирати гроші нелегальні паркувальники.
Про це йдеться у сюжеті Марії Землянської та Аліси Юрченко для Bihus.Info.
Мова йде про парковки для денного паркування. Це ті, що розташовані переважно в центрі міста, виділені синіми смугами на дорозі та знаком парковка. Ймовірно, реалізувати фінансові плани завадили “чорні паркувальники”, які, попри заборону платити готівкою, продовжують незаконного збирати гроші з водіїв.
Усього у підпорядкуванні КП 1047 парковок на 52 257 машиномісць. З них 14 430 призначені саме для денного паркування. З 2017-го року сплата за паркування на них має здійснюватись лише в безготівковий спосіб – за допомогою мобільного застосунку Київ Цифровий, мобільних банкінгів чи терміналів IPay.
Проте на частині парковок працюють незаконні паркувальники, які збирають гроші з водіїв готівкою. При цьому водії не отримують жодних підтверджень про сплату, чим наражають себе на штраф за неоплачену парковку від офіційних інспекторів з паркування, який зараз становить 700 гривень.
Для боротьби з “чорними паркувальниками” КП проводить спеціальні моніторинги. Так, у 2020-му там написали 20 повідомлень до поліції. За перші півроку 2021-го – 35 повідомлень. Якщо поліцейські доведуть справу до суду, незаконним паркувальникам загрожує штраф від 17 тис. грн до 34 тис. Проте навіть після складання адмінпротоколів, такі паркувальники повертаються на дорогу.
До речі, з 1 липня у Києві збільшили плату за паркування. Залежно від наближеності до центру міста змінюється ціна – 35 грн та 25 грн у центральних та 5 грн за годину у спальних районах. Паркування у вихідні та свята, а також з 22:00 до 08:00 – безкоштовне.
Нагадаємо також, що в Києві активно працюють приватні евакуатори. Більшість грошей, які сплачують евакуйовані водії, теж йде не місту. Детальніше про це – дивіться за посиланням.
Володимир Зеленський підписав закон, яким суттєво спрощує процедуру поновлення документів для моряків. Раніше усі українські моряки, щоб поновити документи, мали проходити іспит кожні 5 років. Тепер його залишили тільки для тих, хто вперше отримує документи чи хоче підвищити кваліфікацію. Документи діючим морякам продовжуватимуть за наявності у них робочого стажу.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.