Важливо
Новини

За рік у Києві на паркуванні заробили вчетверо менше, ніж планували

4429833718698577197588306016349278673305600n.jpg
FacebookTwitterTelegram
У 2020-му році комунальне підприємство “Київтранспарксервіс”, яке відповідає за комунальні парковки в столиці, заробило на денних парковках 24 млн грн. Розраховували отримати в чотири рази більше – 98,3 млн. Разом з тим на комунальних парковках продовжують незаконно збирати гроші нелегальні паркувальники.

Про це йдеться у сюжеті Марії Землянської та Аліси Юрченко для Bihus.Info.

 

Мова йде про парковки для денного паркування. Це ті, що розташовані переважно в центрі міста, виділені синіми смугами на дорозі та знаком парковка. Ймовірно, реалізувати фінансові плани завадили “чорні паркувальники”, які, попри заборону платити готівкою, продовжують незаконного збирати гроші з водіїв. 

Усього у підпорядкуванні КП 1047 парковок на 52 257 машиномісць. З них 14 430 призначені саме для денного паркування. З 2017-го року сплата за паркування на них має здійснюватись лише в безготівковий спосіб – за допомогою мобільного застосунку Київ Цифровий, мобільних банкінгів чи терміналів IPay. 

Проте на частині парковок працюють незаконні паркувальники, які збирають гроші з водіїв готівкою. При цьому водії не отримують жодних підтверджень про сплату, чим наражають себе на штраф за неоплачену парковку від офіційних інспекторів з паркування, який зараз становить 700 гривень.

Для боротьби з “чорними паркувальниками” КП проводить спеціальні моніторинги. Так, у 2020-му там написали 20 повідомлень до поліції. За перші півроку 2021-го – 35 повідомлень. Якщо поліцейські доведуть справу до суду, незаконним паркувальникам загрожує штраф від 17 тис. грн до 34 тис. Проте навіть після складання адмінпротоколів, такі паркувальники повертаються на дорогу.

До речі, з 1 липня у Києві збільшили плату за паркування. Залежно від наближеності до центру міста змінюється ціна – 35 грн та 25 грн у центральних та 5 грн за годину у спальних районах. Паркування у вихідні та свята, а також з 22:00 до 08:00 – безкоштовне.

Нагадаємо також, що в Києві активно працюють приватні евакуатори. Більшість грошей, які сплачують евакуйовані водії, теж йде не місту. Детальніше про це – дивіться за посиланням

Володимир Зеленський підписав закон, яким суттєво спрощує процедуру поновлення документів для моряків. Раніше усі українські моряки, щоб поновити документи, мали проходити іспит кожні 5 років. Тепер його залишили тільки для тих, хто вперше отримує документи чи хоче підвищити кваліфікацію. Документи діючим морякам продовжуватимуть за наявності у них робочого стажу. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.