Важливо
Новини

У Києві евакуювали 75 тис авто за неправильну парковку – приватні фірми заробили 60 мільйонів

4429833718698577197588306016349278673305600n.jpg
FacebookTwitterTelegram
За майже два роки від початку роботи інспекції з паркування у Києві (липень 2019 – квітень 2020) через порушення правил парковки примусово евакуювати понад 75 тисяч машин. Кожна така евакуація обійшлась водію у майже дві тисячі гривень. Проте дохід бюджету від евакуації склав лише 24 млн грн, тоді як більшість грошей заробити приватні компанії. 

Про це йдеться у сюжеті Марії Землянської та Аліси Юрченко для Bihus.Info.

Зокрема, за даними Департаменту транспортної інфраструктури, отриманими на запит Bihus.Info, за майже два роки  в Києві вивезли на штрафмайданчики 75 653 автівки.

За кожен евакуйований автомобіль водій має оплатити три квитанції: штраф, послуги евакуації авто і зберігання його на штрафмайданчику – загалом це 1 754 грн плюс комісія банку.

З цих грошей штраф, який йде безпосередньо до бюджету – лише 340 грн, якщо сплатити протягом перших 10 днів (у 2020-му – 255 грн). Ще 144 грн/доба – це плата за перебування авто на штрафмайданчику, яка йде до бюджету поліції. І найбільша частка з рахунку –  1 270 грн – плата за саму евакуацію.

Ці гроші йдуть на рахунки тих підприємств, які КМДА обрала для евакуації. Як виявили журналісти Bihus.Info, у більшості випадків – це пов’язані між собою приватні фірми, які у 2020 році на евакуації заробити близько 60 млн. грн. Наразі договори КМДА на примусову евакуацію у Києві укладені з 8 організаціями. З них лише дві – це комунальні підприємства “Київтранспарксервіс” та “Центр організації дорожнього руху”. Вони мають небагато евакуаторів – 15 на двох зі 100, які працюють в місті.

Ще шість “акредитованих” КМДА організацій – це приватні компанії: “Евакуатор сервіс”, “Автосос-сервіс”, “Експедиція 777”, “Укртрансконтракт”, “Паркінг Україна” та ФОП Лук’яненко Є.О..

Причому щонайменше три з шести (“Евакуатор сервіс”, “Автосос-сервіс” та “Експедиція 777”), як встановили Bihus.Info, працюють, зокрема, на евакуаторах, орендованих в іншої компанії. Її назва “Експерт-Т”. Вона не має договору з КМДА, але фактично є найбільшим гравцем в сегменті примусової евакуації в столиці, її ж називають монополістом на ринку добровільної евакуації.

Експеримент Bihus.Info підтвердив, що саме евакуатори під лого “Експерт-Т” вивозять найбільшу частину паркувальних порушників на штрафмайданчики – попри відсутність угоди з містом.  Так, за 8 годин під штрафмайданчиком журналісти нарахували 165 евакуйованих машин. З них – 67% (111 машин) привезли евакуатори з лого “Експрес-Т”, ще 7% (11 машин) – евакуатори з лого “Автосос” і 3% (5 машин) – з лого “Експедиція 777”. Тоді як комунальні евакуатори за цей же час привезли на штрафмайданчик лише 12% (19 авто).  Затримати і відправити авто на штрафмайданчик може інспектор з паркування, який працює в КМДА. Його головне завдання контролювати порядок на дорозі. В разі несплати за парковку або порушень правил паркування – виписувати штрафи водіям, зокрема й у тих випадках, які не потребують евакуації. І лише якщо машина суттєво заважає руху чи створює небезпеку на дорозі (а це чіткий перелік випадків) – викликати евакуатор.  Проте спостереження журналістів Bihus.Info показало, що працівники інспекції (держслужбовці) їздять прямо в приватних евакуаторах у спільних пошуках порушників, працюючи на забезпечення їхньої завантаженості. Причому такі поїздки суперечать договорам КМДА з компаніями, в яких зафіксовано, що евакуатор мають викликати телефоном. Керівник столичної Інспекції з паркування пояснює це браком співробітників. Мовляв, міських інспекторів 20, а евакуаторів, які місто залучило для примусової евакуації, вже 100: “Кожен інспектор ефективно може працювати з 5 евакуаторами, але так як загальна кількість евакуаторів зараз перевищує в рази загальну кількість інспекторів, тому інспектори мають можливість пересуватися по маршруту за допомогою евакуаторів”.  

Зрештою орієнтація міських інспекторів саме на випадки порушень з евакуацією призвела до того, що доходи міста – майже в три рази нижчі за доходи приватних фірм.

З липня 2019-го від виписаних штрафів інспекторів з паркування до бюджету надійшло 24 млн грн. Тоді як три найактивніші компанії, що вивозять авто на эвакуаторах, за даними Bihus.Info,  – отримали близько 60 млн грн доходу за примусову евакуацію. 

Детальніше – за посиланням.

Після чотирьох років судової тяганини Верховний суд став на сторону журналістів у справі проти Олександра Турчинова. Йдеться про позов Турчинова через сюжет про лотерейну монополію, який команда Bihus.Info випустила у 2017-му році.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.