Важливо
Блоги

Обіцяють 300 тисяч: призові лохотрони нав’язують пенсіонерам товар з шестикратною націнкою

FacebookTwitterTelegram
В Україні все ще діє мережа фірм, яка розсилає українцям листівки та sms про перемогу в акції: обіцяють виплатити кількасот тисяч. Так вони нав’язують купівлю свого товару, що однак не гарантує отримання призу. Журналісти виявили: фірми видають за своїх представників фотографії з інтернету, а аналогічний товар можна придбати в рази дешевше.

Про це йдеться у сюжеті Вадима Поньки для Bihus.Info.

Як це працює? Вам на телефон чи на поштову скриньку відправляють інформацію приблизно з таким текстом: “Доступ до 380 000 грн відкрито тільки Вам і на 1 годину!” За вказаним в повідомленні номером телефону оператор повідомляє умову отримання виграшу: купити товар з каталогу.

Однак після виконання умови – оплати товару – ви гарантовано отримаєте лише одне – пропозицію купити ще товару в обмін на обіцянку виплатити приз у майбутньому.

Журналісти в рамках експерименту замовили запропоновані засоби для прання. В пакунку з етикеткою “Імідж клуб” виявилось чотири найменування: гель для прання, кондиціонер для білизни, плямовивідник та антисептичний гель. Аналогічний товар можна придбати приблизно за 100 гривень, а “Імідж клуб” продав свій за 600.

Журналісти виявили, що в листівках про виграш і на своїх інтернет-ресурсах організатори видають за імовірних посадових осіб фотографії з інтернету. Наприклад, “голова комісії з вручення призів” – Людмила Сергіївна Янченко. Фотографія належить не їй, а румуській фотомоделі

В Україні є лише одна Янченко Людмила Сергіївна. Вона виглядає інакше і розповіла, що ніколи не працювала в подібних організаціях. 

Фото директорки “фінансового департаменту” Олени Ткаченко також взята з інтернету в фотобанку. 

У телефонних розмовах оператори не повідомляють, що за правилами цих магазинів, розміщеними на сайті, вони називають “переможцями” всіх отримувачів своїх рекламних листівок, однак цей статус не дає права на отримання призу.

На такі повідомлення найчастіше реагують люди старшого віку – їх легше ввести в оману. 

“От листи, що ви виграли. Від “Імідж клубу” тільки десь 38 разів мама вигравала, головний переможець. Тут печатки, підписи. Звісно, я тут подивився в кутку написано, що не має юридичної сили,” – розповідає Сергій Примаченко, мати якого купила у цих компаній побутової хімії на майже 10 тисяч гривень, але обіцяного призу не отримала. 

До речі, у Сергія Примаченка є листівка з підписом нібито від “голови призової комісії” Хмельницького П. С. – насправді такий підпис у Віктора Януковича. 

Пенсіонер Арнольд Філіпчук також тривалий час замовляв товар за умови, що йому виплачують 400 тисяч гривень. Втім призу так і не дочекався й навіть безуспішно судився за свої кошти. 

“Я плачу деньги, они, значит, посылают мне товар как бы. Неликвидный, конечно, товар. Это понятно. Вот и дошло до того, что я уже… прошло где то шесть или семь месяцев, уже подошел срок, а выигрыша никакого нет”, – повідомив Філіпчук журналістам. 

Для промо своїх акцій компанії роздають невелику кількість призів, але, коли журналісти зв’язалися з однією з переможниць, виявилось, що вона замовляла товари протягом 7 років по кілька разів на місяць, перш, ніж отримала 64 тисячі. Отже, могла витратити коштів більше, ніж їх компенсували. Судячи з ютуб-каналу “Імідж клубу”, “переможців” у них лише зо два десятки (ютюб-каналу 2,5 роки).

Правила акцій від цих магазинів затверджені ТОВ “Мейл сервіс”. Компанія зареєстрована на мешканку Борисполя Людмилу Уфінцеву. На питання журналіста, чому людей називають переможцями, якщо вони ними не є, вона послалася на правила акцій, які не повідомляють оператори кол-центру.

“Там в офіційних правилах вказується, що переможцем це є той, хто отримує саме повідомлення. А головний переможець, це насамперед той, хто потім в розіграші оплаченими посилками виграв”, – зазначила Уфінцева. 

Торгові марки “Пошторг”, “Імідж клуб”, “PrizeMe”, “Родинний клуб”, “Здорове життя”. зареєстровані на ТОВ “Сімпатік груп”. Це – холдинг по виробництву косметики та побутової хімії. Нині товариством володіють Андрій Карповець та Ігор Букур. Дружина Букура Ірина засновниця бренду “Irene Bukur” та власниця бутиків у Києві. 

Виробником антисептичного гелю для рук та гелю для прання “Додому” є ТОВ “Хелсі фарм Україна”. У нього ті ж засновники – Букур і Карповець. Карповець надати коментар про діяльність магазинів відмовився.

Суд відмовив Печенізькому селищному голові Олександру Гусарову у спростуванні журналістського матеріалу і стягненні з газети “Печенізький край” моральної шкоди в розмірі 5 000 грн. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Партійні офіси в районах: зареєстровані, але не існують. І навпаки

   Перед виборами більшість партій мають свій штаб: щоб потенційний виборець міг прийти, познайомитися з кандидатами, поділитися проблемами громади тощо. Але після виборів такі штаби часто зникають. Зрештою, як каже аналітик з партійних фінансів руху “Чесно” Ігор Фещенко, закон не зобов’язує партії мати місцеві, обласні чи навіть центральні офіси: “Це виключно питання їхнього бажання та спроможності”.

   Новини

   Бюджетники і кандидати: хто донатив мерській «Пропозиції» у Кропивницькому

   “Пропозицію” медіа зі старту охрестили “партією мерів”, адже політсилу влітку 2020-го презентували мери одразу шістьох міст - Дніпра, Каховки, Миколаєва, Чернівців, Житомира та Кропивницького. Партію створювали під місцеві вибори, а основним її посилом була необхідність передати більше повноважень з центру в регіони. 

   Новини

   Близькі до партії: хто “донатить” запорізькому “ОПЗЖ” 

   “Опозиційна платформа - За життя” попри свою відверто проросійську риторику продовжує триматися на верхніх сходинках електоральних рейтингів. Політсила має значну і доволі стабільну підтримку, плюс - колосальні фінансові вливання. Лише у 2019-му каса “ОПЗЖ” поповнилася на понад 108 мільйонів гривень за рахунок пожертв від фізичних та юридичних осіб.