Важливо
Новини

Не три години, а кілька діб – Національна медична академія на своєму сайті применшує “живучість коронавірусу”

4429833718698577197588306016349278673305600n.jpg
FacebookTwitterTelegram

Епідемія коронавірусу та рекомендації, як йому протистояти, стали центральними новинами на сайті Національної медичної академії післядипломної освіти імені Шупика. Щоправда, в розділі “Важливо знати” значно применшена “живучість” коронавірусу. Адже три години поза межами людського організму – це не максимальний час заразності коронавірусу, а, за даними світових досліджень, ледь не мінімальний період, коли вірус залишається не просто живим, але зберігає свої властивості. 

ЦИТАТА: Важливо знати, що вірус НЕ циркулює в повітрі (краплі, які людина видихає під час чхання або кашлю містять вірус), а поза організмом людини – на різних поверхнях зберігає інфектогенність (заразність) не більше 3 годин”. (інформаційне повідомлення “Важливо знати!!! Коронавірусна інфекція 2019 (COVID-19) на сайті Національної медичної академії післядипломної освіти імені Шупика від 17 березня 2020 р.). 

Насправді, 3 години поза межами людського організму – це значно заменшені показники можливостей вірусу 2019‑nCoV зберігати свої заразні властивості. На цей час науковці з усього світу продовжують досліджувати новий коронавірус та вивчати його властивості, проте світові організації вже давно заявлять, що коронавірус поза межами людського організму може залишатися заразним протягом кількох діб.

Зокрема, на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я зазначено: “Тривалість виживання вірусу 2019‑nCoV на поверхностях поки точно не встановлена, проте передбачається, що за цим параметром він схожий на інших представників родини коронавірусів. За даними досліджень (включаючи попередні про збудник COVID-19), вірус зберігає життєздатність на поверхностях від кількох годин до кількох днів. Конкретні строки залежать від ряду умов (наприклад, тип поверхності, температура та вологість навколишнього середовища).

Більше того, в дослідженні Національного інституту алергії та інфекційних захворювань, що входить до складу Національного інституту охорони здоров’я США, яке опублікували у медичному журналі New England Journal of Medicine, вчені спробували імітувати вірус, перенесений від зараженої людини, досліджуючи його у різних ситуаціях: у вигляді аерозолю у повітрі, на пластику, нержавіючій сталі, міді і картоні.

В результаті наукового експерименту з’ясували: коронавірус 2019-nCoV залишався життєздатним у вигляді аерозолю протягом 3 годин, але його концентрація знижувалася, на міді вірус втрачав заразність за 4 години, на картоні – за 24, на сталі після 48. Більше того, вірус 2019‑nCoV міг залишатися живими на пластику до трьох днів.

Про живучість коронавірусів поза межами людського організму попереджають і у Центрі громадського здоров’я України.

Властивість коронавірусу зберігати життєздатність протягом тривалого часу поза межами людського організму – ризик збільшення можливостей для зараження. Власне тому, серед основних рекомендацій профілактики COVID-19 – часто мити руки з милом та користуватися антисептиком. Також потрібно протирати та дезінфікувати поверхні предметів, до яких ви часто торкаєтесь, наприклад, ручки дверей, ключі та техніку. Це пов’язано з тим, що саме після дотиків до поверхностей, де залишився вірус, через руки він може потрапити до організму людини – коли ви торкаєтесь обличчя та очей. Тож, якщо мова йде про пластик, то навіть на третій день він все ще може становити загрозу інфікуванням і про це важливо пам’ятати.

Нагадаємо, перший офіційно підтверджений випадок інфікування раніше невідомим коронавірусом 2019-nCoV зафіксовано у китайському місті Ухань. Перший випадок інфікування в Україні офіційно зареєстровано в Чернівцях 3 березня. З 12 березня Кабінет міністрів оголосив карантин по всій країні. За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 27 березня в країні 218 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 5 летальні, 4 пацієнтів одужало та виписано з лікарні. 

Варто зазначити, що наразі немає ані ліків, ані препаратів для профілактики COVID-19. А будь-які заяви про чудо-ліки – це обман. Детальніше про це можна дізнатися у випуску “Неведись” від Bihus.Info. Тому при перших симптомах захворювань не біжіть до аптеки чи лікарні, а телефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування! 

З методологією проєкту FactЧек можна ознайомитися тут. Під помилкою автори розуміють некоректну інформацію, оприлюднену без наміру дезінформувати.

Нагадаємо, раніше Директор “Інституту серця” Борис Тодуров перебільшив смертність від коронавірусу. Він заявив, що з таким рівнем смертності такого вірусу ще не існувало. Чому це перебільшення читайте тут.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

Хочеш закинути нам тему? Закинь!

Новини

Відповідь на звинувачення УкрАвтоДору: про Гриненка, спроби фігурантів домовитись і переплати

Після виходу розслідування Bihus.Info про корупційні схеми в УкрАвтоДорі його очільник Олександр Кубраков опублікував відео, а також записи розмов та звинуватив в інформаційній атаці. Ми публікуємо детальну відповідь на звинувачення Олександра Кубракова і закликаємо голову УкрАвтоДору опублікувати кошториси і довести відсутність переплат на будівництві доріг.

Новини

Скільки друзів призначив на посади Зеленський? – фактчек

Попри передвиборчі обіцянки та нещодавні запевнення на прес-конференції, за рік каденції Володимира Зеленського у владі  опинилися понад півтора десятки його друзів, партнерів і колег по шоу-бізнесу. 

Ми вплинули

Юристи «Тисни» зупинили розпил майже 3 млн грн на ремонті школи на Кіровоградщині

Світловодська райдержадміністрація розірвала 2 договори на суму 2,8 млн грн після звернення юристів «Тисни» (Bihus.Info). Як з'ясували журналісти  «Центру медіарозслідувань «Прозоро», чиновники роздробили предмет закупівлі і уклали 2 договори на ремонт одного шкільного даху.