Милованов дезінформував щодо звільнення в проєкті трудової реформи

Попри пояснення міністра економіки, проєкт “Закону про працю” дає можливість роботодавцям звільняти працівників без обґрунтування.
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов написав пост-розвінчання міфів щодо майбутньої трудової реформи на своїй сторінці у Facebook. У ньому посадовець серед іншого назвав неправдивим твердження про те, що проєкт нового закону дозволяє звільняти робітників без пояснення причин.
Цитата: “НЕПРАВДА: Новий закон дозволяє звільняти робітників без пояснення причин”.
(Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, 23.12.2019, Facebook).
Ці слова міністра економіки Милованова не відповідають положенням урядового проєкту “Закону про працю”.
Проєкт “Закону про працю” перелічує підстави припинення трудового договору. Одна з них – розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця. Вона деталізована у шести окремих статтях. Вони роз’яснюють умови звільнення. Так стаття 35 “Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця”, на відміну від інших, не містить причин для звільнення. Зокрема, вона передбачає терміни для повідомлення про рішення розірвати договір, а також грошову компенсацію у разі їх порушення.
Тобто, ця окрема стаття як підстава для розірвання договору не забороняє звільняти працівників без повідомлення причин.
Своє “спростування” міністр підкріпив такою тезою: “За новим законодавством в разі звільнення працівника з ініціативи роботодавця той повинен виплатити грошову компенсацію, розмір якої залежить від строку попередньої співпраці з працівником. А ще – працівник зможе звільнятися за власним бажанням без обов’язкового відпрацювання двох тижнів”.
Хоча ці твердження міністра – правдиві, вони стосуються інших аспектів звільнення і не заперечують можливості роботодавців звільняти працівників без уточнення причин.
Цікаво, що інформація, подана на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, у розділі “Стопфейк”, не містить спростування можливості звільнення працівників без повідомлення причини. Тобто Міністерство, на відміну від міністра, не намагається заперечити таку можливість.
Не заперечує цього і аналітична публікація Міністерства під назвою “Проєкт закону «Про працю»: спростування міфів”. У ній згадано міф про “Легке звільнення кого завгодно без попередження”, спростування якого є коректним, оскільки в такому формулюванні можливість звільнення без пояснення причини не спростовується.
Два «слуги народу» збрехали щодо окупації Криму через скасування «мовного закону» Колесніченка
Народні депутати від «Слуги народу» Максим Бужанський та Олексій Устенко […]
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.