Корупційні тести для моряків скасували, а вони все одно є
Наказ Міністерства інфраструктури, яким скасували корупційні іспити для підтвердження документів моряків, набрав чинності. Попри це Інспекція з питань підготовки та дипломування моряків продовжує їх тестувати. Про це Bihus.Info повідомляють активісти.
У квітні Мінінфраструктури затвердило наказ, яким суттєво спростило процедуру поновлення документів для моряків. Раніше усі українські моряки, щоб поновити документи, мали проходити іспит кожні 5 років. Тепер його залишили тільки для тих, хто вперше отримує документи чи хоче підвищити кваліфікацію.
Наказ кілька тижнів проходив погодження, а 28 квітня 2021 р. його зареєстрували в Мінюсті і 29 квітня внесли в єдиний державний реєстр нормативно-правових актів України. Відповідно, він почав діяти.
Попри це, тестування для моряків продовжують проводити – наголошують активісти Українського об‘єднання моряків. Так, 7 травня, коли активісти прийшли до “Моррічсервісу” в Одесі (держпідприємство, де раніше проводили усні іспити, а пізніше і тестування) під приміщенням на початок тестування чекали моряки, але поки на місці були активісти – іспити не проводились.
У коментарях активістам відмовили і направили з усіма питаннями до Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків, яку з серпня 2020 року намагаються ліквідувати (але рішенням суду ліквідацію призупинено). Активісти викликали на місце поліцію.
Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив Bihus.Info, що також отримав аналогічну інформацію, після чого Міністерство під розпис ще раз ознайомило Інспекцію з наказом.
Нагадаємо, в березні 2021 журналісти Bihus.Info розповіли, як 150 тисяч українських моряків змушені платити за підтвердження диплому чи підвищення кваліфікації. Редакція довела, що комп’ютерними тестами керують у ручному режимі, а запорука їхнього складання – хабар $4-10 тисяч.
Тоді журналісти Bihus.Info заручились для експерименту допомогою двох моряків, один з яких складав іспит за хабар, а другий – без нього. Тестування пройшов лише той, хто платив. Тест, який проходив моряк зі стажем, але без корупційної доплати, показав неправильні відповіді за всіма розділами. Результат тесту, який складали за гроші: правильно по всім розділам. Про це йшлося в одному з випусків проєкту “Неведись” від Bihus.Info.
Після публікації Bihus.Info Національне агентство з питань запобігання корупції звернулось до Мінінфраструктури та Морської адміністрації за поясненнями. Також антикорупційний орган порекомендував транспортним чиновникам провести оцінку корупційних ризиків.
Для моряків наголошуємо, що з початку дії наказу для підтвердження кваліфікації не потрібно проходити тестування. Для оновлення підтвердження до робочого диплому необхідно лише подати пакет документів. Зокрема, підтвердити придатність до роботи на морських суднах за станом здоров’я (медичне свідоцтво), мати чинні свідоцтва про відповідну схвалену обов’язкову підготовку та надати документи, що посвідчують стаж роботи (записи в Послужній книзі моряка та Паспорті моряка).
Крім того, під час підготовки розслідування Bihus.Info міністр інфраструктури Владислав Криклій пообіцяв не лише підписати наказ, який скасовує обов’язкові іспити для моряків кожні 5 років, а й модернізувати систему дипломування і ввести міжнародну систему тестування CES 6, що мінімізує корупційні ризики. Цей намір він пізніше підтвердив у своєму пості.
Міжрегіональна академія управління персоналом прибрала зі свого сайту збірники науково-практичних конференцій з матеріалами Іллі Киви, які раніше “заднім числом” опублікувала після виходу розслідування Bihus.Info.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.