Новини

Біологічні лабораторії в Україні не американські і не проводять досліди над людьми – фактчек Кузьміна

723197982874354919245337979440731775041536o.jpg
FacebookTwitterTelegram

Народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Ренат Кузьмін запевняє, що в Україні діють американські біологічні лабораторії, в яких працюють військові США і проводять досліди на українцях. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook і разом з Віктором Медведчуком  відправив відносно цих фактів запит до Організації об’єднаних націй (ООН). Чому це неправда – розібрались журналісти Bihus.Info.

Цитата: “Чем ещё, кроме предательства национальных интересов, можно объяснить сокрытие украинскими властями информации о тайных экспериментах, проводимых в Украине военными биологами США? Почему для украинского народа информация об этом должна быть тайной? Почему американские военные биологи, прикрываясь дипломатическим иммунитетом, у нас могут позволять себе то, что запрещено там у них? Почему украинские власти отказываются расследовать многочисленные факты бактериологического заражения и смерти среди украинского и населения в местах дислокации американских бактериологических лабораторий? Какая связь между распространением в Украине коронавируса и деятельностью этих баклабораторий?” (Ренат Кузьмін, народний депутат України, 26.05.2020, офіційна сторінка Facebook)

Ці закиди не знаходять фактологічного підтвердження. Натомість для боротьби з біологічним тероризмом між Україною і США діє договір про запобігання (!) поширенню технологій українських НДІ. У рамках цієї співпраці США фінансують модернізацію українських біологічних лабораторій.

У жовтні 1993 року Україна підписала рамкову угоду зі Сполученими Штатами Америки про надання допомоги в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового ураження. Ця угода є частиною великої програми Нанна-Лугара з реалізації договорів про скорочення ядерної, хімічної та біологічної зброї у всіх країнах колишнього СРСР після завершення холодної війни. Між іншим ця програма, щонайменше до кінця 2012 року, діяла також і в Російській Федерації.

Коли програма розширилася і включила в себе питання біологічної безпеки, Україна і США у 2005 році підписали додатковий договір – між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством оборони США про запобігання розповсюдженню технологій, патогенів та знань, які можуть бути використані в ході розробки біологічної зброї. Нічого секретного у цій угоді немає, з нею можна ознайомитися у вільному доступі на сайті Верховної Ради України. 

Також розповсюдження чуток про так звані американські лабораторії з біологічною зброєю в Україні прокоментували в МОЗі. 

“Положеннями контракту було передбачено надання допомоги Україні в запобіганні розповсюдженню технологій, патогенів та знань, які знаходяться в НДІ епідеміології та гігієни (м. Львів), Українському науково-дослідному протичумному інституті (м. Одеса) та установах МОЗ, а також на інших об’єктах, які можуть бути використані під час розробки біологічної зброї”. Таку інформацію МОЗ надало у відповідь на запит “Українських новин”. 

При цьому у відповіді уточнюється, що до зупинки програми в 2014 році у рамках реалізації проекту технічної допомоги DTRA в Україні вже були побудовані, модернізовані і здані в експлуатацію вісім лабораторій на базі обласних лабораторних центрів у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Львівській, Харківській, Херсонській, Тернопільській областях, а також республіканського лабораторного центру АР Крим. Тобто фактично лабораторії є українськими, а виділені США кошти йдуть переважно на їх модернізацію.

Програма, дія якої тривала з 2005 по 2014 рік, була відновлена у 2016 році в рамках Меморандуму, підписаного між МОЗ і «Блек енд Витч Спейшл Проджектс Корп», метою якого є встановлення електронної інтегрованої системи спостереження за захворюваннями. 

Також не розповсюджувати фейки про іноземні біологічні лабораторії закликала політиків й Служба безпеки України. 

Цитата: По-перше, на території України не діють жодні іноземні біологічні лабораторії. Заяви, які останнім часом лунають від окремих політиків, не відповідають дійсності та є свідомим викривленням фактів. По-друге, співпраця між Україною та США у напрямі протидії біологічному тероризму відбувається виключно в межах українського законодавства і в інтересах України У зв’язку з цим закликаємо політиків не поширювати неправдиву інформацію про існування іноземних біологічних лабораторій на території України і дбати про інтереси країни, а не про власні рейтинги”. Йдеться в офіційній заяві на сайті СБУ. 

Не займатися дезінформацією закликали й в посольстві США в Україні. 

Цитата: Посольство США прямо заявило, що в деяких колах в Україні поширюється дезінформація, що віддзеркалює російську тезу щодо міцного американсько-українського партнерства для зменшення біологічних загроз. Програма щодо зниження біологічної загрози Міністерства оборони США працює з урядом України над консолідацією і знешкодженням патогенних мікроорганізмів і токсинів, що викликають стурбованість, на українських державних об’єктах, в той же час дозволяючи проводити мирні дослідження і розробку вакцин. Ми також працюємо з нашими українськими партнерами для забезпечення того, щоб Україна могла виявляти і повідомляти про спалахи, викликані небезпечними патогенними мікроорганізмами, перш ніж вони представлятимуть загрозу безпеці або стабільності. Наші спільні зусилля допомагають запобігти потраплянню небезпечних патогенів в чужі руки”. 

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що нардеп від “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук задекларував офшорну компанію Fregata Marine Ltd, якій належить одна з найдорожчих у світі яхт – Royal Romance орієнтовною вартістю $200 млн. Саму яхту нардеп не задекларував, що може бути порушенням законодавства.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Верховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави

   Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.

   Новини

   ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ

   За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.