Новини

“Антиколомойський закон” дозволить Коломойському судитись з Нацбанком за компенсацію

Наташа.jpg
FacebookTwitterTelegram

Попри заяву Олександра Дубінського, новий “банківський закон” дає можливість відсудити гроші за шкоду через незаконні індивідуальні акти НБУ, Фонду гарантування вкладів, Мінфіну, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку і рішень Кабміну щодо виведення банків з ринку. За певних умов.

Цитата: Він [закон], крім заборони повернення націоналізованих банків попереднім власникам, фактично позбавляє громадян України права судового спору або будь-якого позитивного рішення інтересів, якщо громадянин вирішить звернутися до суду щодо Національного банку або до Фонду гарантування вкладів”

(Олександр Дубінський, народний депутат України, 01.05.2020, “Право на владу”

Ці слова нардепа від фракції “Слуга народу” Олександра Дубінського не відповідають дійсності. 

Так званий “антиколомойський закон” дозволяє постраждалим учасникам банків від протиправних індивідуальних актів, рішень Нацбанку та Фонду гарантування вкладів отримати грошове відшкодування. Зміни щодо банківської діяльності передбачають право позиватися до НБУ та ФГВ в адміністративному, цивільному, господарському судочинстві.

Суд за результатами розгляду адміністративних справ може ухвалити:

1) визнання протиправним (незаконним) та скасування індивідуального акта/рішення;

2) стягнення з відповідача (відповідачів) коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправним (незаконним) індивідуальним актом/рішенням, якщо така вимога заявлена позивачем одночасно з вимогою про визнання протиправним (незаконним) та скасування індивідуального акта/рішення;

3) відмову в задоволенні позовних вимог (повністю або частково).

Однак такі рішення не відновлять попереднього становища банку. Зокрема, “суд не може ухвалити будь-яке інше рішення, що може мати наслідком зупинення/припинення розпочатої процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку та/або ліквідації банку”. Єдиний спосіб захисту прав – відшкодування шкоди у грошовій формі. 

Судитися можуть засновники банку, акціонери банку і пайовики кооперативного банку, права та інтереси яких порушили внаслідок виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації. Вони повинні доказувати завдану шкоду та її розмір.

Упущену вигоду мають відшкодовувати у розмірі доходів, які учасник банку міг би отримати, але рішення Нацбанку стало єдиною і достатньою причиною, що завадила цьому.  Окрім цього, рішення про відшкодування шкоди суд ухвалюватиме з урахуванням звіту аудиторської фірми, яка має проаналізувати фінансово-господарський стан банку. Фірма повинна відповідати критеріям Нацбанку та бути міжнародно визнаною. Якщо її звіт свідчитиме, що розмір зобов’язань банку перевищував розмір його активів, то матеріальна шкода не завдана. 

Тобто, ексвласники “ПриватБанку” зможуть звернутися до суду за відшкодуванням компенсації, але суд при прийнятті рішення повинен враховувати аудиторський звіт компанії, що відповідає вимогам НБУ.


Нагадаємо, парламент підтримав “Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності” у другому читанні в цілому. А президент його підписав. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.

      Новини

      В очільника “Київського метрополітену” знайшлася незадекларована “колишня” дружина зі статками на мільйон доларів

      Журналісти Bihus.Info з’ясували, що офіційно колишня дружина директора КП “Київський метрополітен” Віктора Брагінського, не маючи співмірних доходів, стала власницею активів вартістю в мільйон доларів, а сам Брагінський декларує дивні грошові подарунки від рідні. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.