Важливо
Новини

Юрист проєкту “Свої Люди” допоміг журналістці добитись від Держгеокадастру інформації для розслідування

FacebookTwitterTelegram
Юрист проєкту «Свої Люди» Віталій Гусак спільно з журналісткою “Лабораторії Викриттів” Анастасією Зубовою добились надання інформації про депутатські звернення/запити до Головного управління Держгеокадастру на Кіровоградщині. Після двох відмов юрист з журналісткою звернулись до Офісу Омбудсмена, де визнали відмову незаконною. 

Йдеться про запит на інформацію, який журналістка Анастасія Зубова надсилала до Головного управління Держгеокадастру на Кіровоградщині в рамках журналістського розслідування про використання сільськогосподарської землі тюремних держпідприємств. Анастасія просила надати інформацію про те, чи надходили до Держгеокадастру з січня 2020-го року по серпень 2021 року депутатські звернення/запити від семи народних депутатів Верховної Ради України 9 скликання.

Спочатку журналістці відмовились надати запитувану інформацію, вказавши, що вона не може бути зібрана і надана без значних інтелектуальних зусиль.

На повторний запит Держгеокадастр теж відмовив, аргументувавши, що вони надали вичерпну відповідь у попередній відповіді.

Тому журналістка звернулась до юриста проєкту “Свої люди” (Bihus.Info) Віталія Гусака, який допоміг підготувати скаргу до Офісу Омбудсмена.

Юрист зазначає, що ці відмови є незаконними, оскільки Законом України “Про доступ до публічної інформації” визначено вичерпний перелік підстав для відмови у задоволенні запиту на публічну інформацію, який розширеному тлумаченню не підлягає. Відмова чиновників не підпадають не під одну із підстав визначених у цьому переліку.

Також юрист зазначає, що те, що для відповіді на запит інформацію потрібно систематизувати – не відносить таку роботу до значних інтелектуальних зусиль.

Зрештою, Омбудсмен задовольнила скаргу журналістки та вказала, що відмова була порушенням вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Звернутись за юридичною консультацією і з’ясувати, чи є в певному кейсі корупційне правопорушення, може кожен журналіст і активіст – на платформі “Свої Люди”

Руслан Джамбулатов, який одним із останніх спілкувався із нардепом Антоном Поляковим перед його смертю, міг потрапити під санкції РНБО у списках криміналітету, однак відбулася підміна санкційних списків. Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для Bihus.Info.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Комунальні “Харківські тепломережі” віддали 150 млн оточенню свого ж директора

   150 млн грн за півроку. Саме на таку суму отримала підрядів від комунального підприємства “Харківські теплові мережі” новенька фірма, яка пов’язана з керівником цього підприємства Василем Скопенко.

   Новини

   “Фінансова опора”: у 2020-му “Голос” спонсорували співробітники мережі дитячих мовних курсів 

   У 2020-му році на рахунок партії «Голос» надійшло понад 500 тисяч гривень. Така сума вказана у двох останніх звітах політсили – за перший та другий квартали 2020 року. Серед донорів – жителі Києва, Харкова, Запоріжжя та Кам’янця-Подільського. Дехто з них «закинув» партії 31 гривню, а дехто – майже 200 тисяч. Найбільш «мажорними» донорами виявилися співробітники мережі дитячої мовної школи Green Country, які «підтримали» політсилу на понад півмільйона гривень. Серед співзасновників закладу – Наталя Лотоцька, дружина екскандидата від “Голосу”, одного з засновників мережі «Опора» та члена Центральної виборчої комісії Андрія Гевка.

   Новини

   Як викладачі Київського національного університету культури і мистецтв Поплавського у 2020-му спонсорували партію Поплавського

   Понад один мільйон гривень – саме стільки у 2020 році “Аграрна партія” офіційно отримала від своїх донорів. Прихильники політсили перераховували від 450 гривень до 200 тисяч. Найбільш щедрими та активними прихильниками партії стали викладачі та співробітники Київського національного університету культури і мистецтв, президентом якого є Михайло Поплавський. Можливо, це пов’язано з тим, що у тому ж році головою “Аграрної партії” став… Михайло Поплавський.