Важливо
Новини

Юрист проєкту “Свої Люди” допоміг журналістці добитись від Держгеокадастру інформації для розслідування

FacebookTwitterTelegram
Юрист проєкту «Свої Люди» Віталій Гусак спільно з журналісткою “Лабораторії Викриттів” Анастасією Зубовою добились надання інформації про депутатські звернення/запити до Головного управління Держгеокадастру на Кіровоградщині. Після двох відмов юрист з журналісткою звернулись до Офісу Омбудсмена, де визнали відмову незаконною. 

Йдеться про запит на інформацію, який журналістка Анастасія Зубова надсилала до Головного управління Держгеокадастру на Кіровоградщині в рамках журналістського розслідування про використання сільськогосподарської землі тюремних держпідприємств. Анастасія просила надати інформацію про те, чи надходили до Держгеокадастру з січня 2020-го року по серпень 2021 року депутатські звернення/запити від семи народних депутатів Верховної Ради України 9 скликання.

Спочатку журналістці відмовились надати запитувану інформацію, вказавши, що вона не може бути зібрана і надана без значних інтелектуальних зусиль.

На повторний запит Держгеокадастр теж відмовив, аргументувавши, що вони надали вичерпну відповідь у попередній відповіді.

Тому журналістка звернулась до юриста проєкту “Свої люди” (Bihus.Info) Віталія Гусака, який допоміг підготувати скаргу до Офісу Омбудсмена.

Юрист зазначає, що ці відмови є незаконними, оскільки Законом України “Про доступ до публічної інформації” визначено вичерпний перелік підстав для відмови у задоволенні запиту на публічну інформацію, який розширеному тлумаченню не підлягає. Відмова чиновників не підпадають не під одну із підстав визначених у цьому переліку.

Також юрист зазначає, що те, що для відповіді на запит інформацію потрібно систематизувати – не відносить таку роботу до значних інтелектуальних зусиль.

Зрештою, Омбудсмен задовольнила скаргу журналістки та вказала, що відмова була порушенням вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Звернутись за юридичною консультацією і з’ясувати, чи є в певному кейсі корупційне правопорушення, може кожен журналіст і активіст – на платформі “Свої Люди”

Руслан Джамбулатов, який одним із останніх спілкувався із нардепом Антоном Поляковим перед його смертю, міг потрапити під санкції РНБО у списках криміналітету, однак відбулася підміна санкційних списків. Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для Bihus.Info.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   «Пекло у раю»: Як окупанти знищували Кінбурнську косу, вбиваючи природу і тероризуючи місцевих

   Одне з найулюбленіших місць українських тревел-блогерів, фанатів «дикого відпочинку» і бердвотчерів зараз більше схоже на локацію для зйомок постапокаліптичного фільму, ніж на туристичну принаду. Кінбурнська коса або ж “українські Мальдіви”, як називали це місце раніше, з самого початку російського вторгнення стала для окупантів плацдармом для артилерійських атак півдня Миколаївщини. 

   Новини

   “Місто під час окупації повернулося у середньовіччя”: історія працівниці онкодиспансеру, яка п’ять місяців прожила у захопленому Херсоні

   Черги за продуктами та готівкою, “віджим” бізнесу, схиляння до “співпраці” і постійний пошук проукраїнсько налаштованих громадян. Все це — “атрибути” восьми місяців окупації Херсону — першого і єдиного з 24 лютого обласного центру, який вдалося захопити росіянам. Олені Грушці, працівниці місцевого онкодиспансеру, вдалося протриматися в окупованому місті майже п’ять місяців. Нині жінка мешкає в Одесі, каже, що “клімат тут схожий на херсонський, та й близько до дому”, і чекає на можливість повернутися у вже звільнене Збройними силами, але ще дуже вразливе місто.

   Новини

   Оточення керівника ОП проігнорувало запитання про те, як потрапило в наглядову раду “Укрнафти”

   Після примусового відчуження акцій п’яти підприємств в управління Міноборони, в наглядовій раді щонайменше одного з них — ПАТ “Укрнафта” — з’явились представники команди керівника ОП Андрія Єрмака. Редакція Bihus.Info запитала їх, як відбулися ці призначення.