Важливо
Новини

Фігуранта справи про смерть нардепа Полякова могли умисно вивести з-під санкцій

Мокрик.jpg
FacebookTwitterTelegram

Руслан Джамбулатов, який одним із останніх спілкувався із нардепом Антоном Поляковим перед його смертю, міг потрапити під санкції РНБО у списках криміналітету, однак відбулася підміна санкційних списків. Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для Bihus.Info.

Рада нацбезпеки і оборони прийняла рішення накласти санкції на представників кримінального світу – “ворів в законі” та кримінальних авторитетів – на засіданні 14 травня. Президент Зеленський підписав Указ про введення в дію цих санкцій через тиждень – 21 квітня.

Народна депутатка Олександра Устінова переконана, що за цей тиждень відбулася підміна санкційних списків.

“Були два списки. Перший список – це той, який проголосувала Рада національної безпеки і оборони. І другий список, який підписав президент. Тобто за тиждень, поки документи “доїхали” на підпис президенту, Нацпол фактично підмінив список людей, які в ньому знаходились”, – сказала Олександра Устінова в розмові з журналістами Bihus.Info.

Це підтверджується, зокрема, тим, що 15 квітня, на наступний день після рішення РНБО, видання Delo.Ua із посиланням на джерела в правоохоронних органах опублікувало частину санкційного списку. В публікації були вказані 44 особи, із повними іменами та датами народження. Більшість із них опинилися і у тому списку, який 21 травня затвердив Володимир Зеленський. Однак близько 10 осіб там не виявилося.

Зокрема, у згаданій публікації були вказані брати Рустам та Руслан Джамбулатови. В офіційному санкційному списку опинився Рустам Джамбулатов, однак із датою народження молодшого брата, Руслана Джамбулатова – 19 жовтня 1988 року.

Невдовзі Руслан Джамбулатов став фігурантом справи про смерть народного депутата Антона Полякова: він був одним із останніх, хто спілкувався з нардепом і декілька годин возив його перед смертю на своїй машині. Однак, коли начальника поліції м. Києва Івана Виговського запитали, чи йдеться про підсанкційну особу, він сказав:

“Ця особа – з таким же прізвищем, але він не перебуває в санкційних списках”.

Формально це відповідає дійсності, адже в санкційних списках вказана людина з ПІБ старшого брата і датою народження молодшого.

Також виявилося, що Руслан Джамбулатов є помічником народної депутатки Анни Скороход, яку називали співмешканкою Антона Полякова. А старший брат, Рустам Джамбулатов, був помічником самого померлого нардепа.

При цьому Рустам Джамбулатов у період між рішенням РНБО про застосування санкцій 15 травня і Указом Президента про введення санкцій в дію вийшов із засновників або бенефіціарів щонайменше шести своїх підприємств. Це може свідчити про бажання захистити свої активи перед введенням санкцій в дію.

В розслідуванні Bihus.Info йдеться також про те, що у схожий спосіб захищали свої активи фігуранти санкційних списків РНБО проти контрабандистів. Так, низка осіб встигла вийти зі складу засновників або бенефіціарів своїх підприємств в періоди часу між рішеннями РНБО про санкції та підписанням відповідних Указів Президента. В окремих випадках вони починали переписувати свій бізнес навіть до відповідного рішення РНБО.

Фігуранти “контрабандних” санкційних списків Ради нацбезпеки і оборони виходили зі складу засновників та бенефіціарів своїх підприємств перед застосуванням санкцій, що може свідчити про витоки інформації на користь цих фігурантів. Про це йдеться в розслідуванні Данила Мокрика на Bihus.Info.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників

   Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.

   Новини

   Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка

   14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.

   Новини

   “Аби вивезти друга, ми перевдягли його у священника”: розповідь залізничника, який пережив окупацію Херсона та виходив на проукраїнські мітинги

   Херсон пробув в окупації вісім місяців. Після того, як Збройні Сили України вибили росіян з міста, світ дізнався про чергові воєнні злочини окупантів. Гуманітарна криза, грабежі, залякування, зникнення або вбивства людей ─ це те, що пережили херсонці, які, попри присутність російських військових в місті, в перші тижні окупації масово виходили на проукраїнські мітинги ─ аж поки по них не відкрили вогонь. Як росіяни захоплювали місто, грабували його та залякували мешканців ─  у розповіді залізничника, який в окупації провів два місяці.