Важливо
Новини

Фігуранта справи про смерть нардепа Полякова могли умисно вивести з-під санкцій

Мокрик.jpg
FacebookTwitterTelegram

Руслан Джамбулатов, який одним із останніх спілкувався із нардепом Антоном Поляковим перед його смертю, міг потрапити під санкції РНБО у списках криміналітету, однак відбулася підміна санкційних списків. Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для Bihus.Info.

Рада нацбезпеки і оборони прийняла рішення накласти санкції на представників кримінального світу – “ворів в законі” та кримінальних авторитетів – на засіданні 14 травня. Президент Зеленський підписав Указ про введення в дію цих санкцій через тиждень – 21 квітня.

Народна депутатка Олександра Устінова переконана, що за цей тиждень відбулася підміна санкційних списків.

“Були два списки. Перший список – це той, який проголосувала Рада національної безпеки і оборони. І другий список, який підписав президент. Тобто за тиждень, поки документи “доїхали” на підпис президенту, Нацпол фактично підмінив список людей, які в ньому знаходились”, – сказала Олександра Устінова в розмові з журналістами Bihus.Info.

Це підтверджується, зокрема, тим, що 15 квітня, на наступний день після рішення РНБО, видання Delo.Ua із посиланням на джерела в правоохоронних органах опублікувало частину санкційного списку. В публікації були вказані 44 особи, із повними іменами та датами народження. Більшість із них опинилися і у тому списку, який 21 травня затвердив Володимир Зеленський. Однак близько 10 осіб там не виявилося.

Зокрема, у згаданій публікації були вказані брати Рустам та Руслан Джамбулатови. В офіційному санкційному списку опинився Рустам Джамбулатов, однак із датою народження молодшого брата, Руслана Джамбулатова – 19 жовтня 1988 року.

Невдовзі Руслан Джамбулатов став фігурантом справи про смерть народного депутата Антона Полякова: він був одним із останніх, хто спілкувався з нардепом і декілька годин возив його перед смертю на своїй машині. Однак, коли начальника поліції м. Києва Івана Виговського запитали, чи йдеться про підсанкційну особу, він сказав:

“Ця особа – з таким же прізвищем, але він не перебуває в санкційних списках”.

Формально це відповідає дійсності, адже в санкційних списках вказана людина з ПІБ старшого брата і датою народження молодшого.

Також виявилося, що Руслан Джамбулатов є помічником народної депутатки Анни Скороход, яку називали співмешканкою Антона Полякова. А старший брат, Рустам Джамбулатов, був помічником самого померлого нардепа.

При цьому Рустам Джамбулатов у період між рішенням РНБО про застосування санкцій 15 травня і Указом Президента про введення санкцій в дію вийшов із засновників або бенефіціарів щонайменше шести своїх підприємств. Це може свідчити про бажання захистити свої активи перед введенням санкцій в дію.

В розслідуванні Bihus.Info йдеться також про те, що у схожий спосіб захищали свої активи фігуранти санкційних списків РНБО проти контрабандистів. Так, низка осіб встигла вийти зі складу засновників або бенефіціарів своїх підприємств в періоди часу між рішеннями РНБО про санкції та підписанням відповідних Указів Президента. В окремих випадках вони починали переписувати свій бізнес навіть до відповідного рішення РНБО.

Фігуранти “контрабандних” санкційних списків Ради нацбезпеки і оборони виходили зі складу засновників та бенефіціарів своїх підприємств перед застосуванням санкцій, що може свідчити про витоки інформації на користь цих фігурантів. Про це йдеться в розслідуванні Данила Мокрика на Bihus.Info.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Тіндер-шахраям з сюжету Bihus.Info про розвод у “Золотому леві” загрожує 12 років тюрми

   Досудове розслідування щодо учасників угруповання, які ошукували чоловіків під час підставних побачень, завершено. Обвинуваченим загрожує до 12-ти років ув’язнення.

   Новини

   Відірвані руки та ноги: армія РФ обстріляла касетними боєприпасами місто на Дніпропетровщині

   Вночі 14 червня російська армія обстріляла забороненими касетними боєприпасами житловий сектор міста Апостолове Дніпропетровської області. Пошкоджені будинки мирних мешканців, є загиблі та поранений.