Важливо
Новини

Фігуранта справи про смерть нардепа Полякова могли умисно вивести з-під санкцій

Мокрик.jpg
FacebookTwitterTelegram

Руслан Джамбулатов, який одним із останніх спілкувався із нардепом Антоном Поляковим перед його смертю, міг потрапити під санкції РНБО у списках криміналітету, однак відбулася підміна санкційних списків. Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для Bihus.Info.

Рада нацбезпеки і оборони прийняла рішення накласти санкції на представників кримінального світу – “ворів в законі” та кримінальних авторитетів – на засіданні 14 травня. Президент Зеленський підписав Указ про введення в дію цих санкцій через тиждень – 21 квітня.

Народна депутатка Олександра Устінова переконана, що за цей тиждень відбулася підміна санкційних списків.

“Були два списки. Перший список – це той, який проголосувала Рада національної безпеки і оборони. І другий список, який підписав президент. Тобто за тиждень, поки документи “доїхали” на підпис президенту, Нацпол фактично підмінив список людей, які в ньому знаходились”, – сказала Олександра Устінова в розмові з журналістами Bihus.Info.

Це підтверджується, зокрема, тим, що 15 квітня, на наступний день після рішення РНБО, видання Delo.Ua із посиланням на джерела в правоохоронних органах опублікувало частину санкційного списку. В публікації були вказані 44 особи, із повними іменами та датами народження. Більшість із них опинилися і у тому списку, який 21 травня затвердив Володимир Зеленський. Однак близько 10 осіб там не виявилося.

Зокрема, у згаданій публікації були вказані брати Рустам та Руслан Джамбулатови. В офіційному санкційному списку опинився Рустам Джамбулатов, однак із датою народження молодшого брата, Руслана Джамбулатова – 19 жовтня 1988 року.

Невдовзі Руслан Джамбулатов став фігурантом справи про смерть народного депутата Антона Полякова: він був одним із останніх, хто спілкувався з нардепом і декілька годин возив його перед смертю на своїй машині. Однак, коли начальника поліції м. Києва Івана Виговського запитали, чи йдеться про підсанкційну особу, він сказав:

“Ця особа – з таким же прізвищем, але він не перебуває в санкційних списках”.

Формально це відповідає дійсності, адже в санкційних списках вказана людина з ПІБ старшого брата і датою народження молодшого.

Також виявилося, що Руслан Джамбулатов є помічником народної депутатки Анни Скороход, яку називали співмешканкою Антона Полякова. А старший брат, Рустам Джамбулатов, був помічником самого померлого нардепа.

При цьому Рустам Джамбулатов у період між рішенням РНБО про застосування санкцій 15 травня і Указом Президента про введення санкцій в дію вийшов із засновників або бенефіціарів щонайменше шести своїх підприємств. Це може свідчити про бажання захистити свої активи перед введенням санкцій в дію.

В розслідуванні Bihus.Info йдеться також про те, що у схожий спосіб захищали свої активи фігуранти санкційних списків РНБО проти контрабандистів. Так, низка осіб встигла вийти зі складу засновників або бенефіціарів своїх підприємств в періоди часу між рішеннями РНБО про санкції та підписанням відповідних Указів Президента. В окремих випадках вони починали переписувати свій бізнес навіть до відповідного рішення РНБО.

Фігуранти “контрабандних” санкційних списків Ради нацбезпеки і оборони виходили зі складу засновників та бенефіціарів своїх підприємств перед застосуванням санкцій, що може свідчити про витоки інформації на користь цих фігурантів. Про це йдеться в розслідуванні Данила Мокрика на Bihus.Info.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Комунальні “Харківські тепломережі” віддали 150 млн оточенню свого ж директора

   150 млн грн за півроку. Саме на таку суму отримала підрядів від комунального підприємства “Харківські теплові мережі” новенька фірма, яка пов’язана з керівником цього підприємства Василем Скопенко.

   Новини

   “Фінансова опора”: у 2020-му “Голос” спонсорували співробітники мережі дитячих мовних курсів 

   У 2020-му році на рахунок партії «Голос» надійшло понад 500 тисяч гривень. Така сума вказана у двох останніх звітах політсили – за перший та другий квартали 2020 року. Серед донорів – жителі Києва, Харкова, Запоріжжя та Кам’янця-Подільського. Дехто з них «закинув» партії 31 гривню, а дехто – майже 200 тисяч. Найбільш «мажорними» донорами виявилися співробітники мережі дитячої мовної школи Green Country, які «підтримали» політсилу на понад півмільйона гривень. Серед співзасновників закладу – Наталя Лотоцька, дружина екскандидата від “Голосу”, одного з засновників мережі «Опора» та члена Центральної виборчої комісії Андрія Гевка.

   Новини

   Як викладачі Київського національного університету культури і мистецтв Поплавського у 2020-му спонсорували партію Поплавського

   Понад один мільйон гривень – саме стільки у 2020 році “Аграрна партія” офіційно отримала від своїх донорів. Прихильники політсили перераховували від 450 гривень до 200 тисяч. Найбільш щедрими та активними прихильниками партії стали викладачі та співробітники Київського національного університету культури і мистецтв, президентом якого є Михайло Поплавський. Можливо, це пов’язано з тим, що у тому ж році головою “Аграрної партії” став… Михайло Поплавський.