ВРАЖА ТЕХНІКА #3: як розпізнати окупантські БМП

Bihus.Info продовжує серію оглядів ворожої військової техніки, в якій розповідаємо, як розрізнити російські танки, БТР, БМП, бронемашини та інше залізяччя. В новому випуску – про БМП окупантів.
Станом на 24 березня, за даними Генштабу, вже знищено 15 800 ворожого особового складу, 530 танків, 1597 бойових броньованих машин, 108 літаків і 124 гелікоптери, 280 артсистем і 1033 автомобілів. Окрім того, багато ворожої техніки захоплено в працездатному стані, вона може працювати на користь української армії.
Для того щоб процес знищення та захоплення техніки окупантів йшов активніше та ефективніше, українські військові та спецслужби просять повідомляти їм інформацію про місцезнаходження та переміщення ворожої техніки. Це можна зробити різними способами:
- Telegram-бот СБУ “STOP Russian War” @stop_russian_war_bot
- Telegram-бот СБУ спільно з “Повернись живим” – “Я знайшов окупанта!” @pravda_of_russia_bot (також сайт www.findokupant.com)
- Telegram-чат небайдужих активних громадян, які передають інформацію військовим і спецслужбам “Переміщення Окупантів ЧАТ” @vseodnoikhnesadyat
Для того, аби допомогти цивільним навчитися розрізняти окупантську техніку, і щоб інформація, яку українці надають нашим захисникам, була більш точною і повною, Bihus.Info публікує серію оглядів ворожої техніки.
Оскільки на озброєнні як України, так і Росії лишилося багато совкового спадку, то огляди будуть зосереджені на тій російській техніці, яка є суто російською, і на озброєнні у ЗСУ відсутня. Тобто: нові зразки російського військово-промислового комплексу і модернізовані радянські зразки на озброєнні армії РФ та/або Росгвардії.
Огляд про броньовані машини – читайте тут, а тут знайдете інструкцію як розрізнити ворожі БТРи.
У цьому огляді – розбираємося із БМП.
Часто свій від чужого розрізнити важко бодай тому, що радянські зразки БМП лишилися на озброєнні як Росії, так і України. Тому наприклад БМП-1 і БМП-2 є як у нас, так і в ворога. Водночас після краху “совка” росіяни понапридумували купу своїх модернізацій і навіть кілька власне російських моделей, які ви цілком можете навчитися ідентифікувати. Для цього вам не треба знати БМП до гайки. Треба лише навчитися розрізняти шасі і озброєння.
БМП-3
“Трійка” прийнята на озброєння ще в 80х , тож наразі у Мордорської армії назбиралося вже близько 500 таких бляшанок. Буквально в січні цього року парк поповнили 170 нових екземплярів і це не фінал – планують клепати ще. При цьому відкрито хваляться, що постачають ці машини в т.з. ДНР для використання в російсько-українській війні. Тож не дивно, що БМП-3 почали фіксувати на різних фронтах вже в перший тиждень війни. Фіксувати у статусі брухту і трофеїв, звісно.
На основі БМП-3 вже існує безліч модифікацій, що відрізняються озброєнням та обладнанням, але це не так важливо, бо тут головне – знати базове шасі. Воно суттєво відрізняється від БМП-1 та БМП-2, але вам треба вивчити всього два прості пункти – люки і катки.
ЯК РОЗРІЗНИТИ:
У “трійки” чудернацькі люки для висадки піхоти у задній частині. Маленькі і незручні. Для порівняння – нижче наводимо фото БМП-2 з того ж ракурсу.
Якщо дивитися збоку, у цього БМП – шість впуклих катків без візерунка. Що таке “впукле без візерунку” – ви зрозумієте, коли подивитеся не випукле з візерунком, як на БМП-2.
Ще один елемент який точно впадає у вічі – характерний вихлоп по правому борту.
БМП-1М
БМП-1 з часів “совку” по обидва боки кордону лишилося немало. Але російські модернізації доволі просто ідентифікувати. У випадку БМП-1М – дивіться на голову. Є чотири варіанти суто москальського бойового модуля.
ЯК РОЗРІЗНИТИ:
- “Кливер”: 4 пускові установки ПТРК з правого боку башти. З лівого приціл.
- МБ2-03: характерна риса – грона по 3 гармати для відстрілу димових гранат по боках і передній бронелист у формі півкруга.
- МБ2-05: та сама історія, тільки збоку є ще дві пускові установки ПТРК.
- “Бусурманин”: башта, ззовні дуже сжода на ту, якою рашка озброює свої БТР-82.
БМП-2
У БМП-2 є багато різних модифікацій, не всі отримують окремі назви, бо не всі модифікації глобальні. Наприклад може бути просто замінений прожектор. Але саме завдяки йому ви розпізнаєте москальський БМП – адже в нас таких немає. Мова про інфрачервоний прожектор ПЛ-1. Він прямокутний, в той час коли на нашій техніці стоять круглі прожектори. Найкраще роздивитися його можете на фото екземпляра, затрофеєного кілька тижнів тому.
БМП-2М
Під таким шифром у РФ були різні модифікації, не всі пішли у масове виробництво, говоримо про ті, на які маємо вірогідність побачити сьогодні. Перша має специфічну башту і захист.
ЯК РОЗРІЗНИТИ:
Башту легко запам’ятати завдяки двом пусковим установкам ПТРК “Атака”: це дві труби посередині башти на даху.
Із захисту зверніть увагу на 2 речі:
– протикумулятивні решітки з усіх боків корпусу та башти
– блоки динамічного захисту на корпусі (особливо добре їх видно з кута, борт ніби подвійний).
БМП-2М “Бережок”
Власне, сам “Бережок” – це назва бойового модуля, який планують встановлювати окрім БМП – також на БМД і БТРи, тому запам’ятовуйте, згодиться як такий.
ЯК РОЗРІЗНИТИ:
По двом парам протитанкових установок “Корнет”, по парі з обох боків башти. Якщо дивитися не з землі, а згори чи збоку – ПТРК будуть прикриті бронелистами, тобто вони захищені від куль та осколків. Також по боках від основного ствола – по три пускові для відстрілу димових, а якщо дивитися ззаду – точно звернете увагу на ще один ствол і бочкоподібний приціл. Може також бути обшитий решітками і блоками динамічного захисту, як попередній екземпляр.
БМП “Курганец-25”
Платформа Курганець – нова розробка окупантів. Вона ще не в серійному виробництві, але з 2015 року – в дослідній експлуатації у військах. Тобто їздить це не тільки на парадах, але уже й у полях. Відомо, що на цій платформі вже склепали не тільки БМП, а й БТР, і ремонтно-евакуаційну машину. Тому завдання полегшується: на всі три труповозика – просто вивчіть базову платформу
ЯК РОЗРІЗНИТИ:
Самі росіяни називають “Курганця” – «мечта гранатомётчика». Це через велику, порівняно з іншими москальськими машинами, висоту борта.
Загалом же це виглядає коробка на гусеницях: борти і задня частина перпендикулярні землі, передня теж не дуже виділяється. Ці боки – це товсті захисні екрани-поплавки. Ефект коробки створюється тому, що вони накривають окрім бортів ще й частково гусениці з катками.
На БМП ставлять бойовий модуль “Епоха”: автоматична пушка, спарений з нею кулемет, уже знайомі вам парні “Корнети” по боках.
А і ще віяла із 10-12 пускових установок афганіту. Це комплекс активного захисту від протитанкових засобів. Активного – бо працює на перехват. Випльовує димо-металеву завісу. Має рятувати від РПГ і нібито навіть від Джевеліна.
БМП Т-15
Цю БМП росіяни називають найбільш захищеною машиною піхоти: вона зібрана на платформі “Армата”, це важка танкова платформа, тому БМП вирізняють масивні гусениці, великі катки, а рівень броні, заявляють в РФії, теж танковий.
“Армата”, як і “Курганець” – уніфікована платформа. Тобто на цьому шасі може бути не тільки БМП, є ще танк, а ще її хочуть використовувати під арту і системи залпового вогню. Але сьогодні говоримо про БМП.
ЯК РОЗРІЗНИТИ:
Масивна передня частина, ширша за решту корпуса – це клиноподібні елементи динамічного захисту. Простими словами – бачиш лопату на морді – це москальщина. Решта просто все квадратне й перпендикулярне
Bihus.Info продовжує серію оглядів ворожої військової техніки, в якій розповідаємо, […]
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.