Новини

В державних органах заплутались у відповідальних за електронним контролем над в’їздом в Україну

FacebookTwitterTelegram

Створення системи попередньої електронної реєстрації в’їзду іноземців - один з трьох етапів посилення контролю на кордоні України. Однак, на відміну від біометричного контролю, система е-реєстрації не запроваджена, а державні органи не можуть визначитися, хто за неї відповідальний, йдеться у програмі “Гра Слів” (проект Bihus.info та 24 каналу).

За створення механізму попереднього електронного повідомлення відповідальне Міністерство закордонних справ – вважають у Держприкордонслужбі, СБУ та МВС. Проте в самому МЗС іншої думки. На запит програми зауважили, що орган, відповідальний за це, законодавством не визначений.

А очільник МЗС Павло Клімкін переконаний: опікуватися заявами від іноземців, передусім, повинна міграційна служба. “Заявлення воно йде відповідно в Державну міграційну службу. Копії її будуть отримуватись в МЗС. Тобто, це не може бути тільки МЗС. Це декілька різних органів”, – відповів Павло Клімкін на запитання журналіста.

І лише в Державній міграційній службі, на яку покладає відповідальність Міністр закордонних справ, запит з цих питань проігнорували.

Нагадаємо, посилення контролю за в’їздом в Україну, це запровадження попереднього електронного повідомлення іноземцями, зняття біометричних даних на кордоні та реєстрація за місцем перебування на території країни.

З початком року запрацював лише другий етап. Державна прикордонна служба облаштувала 157 пунктів пропуску спеціальним обладнанням для зчитування паспортів та відбитків пальців. А розробити механізм реєстрації за місцем перебування має Міністерство внутрішніх справ.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.