В державних органах заплутались у відповідальних за електронним контролем над в’їздом в Україну
Створення системи попередньої електронної реєстрації в’їзду іноземців - один з трьох етапів посилення контролю на кордоні України. Однак, на відміну від біометричного контролю, система е-реєстрації не запроваджена, а державні органи не можуть визначитися, хто за неї відповідальний, йдеться у програмі “Гра Слів” (проект Bihus.info та 24 каналу).
За створення механізму попереднього електронного повідомлення відповідальне Міністерство закордонних справ – вважають у Держприкордонслужбі, СБУ та МВС. Проте в самому МЗС іншої думки. На запит програми зауважили, що орган, відповідальний за це, законодавством не визначений.
А очільник МЗС Павло Клімкін переконаний: опікуватися заявами від іноземців, передусім, повинна міграційна служба. “Заявлення воно йде відповідно в Державну міграційну службу. Копії її будуть отримуватись в МЗС. Тобто, це не може бути тільки МЗС. Це декілька різних органів”, – відповів Павло Клімкін на запитання журналіста.
І лише в Державній міграційній службі, на яку покладає відповідальність Міністр закордонних справ, запит з цих питань проігнорували.
Нагадаємо, посилення контролю за в’їздом в Україну, це запровадження попереднього електронного повідомлення іноземцями, зняття біометричних даних на кордоні та реєстрація за місцем перебування на території країни.
З початком року запрацював лише другий етап. Державна прикордонна служба облаштувала 157 пунктів пропуску спеціальним обладнанням для зчитування паспортів та відбитків пальців. А розробити механізм реєстрації за місцем перебування має Міністерство внутрішніх справ.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.