Важливо
Новини

СБУ підтвердила розслідування Bihus.Info: у дружини і родичів ексрозвідника Семочка є паспорти рф

FacebookTwitterTelegram

Служба безпеки України підтвердила наявність громадянства рф, чинних російських паспортів рф та російських податкових номерів у дружини та родичів колишнього замголови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Про це Bihus.Info стало відомо із відповіді СБУ на депутатське звернення.

Зокрема, у відповіді СБУ на депутатське звернення зазначено, що Тетяна Лисенко (дружина Семочка), Анастасія Котон (її дочка від першого шлюбу), Володимир Котон (чоловік Анастасії) і Станіслав Лисенко (син Тетяни від попереднього шлюбу) – мають громадянство росії. У відповіді також зазначені серія і номер кожного паспорту й індивідуальні податкові номери. 

Щодо дружини та зятя – це ті самі номери паспортів та ІПН, про які йшлося в журналістському розслідуванні Bihus.Info 5 років тому. Щодо падчерки – в документі СБУ зазначений уже актуальний паспорт, виданий після заміжжя та зміни прізвища (тому раніше опублікований журналістами старий паспорт на дівоче прізвище – нині значиться в російських базах як “недійсний, замінений на новий”). Щодо пасинка – це нова інформація, раніше не оприлюднювалася.

Нагадаємо, що розслідування про Сергія Семочка, колишнього топ-посадовця СБУ, а на той момент першого замголови СЗР, Bihus.Info опублікували у 2018-му. У матеріалі йшлося про тиск очолюваного ним підрозділу СБУ на фармринок та втручання в діалізні тендери, елітне майно неспівставної з офіційними доходами вартості, а також російські паспорти, отримані дружиною та низкою родичів Семочка, який до 2014 з родиною проживав у Криму. 

Після публікації розслідування Семочко дав інтерв’ю, в якому заявив, що його дружина має лише український паспорт, а також подав на журналістів до суду з вимогою спростувати у тому числі історію про російські паспорти. Першу інстанцію Семочко виграв, по суті відрікшись від родичів. Одразу після цього журналістам арештували рахунки та майно, намагаючись змусити виконати рішення суду й спростувати розслідування ще до апеляції. Апеляція також стала на бік Семочка, однак касація скасувала усі попередні рішення й відправила справу на новий розгляд з нуля.

Семочко також все ще намагається поновитися на службу в СЗР через суд. Через півроку після публікації розслідування його звільнили із СЗР, однак зробили це з очевидним (а відтак, вірогідно, свідомим) порушенням – коли той перебував на лікарняному. Відтак, було цілком очікувано, що Семочко одразу пішов до суду оскаржувати своє звільнення. В січні цього року його справу прийняла до розгляду Велика палата Верховного суду, де позов розглядатимуть 17 суддів. Дата розгляду поки невідома.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

   Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

   Новини

   Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

   Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.