Важливо
Новини

Bihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.

Усього Міноборони уклало на 2023 рік вісім договорів на поставки продуктів армії. За кожною компанією закріплені певні військові частини.

Раніше один із контрактів публікувало «Дзеркала тижня». Він укладений із ТОВ «Актив компані». Ціни на деякі продукти, зокрема яйця і овочі, виглядали там завищеними для січня.

Про «Гарну страву» редакція Bihus.Info дізналась від військових: вони надали журналістам копії видаткових накладних, за якими їм здійснювалось постачання продуктів у січні-лютому. Військові звернули увагу на ціни у накладних вони також виглядали зависокими для січня.

ТОВ «Гарна страва» запропонувала значно дешевші яйця (8-8,5 грн/шт проти 17 грн у ТОВ «Актив компані»), однак має ще вищі ціни на овочі.

Картопля у першій, річній версії договору з фірмою (а також у накладних) мала постачатись вже в січні по 27 грн/кг (з ПДВ), капуста по 33 грн/кг, буряк по 30 грн/кг. При цьому купляла картоплю в січні компанія по 7,2-10,5 грн (зб ПДВ), капусту за ціною до 12,5 грн/кг, буряк до 11 грн/кг.

Тобто різниця між закупівельною ціною і ціною поставки в Міноборони у січні становила по картоплі 16,5-19,8 грн, капусті від 20,5 грн, буряку щонайменше 19 грн на кілограмі.

За словами директора із закупівель ТОВ “Гарна страва”, їхня “собівартість доставки доходить до 10 грн за кг продукції” за рахунок підвозу продуктів в підрозділи на фронті.

У лютому Міноборони змінило всі договори з компаніями: у них знижені ціни на низку позицій, а також скорочені строки договорів до трьох місяців. Зокрема, по всім згаданим овочам у договорі з ТОВ “Гарна страва” ціна впала на 7-10 грн на кілограмі.

Міноборони не встигло оплатити січневі поставки за першою версією укладених контрактів. Проплати були зупинені після публікації “Дзеркалом тижня” копії одного з контрактів. Продукти, поставлені військовим в січні-лютому 2023 року, будуть оплачуватись за скоригованими цінами.

“Припускаю, що ми будемо продовжувати контракти знов коротко. На два-три місяці максимум, для того, щоб все одно вийти на якусь нову систему,” повідомив Bihus.Info міністр оборони України Олексій Резніков.

Bihus.Info поспілкувались з представниками обох компаній і побували на їхніх складах. Що постачальники розповідають про те, як отримали контракти з Міноборони, дивіться у відео за посиланням.

Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

   Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

   Новини

   Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

   Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.