Новини

Радник Кличка Олексій Кривопішин запатентував їзду київської електрички по колу

FacebookTwitterTelegram

Наприкінці 2011-го року КМДА запустила столичну кільцеву електричку із 15-тьма станціями: цей вид транспорту мав розвантажити метро від напливу людей в годину пік. Через рік тодішній очільник “Південно-Західної залізниці” Олексій Кривопішин запатенував електричку.

А після переходу на роботу до Київської міської держадміністрації почав отримувати виплати від Київпастрансу за свій патент. Про це йдеться у сюжеті Марини Ансіфорової для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

У патенті зазначено, що “Рух поїздів здійснюється послідовно принаймні по одній із магістральній по одній із магістральних колій, розташованих в межах міста, через установлений на ній щонайменше один стрілочний перевід…”, що у простому формулюванні звучить як “електричка рухається по кільцевому маршруту”.

Кривопішин запатентував рух електрички по колу, як корисну модель. Згідно із законодавством, такий вид патенту не перевіряють на оригінальність, а просто реєструють документи на нього: “Ці заявки видають під відповідальність заявника, а заявник вже перевіряє відомий рівень техніки та повідомляє нам, чи це вже є, чи, можливо, він нам може щось не сказати або не знайти. Ми віримо йому на слово”, – пояснив процедуру видачі патенту заступник начальника відділу експертизи ДП “Укрпатент” Андрій Суховій.

У 2015 році, після низки корупційних скандалів, Олексій Кривопішин встрачає посаду на залізниці, а у лютому 2016-го міський голова Києва Віталій Кличко призначає його своїм радником.

Вже у 2017-му комунальне підприємство “Київпастранс” та Олексій Кривопішин укладають договір на виключне використання патенту, за яким Кривопішин отримує 251 тисячу гривень на рік. Сам патент дійсний до 2022-го року.

За словами головного спеціалісту транспортного департаменту КМДА Віктора Петрука, патент є недійсним, тому що аналогів електрички по всьому світу є чимало: “В кінці 80-х років, наприклад, в Парижі нараховувалося понад 950 км внутрішніх залізничних колій. Була залізниця внутрішня в Києві, в Москві та в деяких інших містах”, – розповідає він.

Попри це Київпастранс навіть не спробував не платити раднику мера, проігнорувавши можливість оскаржити патент в Укрпатенті, або суді.

Окрім того, що електричка не є новацією, вона приносить місту збитків на понад 7 мільйонів гривень щомісяця. Серед причин – віддаленість станцій від центру та великих житлових масивів, пояснує Петрук: “Треба заводити її на Троєщину – це єдиний крупний житловий масив міста, який не має задовільного транспортного забезпечення і треба робити зупиночні вузли в межах адміністративного ділового ядра – треба будувати Протасів яр і будувати пересадкову станцію на Либідській”.

Аби збільшити пасажиропотік електрички, КМДА планує запустити транспортний проект “Трамтрейн” – трамвай, який би сполучався з електричкою та заїжджав до великих житлових масивів. Натомість патент на цю ідею вже зареєстрований у червні 2017-го тим же Олексієм Кривопішиним.

Нагадаємо, у 2015 році тодішній очільник Південно-західної залізниці Олексій Кривопішин збудував приватний комплекс відпочинку «Olimpic village» на землі, яка призначалася для відпочинку залізничників. Будівництво проводили співробітники залізниці з використанням залізничних коштів, йдеться в сюжеті Аліни Стрижак.

 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Генпрокурор зареєстрував два кримінальних провадження щодо народного депутата Романа Іванісова після сюжету Bihus.Info

      Генеральний прокурор України вніс в реєстр 2 кримінальних провадження щодо можливих ознак незаконного збагачення та декларування недостовірної інформації нардепом Романом Іванісовим. Йдеться про мільйонні статки родини депутата, які важко пояснюються їх офіційними доходами. Це виявив і показав в сюжеті “Обновки на $2 млн і бізнес мами в окупації: секрети успіху нардепа Іванісова“ журналіст Bihus.Info Максим Опанасенко.

      Ми вплинули

      Поліція перевіряє ймовірну переплату на ремонті школи після звернення юристів Bihus.Info

      Юристи проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) спільно з журналістами редакції “Гречка” добились відкриття кримінального провадження щодо ймовірної розтрати Управління освіти Олександрійської міської ради Кіровоградської області. Посадовці затвердили тендер з можливими переплатами на 2,6 мільйона гривень. 

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info у Міноборони повідомили про звільнення людини нардепа Ісаєнка

      Міністерство оборони України відреагувало на розслідування Bihus.Info: після внутрішнього розслідування Василя Шомонку звільняють і він більше не наглядатиме за військовими будівництвами в МОУ.