Важливо
Ми вплинули

Юрист проєкту “Свої Люди” допоміг активістам виграти суд у справі щодо злиття шкідливих відходів в Одесі

FacebookTwitterTelegram

Громадська організація “Зелений лист” спільно з адвокатом проєкту “Свої люди” (Bihus.Info) Максимом Поповим виграли справу проти науково-виробничої компанії “Укрекопром”, що вимагала спростування статті про викиди небезпечних відходів.

Про це свідчить рішення першої інстанції – Приморського районного суду м.Одеси.  

Нагадаємо, у 2020 році активіст ГО “Зелений лист” Владислав Балінський з’ясував, що через дії Адміністрації морських портів України (АМПУ) відбувалось забруднення акваторії Чорного моря. За даними активіста, АМПУ співпрацювала з компанією ТОВ “НВК “Укрекопром”, яка мала утилізувати шкідливі відходи, але замість цього зливала їх у ґрунт на території Одеси. Тоді ж активісти з’ясували, що компанія має чимало ліцензій, включно з утилізацією небезпечних або шкідливих речовин і вочевидь, саме тому ТОВ “Укрекопром” уклала низку договорів на цей вид діяльності, в тому числі за бюджетний кошт.

Після публікації матеріалу компанія звернулась до Приморського районного суду міста Одеси з позовом до ГО “Зелений лист” та Владислава Балінського про захист ділової репутації і спростування недостовірної інформації. У позовній заяві позивач, зокрема, вимагав визнати недостовірною інформацію з публікації 2020 року про те, що на території автобази в Одесі вантажна машина компанії зливала шкідливі відходи у ґрунт, і що така ситуація відбувалась регулярно.

Активісти “Зелений лист” звернулись за юридичною допомогою до адвоката проєкту “Свої люди” Максима Попова, який в свою чергу допоміг із стратегію захисту в суді. В результаті – Приморський районний суд м. Одеси відмовив ТОВ “НВК” “Укрекопром” у задоволенні позову.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   «Пекло у раю»: Як окупанти знищували Кінбурнську косу, вбиваючи природу і тероризуючи місцевих

   Одне з найулюбленіших місць українських тревел-блогерів, фанатів «дикого відпочинку» і бердвотчерів зараз більше схоже на локацію для зйомок постапокаліптичного фільму, ніж на туристичну принаду. Кінбурнська коса або ж “українські Мальдіви”, як називали це місце раніше, з самого початку російського вторгнення стала для окупантів плацдармом для артилерійських атак півдня Миколаївщини. 

   Новини

   “Місто під час окупації повернулося у середньовіччя”: історія працівниці онкодиспансеру, яка п’ять місяців прожила у захопленому Херсоні

   Черги за продуктами та готівкою, “віджим” бізнесу, схиляння до “співпраці” і постійний пошук проукраїнсько налаштованих громадян. Все це — “атрибути” восьми місяців окупації Херсону — першого і єдиного з 24 лютого обласного центру, який вдалося захопити росіянам. Олені Грушці, працівниці місцевого онкодиспансеру, вдалося протриматися в окупованому місті майже п’ять місяців. Нині жінка мешкає в Одесі, каже, що “клімат тут схожий на херсонський, та й близько до дому”, і чекає на можливість повернутися у вже звільнене Збройними силами, але ще дуже вразливе місто.

   Новини

   Оточення керівника ОП проігнорувало запитання про те, як потрапило в наглядову раду “Укрнафти”

   Після примусового відчуження акцій п’яти підприємств в управління Міноборони, в наглядовій раді щонайменше одного з них — ПАТ “Укрнафта” — з’явились представники команди керівника ОП Андрія Єрмака. Редакція Bihus.Info запитала їх, як відбулися ці призначення.