Важливо
Ми вплинули

Юрист проєкту “Свої Люди” допоміг активістам виграти суд у справі щодо злиття шкідливих відходів в Одесі

FacebookTwitterTelegram

Громадська організація “Зелений лист” спільно з адвокатом проєкту “Свої люди” (Bihus.Info) Максимом Поповим виграли справу проти науково-виробничої компанії “Укрекопром”, що вимагала спростування статті про викиди небезпечних відходів.

Про це свідчить рішення першої інстанції – Приморського районного суду м.Одеси.  

Нагадаємо, у 2020 році активіст ГО “Зелений лист” Владислав Балінський з’ясував, що через дії Адміністрації морських портів України (АМПУ) відбувалось забруднення акваторії Чорного моря. За даними активіста, АМПУ співпрацювала з компанією ТОВ “НВК “Укрекопром”, яка мала утилізувати шкідливі відходи, але замість цього зливала їх у ґрунт на території Одеси. Тоді ж активісти з’ясували, що компанія має чимало ліцензій, включно з утилізацією небезпечних або шкідливих речовин і вочевидь, саме тому ТОВ “Укрекопром” уклала низку договорів на цей вид діяльності, в тому числі за бюджетний кошт.

Після публікації матеріалу компанія звернулась до Приморського районного суду міста Одеси з позовом до ГО “Зелений лист” та Владислава Балінського про захист ділової репутації і спростування недостовірної інформації. У позовній заяві позивач, зокрема, вимагав визнати недостовірною інформацію з публікації 2020 року про те, що на території автобази в Одесі вантажна машина компанії зливала шкідливі відходи у ґрунт, і що така ситуація відбувалась регулярно.

Активісти “Зелений лист” звернулись за юридичною допомогою до адвоката проєкту “Свої люди” Максима Попова, який в свою чергу допоміг із стратегію захисту в суді. В результаті – Приморський районний суд м. Одеси відмовив ТОВ “НВК” “Укрекопром” у задоволенні позову.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   “Прилетіло туди, де ми лежали”: в Авдіївці росіяни обстріляли українських журналістів

   Коли ввечері 11 серпня знімальна група Ukrainian Witness фіксувала наслідки “прильотів” у Авдіївці, що на Донеччині, росіяни відкрили по ній прицільний вогонь з артилерії. На щастя, і журналісти, і військовослужбовець, який їх супроводжував, залишилися неушкодженими. Чоловіки кажуть - окупанти били навмисне, знаючи, що перед ними медійники. 

   Новини

   “Beaten and Tortured With a Stun Gun”: Invaders Kidnap Former Captain To Be Illegally Tried in Crimea

   At the end of July, Russians kidnapped Oleksiy Kyseliov in the occupied port city of Henichesk, Kherson Region. After being tortured to obtain a confession, the man was taken to Crimea, where the FSB falsely accused him of involvement in a Crimean Tatar battalion. Oleksiy is now in the Simferopol pre-trial detention center; the fabricated case could result in him spending 15 years in a penal colony.

   Новини

   “Били та катували електрошокером”: на Херсонщині окупанти викрали колишнього капітана корабля “Славутич” та планують незаконно судити його в Криму

   Наприкінці липня росіяни викрали в окупованому Генічеську Олексія Кисельова. Чоловіка спочатку катували, намагаючись вибити з нього зізнання у співпраці з українськими військовими, а згодом вивезли в Крим, де ФСБ “шиє” йому участь у кримськотатарському батальйоні. Зараз чоловік перебуває у сімферопольському СІЗО, сфабрикована справа може “відправити” чоловіка в колонію на 15 років.