Новини

Систему захисту «прокладки», яка наживається на Єдиній базі ФДМУ, робила фірма, пов’язана із розробниками самої Бази

FacebookTwitterTelegram

Комплексну систему захисту інформації для електронного майданчика «Оцінка.Онлайн», який викачує з громадян гроші за доступ до Єдиної бази даних звітів про оцінку, розробляло ТОВ «Інфосейф ІТ», пов’язане з із розробниками самої Бази Фонду держмайна – компанією «Медирент». При цьому КСЗІ «Інфосейфу» дивним чином замовили навіть раніше, ніж «Медирент» отримав підряд на розробку самої бази.

Технічне завдання на створення КСЗІ для електронного майданчика «Оцінка.Онлайн» розроблялося ТОВ «Інфосейф ІТ» (39996917) на підставі договору від 16 квітня 2018 р. між ТОВ «Інфосейф ІТ» та ПП «Ві Ай Пі департамент». Тобто розробником ТЗ виступає  ТОВ «Інфосейф ІТ», а замовником і власником майданчика – ПП «Ві Ай Пі департамент». Про це на запит програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», повідомили у Держспецзв’язку, яка видає атестати відповідності КСЗІ.

Власниками компанії «Інфосейф» є Катерина Дутканич, Марія Левченко і Віктор Жора, він же директор. Жора також відомий як екс-начальник відділу захисту інформації АТЗТ «Атлас», колишній голова правління  котрого Роман Коваль сьогодні разом із партнером Юрієм Шуткою є засновниками фірми ТОВ «НВП «Медирент». Окрім того, Жора, Коваль і Шутка раніше також усі разом були співвласниками другої компанії з ідентичною назвою – ТОВ «Інфосейф ІТ» (38391587, наразі списана на іншу людину), а Жора з Ковалем – ще однієї зі схожим іменем ТОВ «Інфосейф» (32593907, теж списана на іншу людину). Саме «Медирент»  на замовлення Фонду держмайна і розробляв навесні цього року Єдину базу, на доступі до котрої наразі заробляють електронні майданчики.

При цьому у відповіді на запит ДССЗЗІ також повідомили, що фактична адреса «Інфосейфа» – відмінна від юридичної приписки – вул. Казимира Малевича 86-г (колишня Боженка, перейменована ще в 2012р.). Офіційна адреса «Медирента» в реєстрі досі значиться зі старою назвою вулиці – вул.Боженка,  86-б, на сайті компанії зазначена Боженка, 86-д. Тобто фірми насправді розташовані і сусідніх приміщеннях.

Окрім того Жора веде блог на сайті «Медирента» як експерт у сфері інформаційної безпеки. В одній зі статей він зокрема зазначає, що «Інфосейф» працював на субпідряді у «Медирента» при модифікації Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Вибори», головним розробником котрої є «Медирент».

При цьому неможливо не звернути увагу на дати укладання договорів. Договір ФДМУ з «Медирентом» на розробку і впровадження Єдиної бази за 830 тис грн. був підписаний за результатами виграного фірмою тендеру 18 квітня 2018 р. Згідно з планом, затвердженим у договорі, перші 4 тижні фірма мала ще тільки розробляти й тестувати програмне забезпечення та розробляти алгоритм Модуля, наступні 4 тижні – впроваджувати систему. Лише через місяць потому,  15 травня 2018, ФДМУ спільно з ДССЗЗІ затвердили Порядок авторизації майданчиків , в якому й прописали КСЗІ як одну із першочергових вимог для авторизації. При цьому, як уже зазначалося вище, ПП «Ві Ай Пі департамент» замовив «Інфосейфу» КСЗІ для майданчика 16 квітня 2018р., тобто на 2 дні раніше, ніж була замовлена сама система, до котрої цей майданчик має підключатися, і за місяць до того, як взагалі була затверджена вимога щодо КСЗІ.

Нагадаємо, нещодавно програма «Наші Гроші з Денисом Бігусом» опублікувала розслідування «Націнка на Яценка» про нову схему викачування фірмами-«прокладками» грошей з кишень громадян при оформленні оцінки та продажу нерухомості.  З метою взяти під контроль діяльність оцінювачів, унеможливити заниження ними оціночної вартості, й таким чином перешкодити  ухилянню українцями від сплати податків від продажу нерухомості, Фонд держмайна створив Єдину базу, в якій звіти оцінювачів порівнюються з ринковими цінами й у разі заниження блокуються.

Однак виявилося, що між оцінювачами і Базою втулили сайти-посередники – т.з. електронні майданчики. Вони не надають жодних послуг, а просто пересилають звіти до Бази. При цьому вимагають від оцінювачів та нотаріусів щоразу сплачувати по півтисячі гривень. Першим – за кожну спробу реєстрації звіту в Базі, другим – за кожен перегляд даних про реєстрацію.

Усі чотири майданчики виявилися технічно пов’язані між собою (сайти працюють на одному й тому ж програмному коді), а юридично – із народним депутатом Антоном Яценком.

Станом на 29 серпня в Базі даних зареєстровано 45 350 звітів про оцінку, з них перевірено нотаріусами 25 650 звітів, щонайменше 3 482 відмовлено в реєстрації. Сукупно це означає, що з моменту запуску бази майданчики-посередники заробили від 29 млн до 38 млн грн. (ціна спочатку складала 390 грн, пізніше зросла до 510 грн).

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Поліція розслідує захоплення прибережної зони в Миколаєві – юристи проєкту “Свої Люди”

   Юристи проєкту “Свої Люди” спільно з журналістами Центру журналістських розслідувань добились відкриття 5 справ щодо передачі в приватну власність земельних ділянок біля річки в Миколаєві.

   Блоги

   Житло на колесах та одинокі вовки: типові деклараційні порушення і що з ними робити

   1 квітня для українських чиновників закінчився строк подання електронних декларацій за 2020 рік. За інформацією НАЗК, за період кампанії декларування до Реєстру надійшло майже 800 тис декларацій. Які ж найпоширеніші помилки та порушення в деклараціях вчиняють посадовці? І що робити, якщо ви помітили таке порушення? Пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна. 

   Новини

   Оточення Коломойського через художницю з Черкас “відкусило” в держави третину мільярда на вугіллі

   Компанія “Укрвуглезбагачення груп”, яку нове керівництво державного підприємства “Центренерго” звинуватило в перепродажі вугілля з держшахт і боргах перед шахтарями, пов’язана з оточенням олігарха Ігоря Коломойського. На схемі з посередництвом фірма встигла “відкусити” в держави більше 300 мільйонів гривень.