Новини

Приватна фірма-монополіст евакуює неправильно припарковані авто в столиці за потрійним тарифом

FacebookTwitterTelegram

З лютого 2018-го гроші за евакуацію неправильно припаркованих автівок у Києві йдуть невеличкій фірмі із Маріуполя ТОВ “Вейп-Естейр”. Вона виставляє рахунки за евакуацію, які щонайменше у два з половиною рази вищі за ринкові і навіть за затверджені державою. Компанія не вигравала жодного конкурсу і навіть не має власних евакуаторів.

Про йдеться у розслідуванні Олександра Курбатова для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Ще у 2017-му році отримувачем коштів за примусову евакуацію неправильно припаркованих автівок було ДП МВС “Інформ-Ресурси”. Вартість послуги була узгоджена спільним наказом Міністерства Внутрішніх справ, Міністерства економічного розвитку та торгівлі і Міністерства фінансів України.

Ніяких змін у наказі із того часу не було, але у 2018 році водії-порушники отримують рахунки зі значно вищими цінами — 1500 грн навіть за мотоцикл або легкову автівку. Гроші тепер йдуть не державі, а приватній фірмі ТОВ “Вейп-Естейр”.

Ця компанія створена рік тому, у серпні 2017 року, для неспеціалізованої оптової торгівлі. Через півроку, у лютому 2018 року, вона отримала монополію на ринку примусової евакуації у Києві без жодного конкурсу. Як це сталося у центральному офісі ДП МВС “Інформ-Ресурси” не знають.

“Вейп Естейр”, чесно кажучи, не можу сказати, тому що договір підписувався київською філією нашою,” – заявив Сергій Павленко, начальник юридичного відділу ДП МВС “Інформ-Ресурси”.

У київській філії ДП кажуть, що це тимчасова угода і за поясненнями радять звернутися до… центрального офісу ДП МВС “Інформ-Ресурси”. У обох офісах не можуть сказати, чи є у маріупольської товки власні евакуатори. Тим часом, як зафіксували журналісти телепрограми “Наші гроші”, насправді послуги евакуації надає інша компанія – ТОВ “Експрес-Т”. Саме вона працювала і рік тому, коли за послугу платили відповідно до затверджених МВС тарифів, а отримувачем коштів було ДП МВС “Інформ-Ресурси”.

Тобто ТОВ “Вейп-Естейр” – це класична прокладка, яка не надає жодних послуг, а лише збирає гроші за тарифами, що перевищують у кілька разів і затверджені МВС, і ринкові.

Цікаво, що у лютому 2018 ТОВ “Вейп-Естейр” отримала не лише монополію, але й нову власницю. Ця жінка шукала роботу продавчинею-консультанткою на 9000 гривень, але, за документами, змогла внести 100 000 грн у статутний капітал своєї нової компанії.

Іншого представника ТОВ “Вейп-Естейр” журналісти розшукали… просто на території київського офісу ДП “Інформ-Ресурси”. Там він вирішував, хто має право входити на територію, а хто ні.

У ДП МВС “Інформ-Ресурси” кажуть, що така ситуація виникла через відсутність охочих працювати на ринку примусової евакуації. От тільки конкурси від ДП “Інформ-ресурси” особливі. Підприємство уникає оголошень у мережі, де їх можуть побачити випадкові конкуренти. Тому пропозицій і конкуренції немає, а є  прокладка із Маріуполя і можливість збирати шалені гроші зі столичних автомобілістів на підставну компанію.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.