Новини

Перед банкрутством банків ВАБ та Фінансова ініціатива, їхній власник вивів “на себе” 4 мільярди вкладів

FacebookTwitterTelegram

Компанії колишнього власника «VAB банку» Олега Бахматюка та його менеджерів […]

Компанії колишнього власника «VAB банку» Олега Бахматюка та його менеджерів винні банку за кредитними договорами щонайменше понад три мільярди гривень. Другий банк цього ж власника,  «Фінансова Ініціатива», видав аналогічних позик щонайменше на мільярд. Про це стало відомо з Судового реєстру та Реєстру речових прав на нерухоме майно.

Зокрема, із судових справ відомо щонайменше про 3,29 млрд грн., які за кредитними договорами винні «VAB банку» компанії або самого Олега Бахматюка, або його менеджерів. Ось деякі з них:

1) ТОВ «Стар-Майстер» (354 млн. грн.) І на момент кредиту й зараз – через ланцюжок ТОВ «Гадяцький М’ясокомбінат» – ТОВ «Агро Альфа» – ТОВ «АгріАльфа» – належить «УкрЛендФармінгу» Бахматюка.

2) ПАТ «Залізничник» (938 млн. грн..). Позичала гроші під керівництвом менеджерів Бахматюка – на момент позики фірма була «ПАТкою», де голова і два члени наглядової ради (Олег Солощук , Надія Громико, Андрій Дзундза) були з його фірми ТОВ «Станіславська торгова компанія» («СТК»). Наразі «Залізничник» ліквідований, але його правонаступником вже офіційно значиться той самий «СТК», а кінцевим бенефіціаром – Бахматюк.

3)  ТОВ «Ледер Плюс ЛТД» (438 млн грн.). Раніше її власником було ТОВ «Зернотрейд», воно  належало Олегу Василишину – людина з таким ПІБ очолює  ТОВ «Бон-Ексім», одну з фірм групи «УкрЛендФармінгу» Бахматюка. Коли «Ледер» брала кредит у VAB – її на якийсь час переписали на 25-річного Антона Філімоненка, людина з таким ПІБ відома як топ-менеджер «УкрЛендФармінгу». Після кредиту знову новий власник – Володимир Симотюк, директор ПАТ «ПіК» (теж з «УкрЛендФармінгу»).

4) ТОВ «Україна – Агроінвест» (406 млн грн). Коли брала кредит, належала трьом працівникам Бахматюка. Наталія Костиркіна –  член Наглядової Ради ПАТ «Октябрь» і

ПАТ «Ритм» (обидві «УкрЛендФармінг»).  Ярослав Шульган – член Ревізійної комісії другої зі згаданих фірм. Андрій Столпников – директор ТОВ «Укрпродзерно», що належало вже знайомому нам «Зернотрейду». Наразі ж ще один співвласник – кіпрська компанія «Екстрар Холдінг Лімітед», її бенефіціаром в ЄДРі значиться Богдан Прокоса, Голова наглядової ради ПАТ «Авангард».

Щодо «Фінансової ініціативи», то дані про її позики менеджерам і партнерам Бахматюка відслідковуються через іпотеки, накладені банком при посвідченні кредитних договорів.  Наприклад, одна з іпотек була накладена за кредитним портфелем у 946 млн грн., сформованим з позик трьох компаній (зі строком погашення до кінця 2018 р.):

1) ТОВ «ІнвестАгроГруп», заснована Романом Яремчуком – юристом «СТК» і директором вже відомого на «Залізничника», не віддає мільярд боргу банку VAB. Пізніше «ІнвестАгроГруп» переписали на Тараса Прокопика, також юриста «СТК», а також партнера Бахматюка  по мясному бізнесу (мають спільну фірму ТОВ «Сарним’ясопром»).

2) ПП «ГазПостач», це партнер Бахматюка по агробізнесу. Фірма виступила співзасновником ТОВ «Агромаш-Захід» разом із «Авангардко інвестментс паблік лімітед». Окрім того, фірма прописалася в центральному офісі самого банку в Києві, по вул.Щорса 7/9.

3) ТОВ «М’ясопродінвест», була створена структурами з орбіти Бахматюка – вже згаданою вище фірмою «Зернотрейд», пізніше переоформлена на Юлію Петрову, котра була членом Наглядради ПАТ «Долинський Птахоомбінат» (власник – «Укрлендфармінг»). Наразі  співвласником вписана вже описана вище офшорна компанія «Екстрар» Боглана Прокоси. Згідно з даними реєстру обтяжень, в заставу під ці кредити було оформлене майно фірми ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». Станом на іпотечний договір фірма належала «Укрлендфармінгу», наразі структуру власності змінили, однак через ланцюжок (ТОВ «Зорема Вест» і ПАТ «Дакор Вест») кінцевим бенефіціаром лишається – Олег Бахматюк.

 

Довідково:

Олег Бахматюк – власнки групи компаній «Укрлендфармін» та агрохолдингу «АвангардКо». У 2015 р. Forbes оцінював йог остатки у $597 млн, у 2016 р. – $138 млн.

Банк «VAB» був викуплений Бахматюком у 2011 р. В жовтні 2014 р. НБУ прийняв рішення про зарахування його до категорії проблемних, у листопаді – неплатоспроможних, а в березні 2015 р. НБУ відкликав ліцензію банку і оголосив про його ліквідацію. Офіційне пояснення НБУ: банк надав План фінансового оздоровлення, який передбачав фінансову підтримку з боку акціонерів банку у визначені строки, проте пропозиції власників щодо збільшення капіталу банку виявилися недостатніми для підтримання його платоспроможності. Таким чином, акціонери не надавали реальної фінансової підтримки банку. ФГВФО уже виплатив вкладникам банку 6,58 млрд грн.

Банк «Фінансова Ініціатива» був заснований Бахматюком у 2004 р. У червня 2015 року рішенням Правління Національного банку України віднесено до категорії неплатоспроможних. Офіційнепояснення НБУ: незважаючи на всі зусилля зі стабілізації, зокрема докапіталізацію банку власником істотної участі, зупинити відплив коштів і відновити платоспроможність в умовах поточної фінансової кризи не вдалося, зокрема «ФІ» не виконувала зобов’язання перед самим НБУ за кредитами рефінансування, і н повертала кошти клієнтам. ФГВФО уже виплатив вкладникам банку 3,35 млрд грн. Ліквідація банку наразі заморожена через судовий позов кіпрської фірми «Perusta Constructions LTD», яка вимагає визнати її переможцем конкурсу щодо відбору інвесторів для викупу банку. При цьому фірму «Perusta» в судах представляють два юристи зі структур Олега Бахматюка.

Про виведення Олегом Бахматюком грошей із банку «ФІ» після введення тимчасової адміністрації ФГВ шляхом підробки документів на прифронтовій птахофабриці – читайте тут.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Партійні офіси в районах: зареєстровані, але не існують. І навпаки

   Перед виборами більшість партій мають свій штаб: щоб потенційний виборець міг прийти, познайомитися з кандидатами, поділитися проблемами громади тощо. Але після виборів такі штаби часто зникають. Зрештою, як каже аналітик з партійних фінансів руху “Чесно” Ігор Фещенко, закон не зобов’язує партії мати місцеві, обласні чи навіть центральні офіси: “Це виключно питання їхнього бажання та спроможності”.

   Новини

   Бюджетники і кандидати: хто донатив мерській «Пропозиції» у Кропивницькому

   “Пропозицію” медіа зі старту охрестили “партією мерів”, адже політсилу влітку 2020-го презентували мери одразу шістьох міст - Дніпра, Каховки, Миколаєва, Чернівців, Житомира та Кропивницького. Партію створювали під місцеві вибори, а основним її посилом була необхідність передати більше повноважень з центру в регіони. 

   Новини

   Близькі до партії: хто “донатить” запорізькому “ОПЗЖ” 

   “Опозиційна платформа - За життя” попри свою відверто проросійську риторику продовжує триматися на верхніх сходинках електоральних рейтингів. Політсила має значну і доволі стабільну підтримку, плюс - колосальні фінансові вливання. Лише у 2019-му каса “ОПЗЖ” поповнилася на понад 108 мільйонів гривень за рахунок пожертв від фізичних та юридичних осіб.