Новини

Прифронтовий курник Бахматюка вкрав гроші Фонду гарантування вкладів

FacebookTwitterTelegram

ФГВФО дозволив Бахматюку вивести гроші з банку «Фінансова Ініціатива» через фіктивні договори з прифронтовим курником

Волноваська місцева прокуратура у серпні 2015 р. відкрила кримінальне провадження щодо посадових осіб Волноваської фабрики ПНВК «Інтербізнес» за підозрою у привласненні коштів Фонду гарантування вкладів фізосіб в особливо великому розмірі.

 

За даними судових ухвал, 15 липня 2015 р. директор птахофабрики Вячеслав Коцан зібрав усіх працівників на збори, де наказали усім принести паспорти і коди для підписання довіреностей. При цьому працівникам пояснили, що лише тим, хто підпише довіреності, буде видана зарплатня за місяць.

Наступного дня працівників зібрали  в кабінеті юриста й змусили підписати довіреності на бухгалтера фабрики щодо розпорядження особистими банківськими рахунками. Бухгалтер отримала можливість знімати і переказувати кошти, відкривати нові рахунки. Також працівники під тиском підписали договори позики, яких не отримували.  

За даними слідства, на основі підписаних працівниками птахофабрики  документів, посадові особи ПНВК «Інтербізнес» (входить в структуру холдингу «АвангардКо»Олега Бахматюка)  через розрахунковий рахунок у банку «Фінансова ініціатива» (також Олега Бахматюка) перерахували працівникам кошти за фіктивними договорами про надання зворотної безвідсоткової фінансової допомоги. Таким чином, на думку слідства, були привласнені кошти ФГВО в особливо великому розмірі. Сума в матеріалах судових справ не уточнюється.

Нагадаємо, НБУ визнав банк «Фінансова Ініціатива» неплатоспроможним 23 червня 2015 р., і запровадив тимчасову адміністрацію. Тобто  перерахування коштів із банку сталося вже тоді, коли фінансова установа перебувала під контроль ФГВФО.

Усвідомивши, що їхні права було порушено, працівники птахофабрики звернулися до суду з проханням про визнання довіреностей недійсними. Суд підтвердив, що погрози не виплатити зарплатню є психічним тиском з боку керівництва. Окрім того довіреності були всупереч законодавству оформлені без права відкликання. Відтак суд задовольнив позов і визнав низку довіреностей недійсними.

Окрім індивідуальних цивільних позовів щодо скасування довіреностей, працівники птахофабрики також подали колективну скаргу до правоохоронних органів.  Волноваська місцева прокуратура розпочала розслідування за трьома статтями – шахрайство, службове підроблення і привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем.

Довідково:

Олег Бахматюк – власник групи компаній «Укрлендфармін» та агрохолдингу «АвангардКо». У 2015 р. Forbes оцінив його статки у $597 млн, у 2016 р. – $138 млн.

Банк «Фінансова Ініціатива» був заснований Бахматюком у 2004 р. У червня 2015 року рішенням Правління Національного банку України віднесено до категорії неплатоспроможних. Офіційнепояснення НБУ: незважаючи на всі зусилля зі стабілізації, зокрема докапіталізацію банку власником істотної участі, зупинити відплив коштів і відновити платоспроможність в умовах поточної фінансової кризи не вдалося, зокрема «ФІ» не виконувала зобов’язання перед самим НБУ за кредитами рефінансування, і н повертала кошти клієнтам. ФГВФО уже виплатив вкладникам банку 3,35 млрд грн. Ліквідація банку наразі заморожена через судовий позов кіпрської фірми «Perusta Constructions LTD», яка вимагає визнати її переможцем конкурсу щодо відбору інвесторів для викупу банку. При цьому фірму «Perusta» в судах представляють два юристи зі структур Олега Бахматюка.

Про виведення Олегом Бахматюком грошей із банку «ФІ» через інсайдерські кредити власним фірмам та бізнес-партненам – читайте тут.

 

 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Партійні офіси в районах: зареєстровані, але не існують. І навпаки

   Перед виборами більшість партій мають свій штаб: щоб потенційний виборець міг прийти, познайомитися з кандидатами, поділитися проблемами громади тощо. Але після виборів такі штаби часто зникають. Зрештою, як каже аналітик з партійних фінансів руху “Чесно” Ігор Фещенко, закон не зобов’язує партії мати місцеві, обласні чи навіть центральні офіси: “Це виключно питання їхнього бажання та спроможності”.

   Новини

   Бюджетники і кандидати: хто донатив мерській «Пропозиції» у Кропивницькому

   “Пропозицію” медіа зі старту охрестили “партією мерів”, адже політсилу влітку 2020-го презентували мери одразу шістьох міст - Дніпра, Каховки, Миколаєва, Чернівців, Житомира та Кропивницького. Партію створювали під місцеві вибори, а основним її посилом була необхідність передати більше повноважень з центру в регіони. 

   Новини

   Близькі до партії: хто “донатить” запорізькому “ОПЗЖ” 

   “Опозиційна платформа - За життя” попри свою відверто проросійську риторику продовжує триматися на верхніх сходинках електоральних рейтингів. Політсила має значну і доволі стабільну підтримку, плюс - колосальні фінансові вливання. Лише у 2019-му каса “ОПЗЖ” поповнилася на понад 108 мільйонів гривень за рахунок пожертв від фізичних та юридичних осіб.