Прифронтовий курник Бахматюка вкрав гроші Фонду гарантування вкладів

ФГВФО дозволив Бахматюку вивести гроші з банку «Фінансова Ініціатива» через фіктивні договори з прифронтовим курником
Волноваська місцева прокуратура у серпні 2015 р. відкрила кримінальне провадження щодо посадових осіб Волноваської фабрики ПНВК «Інтербізнес» за підозрою у привласненні коштів Фонду гарантування вкладів фізосіб в особливо великому розмірі.
За даними судових ухвал, 15 липня 2015 р. директор птахофабрики Вячеслав Коцан зібрав усіх працівників на збори, де наказали усім принести паспорти і коди для підписання довіреностей. При цьому працівникам пояснили, що лише тим, хто підпише довіреності, буде видана зарплатня за місяць.
Наступного дня працівників зібрали в кабінеті юриста й змусили підписати довіреності на бухгалтера фабрики щодо розпорядження особистими банківськими рахунками. Бухгалтер отримала можливість знімати і переказувати кошти, відкривати нові рахунки. Також працівники під тиском підписали договори позики, яких не отримували.
За даними слідства, на основі підписаних працівниками птахофабрики документів, посадові особи ПНВК «Інтербізнес» (входить в структуру холдингу «АвангардКо»Олега Бахматюка) через розрахунковий рахунок у банку «Фінансова ініціатива» (також Олега Бахматюка) перерахували працівникам кошти за фіктивними договорами про надання зворотної безвідсоткової фінансової допомоги. Таким чином, на думку слідства, були привласнені кошти ФГВО в особливо великому розмірі. Сума в матеріалах судових справ не уточнюється.
Нагадаємо, НБУ визнав банк «Фінансова Ініціатива» неплатоспроможним 23 червня 2015 р., і запровадив тимчасову адміністрацію. Тобто перерахування коштів із банку сталося вже тоді, коли фінансова установа перебувала під контроль ФГВФО.
Усвідомивши, що їхні права було порушено, працівники птахофабрики звернулися до суду з проханням про визнання довіреностей недійсними. Суд підтвердив, що погрози не виплатити зарплатню є психічним тиском з боку керівництва. Окрім того довіреності були всупереч законодавству оформлені без права відкликання. Відтак суд задовольнив позов і визнав низку довіреностей недійсними.
Окрім індивідуальних цивільних позовів щодо скасування довіреностей, працівники птахофабрики також подали колективну скаргу до правоохоронних органів. Волноваська місцева прокуратура розпочала розслідування за трьома статтями – шахрайство, службове підроблення і привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем.
Довідково:
Олег Бахматюк – власник групи компаній «Укрлендфармін» та агрохолдингу «АвангардКо». У 2015 р. Forbes оцінив його статки у $597 млн, у 2016 р. – $138 млн.
Банк «Фінансова Ініціатива» був заснований Бахматюком у 2004 р. У червня 2015 року рішенням Правління Національного банку України віднесено до категорії неплатоспроможних. Офіційнепояснення НБУ: незважаючи на всі зусилля зі стабілізації, зокрема докапіталізацію банку власником істотної участі, зупинити відплив коштів і відновити платоспроможність в умовах поточної фінансової кризи не вдалося, зокрема «ФІ» не виконувала зобов’язання перед самим НБУ за кредитами рефінансування, і н повертала кошти клієнтам. ФГВФО уже виплатив вкладникам банку 3,35 млрд грн. Ліквідація банку наразі заморожена через судовий позов кіпрської фірми «Perusta Constructions LTD», яка вимагає визнати її переможцем конкурсу щодо відбору інвесторів для викупу банку. При цьому фірму «Perusta» в судах представляють два юристи зі структур Олега Бахматюка.
Про виведення Олегом Бахматюком грошей із банку «ФІ» через інсайдерські кредити власним фірмам та бізнес-партненам – читайте тут.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.