Нерухомість банку Авакових від примусового продажу переховав “майбутній керівник” фірми Авакова-молодшого
Об’єкти нерухомості банку “Базис” з орбіти міністра внутрішніх справ Арсена Авакова “виводив” бахмутчанин, що в подальшому засвітився в ще одній “аваківській” компанії. При цьому нерухомість мала би бути продана для погашення боргів перед вкладниками. Про це повідомляє Bihus.Info.
Мова йде про Євгена Пилипенка з Бахмута. Наприкінці 2015-го він і його фірма “Біо-М” стали покупцями банку “Базис”, що раніше належав родині Авакова. “Базис” – один з найвідоміших в минулому активів родини Авакових. За президентства Віктора Януковича сюди було введено тимчасову адміністрацію, відкликано ліцензію і розпочато процедуру ліквідації. З того моменту у банку почали зростати борги перед вкладниками. Після Революції Гідності і призначення Арсена Авакова на посаду міністра внутрішніх справ Окружний адмінсуд Києва скасував постанову Нацбанку про відкликання у банку ліцензії. По суті банк повернувся під контроль родини Авакова і та скористалася можливістю для продажу активу.
У власності “Базису” на той момент знаходився цілий ряд об’єктів нерухомості у Харкові, Харківській області та Києві. Наприклад, маєток на понад 800 квадратних метрів в Дергачівському районі Харківської області і майже 300 квадратних метрів нежитлової площі в центрі Києва, поблизу Бессарабської площі.
Оскільки банк знаходився в процесі ліквідації, то ці об’єкти мали би бути виявлені ліквідаторами установи для подальшого продажу заради розрахунку з вкладниками. Але цього не сталося і в грудні 2015-го нерухомість була виведена на фірму “Зума інвест капітал” з кіпрським бенефіціаром. Нині частина нерухомості встигла змінити власників знову.
Сам Арсен Аваков причетність до цього процесу спростовував. Але схоже, що Євген Пилипенко є близьким до родини Авакова. У 2018-му він, наприклад, значився керівником компанії “Екопром-Сервіс”. Власницею на той момент значилася його донька Катерина. В подальшому компанія перейшла до сина міністра Олександра Авакова.
В жовтні 2019-го Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відсудив у Нацбанку понад 270 мільйонів гривень. Відповідно до судових матеріалів ця сума відповідає незадоволеним кредиторським вимогам Фонду до “Базису” в частині виплат вкладникам за рахунок коштів самого Фонду.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.