Новини

Підсумки дна: РоскомНарФронт

bihusjpg1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Депутатська шизофренія в дії! Команда неадекватів з Народного Фронту придумала законопроект 6688, переплюнувши навіть Роскомнадзор. Цензура пішла далі Телеграму. СБУ зможе блокувати сайти без рішення суду - а провайдери будуть змушені контролювати наш трафік. Питання. Якого народу цей "Фронт" і якого чорта він робить в Парламенті?

Привіт. Це Бігус і підсумки дна. Багато, багато годин внутрішньої роботи над собою довелось провести, щоб цей запис потрапив до ефіру. Тому що в початковій версії це був просто перелік матюків на шести мовах.

І лише зрідка між бладі бастардс, ходер, мерде, бен зона і виродки було чутно депутат Вінник, депутат Чорновол, Народний фронт, БПП, Пашинський. Мерде.

Тому що група нардепів вирішила вбити інтернет в країні. Це звучить патетично, але тут навіть перебільшення особливого немає. Іван Вінник, Дмитро Тимчук, Тетяна Чорновол під омофором парламентського комітета з безпеки і оборони Сергія Пашинського влаштували якийсь оборонний генг-бенг і народили законопроект 6688.

Дуже часто у законопроектах є щось паршиве. І це можна покритикувати. Але 6688 він комплексно поганий в будь-якому аспекті. Як ти його не крути, там скрізь жопа. Він довершено страшний, як королева чужих і мерзотний, як фінальні кадри фільму Муха. В ньому є все. Монополія, корупція, цензура, триндець свободі слова, здорожчання цін…

Ітак, про що ж цей законотворчий бастард:

Заради того, щоб ефективно протидіяти кібератакам та кіберзагрозам – ну типу як відомий сплеск вірусу НотПетя, про який ми ще поговоримо, нарфронт з вінником запропонували блокувати без рішення суду будь-який сайт на 48 годин. Нацкоміссію зв’язку наділити функціями блокувальника сайтів. Провайдерів змусити закупити за власний рахунок закупити обладнання для такого блокування під загрозою крейзових штрафів. При цьому що саме є інформаційною загрозою депутати виписали дуже абстрактно і широко. Наприклад, під них цілком підпадає критика влади у ЗМІ.

І я не маю навіть тіні сумніву, що заради блокування критики цей законопроект і створений. Тому що вірусним атакам він не протидіє ніяк взагалі. Щоб ефективно протидіяти вірусним атакам потрібен зовсім не черговий закон, а клепка, навички і бажання їм протидіяти. Вже згаданий вірус НотПетя, який завдав величезної шкоди – ніхто не помічав тижнями. Аж поки він не спрацював. І жоден законодавчий креатив не змусить якусь облраду помітити вірус на своєму сайті. А от критичну статтю вони помітять.

Більше того, автори законопроекту чогось прив’язались саме до сайтів. Або про існування точок розповсюдження трафіку без сайтів вони не уявляють. Або їх турбують саме сайти, віруси через які не розповсюджуються, а інформація – так.

Ініціатива нарфронту і Вінника, це клон російської ініціативи з Федеральної служби нагляду у сфері зв»язку. Так так той самий Роскомнадзор, створений заради цензури в інтернеті. Погіршена калька, тому що заходи, які прописав нарфронт – ще гірші. Жорсткіші і безглуздіші. Якщо таке пропонує Народний фронт, то хотілося б зрозуміти, а це якого саме народу фронт? Тому що ідіотський законопроект б»є виключно по українцях.

Анонімність в інтернеті зникає як явище. Слухайте, це взагалі клініка. Технологічне рішення, яке туди впиляли це не просто «блокування окремих сайтів». Більшість трафіку, який проходить між вашим комп’ютером чи телефоном – і сайтов – він зашифрований. Провайдер не знає – ви пішли на заборонений сайт, чи ні. А так не можна. Тому вони змусять провайдерів встановити обладнання, яке не пустить вас в інтернет взагалі, доки ви не встановите в себе ключі, щоб провайдер міг розшифрувати увесь ваш трафік в інтернет.

Цього навіть в Росії немає. Тому над Роскомнадзором всі ржуть – він безсилий реально щось заблокувати, там блокування можна обійти. А ось роскомнарфронт нам впарює доступ в інтернет по підписці. В результаті над Роскомнадзором всі стібуться. Бачите, стосовно вінника-чорновол в мене жодного жарту. Це жахливо. З таким темпом ти скоро матимеш піти до райвідділу поліції щоб подати рапорт.. запит у гугл.

Родзинкою стає корупційна складова. По-перше, кількість сайтів, яку почнуть обілечувати після блокування буде промислова. Уявіть яка годівниця. Якщо раніше потрібно було проводити якісь обшуки, кудись їхати, кошмарити, то тепер дві клавіши і ти вже можеш вимагати хабар за повернення сайту до життя. Господи, це прогресивніше ніж новий курс Тимошенко. Нарфронт поєднав високі технології та печерну корупцію в одному законопроекті.

По друге, я вже казав, що всім провайдерам потрібно буде встановити контролююче обладнання? Так ось в усіх обговореннях законопроекту – який палко підтримав і комітет з безпеки і служба безпеки україни – фігурує рівно один виробник.

Я навіть не буду говорити про те, що подібні заходи зроблять інтернет дорожчим і повільнішим. На фоні спроби запхати нам всім в горлянку тоталітаризму це дріб’язок.

Зараз, коли я записую це відео, запоропроект 6688 саме потрапив у парламент. Я не знаю, проголосували його чи ні. Але я точно знаю, що подібного лайна в парламенті не має бути. І всіх, хто його спродукував – теж.

Люди, які планують боротись з Росією побудовою Північної Кореї отримають і Росію, і Північну Корею.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   «Пекло у раю»: Як окупанти знищували Кінбурнську косу, вбиваючи природу і тероризуючи місцевих

   Одне з найулюбленіших місць українських тревел-блогерів, фанатів «дикого відпочинку» і бердвотчерів зараз більше схоже на локацію для зйомок постапокаліптичного фільму, ніж на туристичну принаду. Кінбурнська коса або ж “українські Мальдіви”, як називали це місце раніше, з самого початку російського вторгнення стала для окупантів плацдармом для артилерійських атак півдня Миколаївщини. 

   Новини

   “Місто під час окупації повернулося у середньовіччя”: історія працівниці онкодиспансеру, яка п’ять місяців прожила у захопленому Херсоні

   Черги за продуктами та готівкою, “віджим” бізнесу, схиляння до “співпраці” і постійний пошук проукраїнсько налаштованих громадян. Все це — “атрибути” восьми місяців окупації Херсону — першого і єдиного з 24 лютого обласного центру, який вдалося захопити росіянам. Олені Грушці, працівниці місцевого онкодиспансеру, вдалося протриматися в окупованому місті майже п’ять місяців. Нині жінка мешкає в Одесі, каже, що “клімат тут схожий на херсонський, та й близько до дому”, і чекає на можливість повернутися у вже звільнене Збройними силами, але ще дуже вразливе місто.

   Новини

   Оточення керівника ОП проігнорувало запитання про те, як потрапило в наглядову раду “Укрнафти”

   Після примусового відчуження акцій п’яти підприємств в управління Міноборони, в наглядовій раді щонайменше одного з них — ПАТ “Укрнафта” — з’явились представники команди керівника ОП Андрія Єрмака. Редакція Bihus.Info запитала їх, як відбулися ці призначення.