Місія “не пропустити суд”: як дізнатись, що ви фігуруєте в судовій справі і отримати позов

Щоб одного дня не прокинутись з арештованими рахунками, кожному громадянину корисно час від часу перевіряти себе на сайті “Судова влада”. Як з’ясувати, чи фігуруєте ви в судовій справі, і що робити, якщо позову ви не отримували – пояснили юристки Bihus.Info Марія Музичка і Тетяна Дмитрюкова.
Отже, як перевірити, чи не судять вас раптом в якійсь з справ (покроково):
- Зайти на сайт Судової влади України – https://court.gov.ua/.
- Перейти в поле “Стан розгляду справ”, а звідти у розділ “Сторона по справі”.
- У полі “Сторона по справі” ввести своє прізвище, ім’я, по батькові та натиснути пошук.
- Якщо ви фігуруєте у певній справі або до вас тільки пред’явлено позов (але судом ще не винесено відповідну ухвалу) – це буде відображено у вигляді таблиці з усією детальною інформацією. До речі, таку таблицю з інформацією по справах, ви можете роздрукувати або надіслати собі на електронну пошту.
В ідеальному світі Ви мали б знати, що до вас хтось позивається. Адже згідно з нормами цивільно-процесуальними саме суд надсилає копії заяви відповідачам та третім особам. Однак, в реальності адреса, куди суд надсилає заяву – це місце реєстрації, тобто, адреса, яка зазначена у паспорті.
Як бути, коли фактичне місце проживання відрізняється від місця реєстрації, а Ви знайшли себе на сайті Судової влади?
Перший варіант – звернутися у найближче відділення «Укрпошти» із заявою на оформлення переадресації відправлень з місця прописки на актуальне. На даний час, така переадресація відправлень діятиме лише протягом одного місяця.
Варіант другий – надіслати чи подати до суду заяву із зазначенням фактичного місця проживання та просити суд та учасників процесу надсилати саме туди всю необхідну кореспонденцію.
Варіант третій – використовувати офіційну електронну адресу. Для цього необхідно створити особисту скриньку на сайті e-court.mail.gov.ua. Формування імені поштової скриньки у державній поштовій системі відбувається за допомогою ідентифікаційного коду особи. І якщо ви зареєстрували офіційну електронну адресу, суд надсилає будь-які документи у справах, в яких Ви берете участь, саме туди і виключно в електронній формі.
Отже, отримати позовну заяву не є складним процесом. Варто розуміти, що у більшості випадків ваш екземпляр процесуального документа надійде саме на поштову адресу за місцем реєстрації. Тож якщо ви є учасником судового процесу, але все ж не отримали позовну заяву – зверніться одразу до суду, в якому розглядають вашу справу.
Завдяки такому простому алгоритму ви завжди будете тримати руку на пульсі та володіти актуальною інформацією щодо судових справ, у яких фігуруєте.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.