Китайські ШВЛ виявилися на 3,5 мільйони дешевшими в порівнянні з українськими, які хотіло МОЗ

Китайські апарати штучної вентиляції легень, які за характеристиками відповідають заявленим Міністерством охорони здоров’я вимогам і які найімовірніше будуть закуплені, виявилися дешевшими, ніж такого ж класу ШВЛ від вітчизняного виробника.
Про це свідчать подані для участі в тендері на закупівлю 50 апаратів пропозиції постачальників.Відтак, держпідприємство “Медичні закупівлі України” має шанс зекономити 3,5 мільйони гривень з 25 мільйонів, виділених на закупівлю цих апаратів з Фонду боротьби з COVID-19.
Мова йде про апарати ШВЛ CWH-8010 китайського виробника Nanjing Chenwei Medical Equipment. Поставити та обслуговувати в подальшому ці 50 апаратів за 21 мільйон 381 тисячу 500 гривень готова компанія “Грінер”, що з Черкащини. Вказане обладнання має сертифікат відповідності від “Українського наукового інституту сертифікації”.
Дана партія ШВЛ – це четверта частина від загальної кількості, що мають закупити за кошти, виділені Міністерству охорони здоров’я з Фонду боротьби з COVID-19 – на 200 апаратів дали 100 мільйонів гривень. Ще під час погодження документів, журналісти Bihus.Info отримали копії розрахунків, за підписом міністра Максима Степанова, в яких обґрунтовувалися заплановані витрати. Зокрема, там наголошувалось, що МОЗ отримало комерційну пропозицію від національного виробника. Але ані деталей цієї пропозиції, ані специфікації обладнання – не зазначили. Тож, говорити про відповідність вартості у півмільйона гривень за один апарат ринковим цінам – можливості не було.
Витрачати напряму кошти МОЗ не може, тому що усі “антиковідні” закупівлі проходять через «Медичні закупівлі України». Тож одразу після затвердження бюджету ДП провело власний моніторинг ринку і під час формування вимог до тендеру – умови, що апарати ШВЛ мають бути власне українськими – не було.
За нашими даними, в обгрунтуваннях МОЗ йшлося про апарати Ювент-А, Ювент-Т та Ювент-М київської компанії “Ютас”. На торгах виробник напряму участь у торгах не брав, а його обладнання була готова поставити фірма “Медбаланс”. Проте ціна ШВЛів виявилася вищою за китайські – партію у 50 штук готові були продати за 23 мільйони 750 тисяч гривень.
Разом зі 100 мільйонами на ШВЛ, ще майже 3 мільярди гривень з Фонду боротьби з COVID-19 МОЗ отримав на закупівлі засобів захисту для медиків. В отриманих журналістами Bihus.Info обгрунтуваннях МОЗ, ціни були завищені практично на кожен товар із переліку. Проте вже на перших торгах ДП почало “збивати” ціни. Так, наприклад, тільки на респіраторах вдалося зекономити 74%. У гривнях це 91 мільйон зі 123-ох запланованих МОЗом. Але найбільша інтрига була з закупівлею захисних костюмів, на яку з Фонду зарезервовано 2 мільярди 135 тисяч гривень (по 488 за один комплект, що вдвічі вище за ціну, за яку ДП вже намагалось закупити костюми). Попри те, що гроші на них були виділені у травні – погодження вимог до костюмів МОЗом гальмувалося більше місяця. Врешті решт, 22 липня ДП оголосило про збір пропозицій від виробників та постачальників захисних костюмів, проте очікувана вартість наразі невідома.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниКиїврада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info
Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”.
Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС
Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.
“Київміськбуд” платив мільярди гривень підрядникам, наближеним до свого ж керівника
Мільярди гривень на підрядні роботи компанія “Київміськбуд”, що на 80% належить територіальній громаді Києва, виплачував фірмам, наближеним до власного президента Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.