Карантинні штрафи: як каратимуть за відсутність маски чи роботу кав’ярень

Минулі вихідні в України стали першими, коли почали діяти нові карантинні обмеження, так званий карантин “вихідного дня”. На цьому тижні були введені штрафи за перебування без маски в громадському транспорті і спорудах. Тож ми вирішили нагадати, яка ж відповідальність передбачена за порушення карантинних обмежень і хто штрафуватиме порушників.
Як штрафуватимуть за порушення карантину вихідного дня?
За порушення карантинних обмежень, в тому числі карантину «вихідного дня», передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Адміністративна відповідальність передбачена статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП). Ця стаття має дві частини (друга частина набрала чинності 21.11.2020). Першою частиною передбачена відповідальність за порушення правил, передбачених ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб” та іншими актами законодавства, рішеннями органів місцевого самоврядування. За таке порушення загрожує накладенням штрафу у розмірі від 17 до 34 тис грн, для фізичних осіб, які не є посадовими особами, а для посадових осіб – від 34 до 170 тис грн.
Хто уповноважений складати протоколи про адміністративні правопорушення в цьому випадку?
Протоколи про адміністративні правопорушення мають право складати посадові та службові особи:
- органів внутрішніх справ (Національної поліції);
- органів охорони здоров’я;
- органів державної санітарно-епідеміологічної служби;
- уповноважені виконавчими комітетами відповідної (місцевої) ради – рішеннями, розпорядженнями, тощо (приклад такого документу у м.Києві – тут). Для перевірки повноважень особи на складання адмінпротоколу, необхідно ознайомитись із таким документом, а також документом, який посвідчує особу.
Тобто, за частиною 1 ст. 44-3 КУпАП протокол про адміністративні правопорушення складають вказані вище органи, а визнання вини та накладення штрафу здійснює суд.
Як штрафуватимуть за маску на підборідді в автобусі?
В частині другій 44-3 КУпАП вказано, що перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно – заборонено.
Відповідальність за вказане правопорушення передбачена у вигляді штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 170 до 255 грн.
Хто уповноважений накладати штраф за порушення масочного режиму (частина 2 ст. 44-3)?
- органи внутрішніх справ (Національної поліції);
- органи державної санітарно-епідеміологічної служби;
- уповноважені на те виконавчими комітетами відповідної (місцевої) ради.
Тобто, на відміну від частини 1 ст. 44-3 КУпАП, вказані органи на місці вчинення правопорушення матимуть право скласти постанову про притягнення особи до відповідальності, на підставі якої вона повинна буде сплатити штраф.
Коли настає кримінальна відповідальність за порушення карантину?
Кримінальна відповідальність передбачена статтею 325 Кримінального кодексу України настає, якщо порушення карантину спричинило або завідомо могло спричинити поширення захворювань. Відповідальність в такому випадку – штраф від 17 до 51 тис грн, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.
Досудове розслідування за статтею 325 КК України здійснюється органами внутрішніх справ (Національної поліції).
В ці вихідні, 14-15 листопада, запрацює карантин “вихідного дня”, Кабмін запровадив нову форму карантинних обмежень, яка буде діяти кожні вихідні до 30 листопада 2020 року, з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Окрім цього, Кабмін скасував адаптивний карантин. Що це означає, чи закриють парки і куди взагалі можна буде вийти з дому?
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниПартнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.
Дружину нардепа Торохтія призначили в ДП “Антонов”, “Укроборонпром” почав перевірку
У лютому 2023-го дружина нардепа фракції “Слуга народу” Богдана Торохтія Аліна Левченко стала радницею т.в.о. генерального директора ДП “Антонов” на платній основі. Раніше Левченко працювала в аграрній сфері, а також мала бутік люксового одягу і студію дизайну інтер’єрів.
“Слуга народу” Торохтій під час війни відпочиває за кордоном та їздить новим авто за 7 мільйонів
Журналісти зафіксували, як народний депутат Богдан Торохтій використовує придбаний у березні 2023-го Mercedes-Benz EQS, та знайшли докази виїзду на море за кордон під час воєнного стану.