Важливо
Новини

Хто з депутатів в Раді найактивніше відстоює інтереси Ахметова і Коломойського

FacebookTwitterTelegram
Депутати Людмила Буймістер, Олексій Кучеренко, Валентин Наливайченко і Михайло Волинець систематично діють в інтересах олігарха Ріната Ахметова. Інтереси ще одного олігарха – Ігоря Коломойського – найактивніше просуває під куполом депутат Олександр Дубінський.

Про це йдеться у матеріалі “Ляльководи” Анни Калюжної та Аліси Юрченко для Bihus.Info.

Так, Буймістер (“Слуга народу”), Кучеренко, Наливайченко та Волинець (всі троє від “Батьківщини”) нині намагаються перезавантажити комісію з енергетики НКРЕКП, яка відповідає за регулювання тарифів на комунальні послуги. Це – сфера бізнес-інтересів Ріната Ахметова, який сконцентрував найбільшу частку української енергетики.

Олігарху вигідно аби за ремонт електромереж сплачували споживачі, а не самі обленерго (так званий RAB-тариф). Депутатка Людмила Буймістер лобіювала це на телеканалі самого олігарха “Україна 24”, а також регулярно наполягала на встановленні RAB-тарифу у соцмережах.

Комісія цю плату врешті встановила, але не на рівні 6%, як хотіли в оточенні олігарха, а на рівні 3% – вдвічі менше. І саме після цього депутати пішли в кілька судів з вимогою звільнити керівництво комісії, а також написали заяви в НАБУ, ДБР і СБУ.


Пізніше 50 депутатів звернулись до Конституційного суду, аби той визнав незаконним саме призначення членів енергетичного регулятора. Серед цих депутатів були вищеперелічені, а загалом 22 депутати з “Батьківщини”, 7 депутатів “Опозиційної платформи “За життя””, 7 позафракційних, 8 “Слуг народу”, по 3 депутати з “Довіри” і “ЄС”.

Цікаво, що в коментарях журналістам окремі депутати не змогли одразу пояснити чому підписували це подання до КС.

“Мені треба згадати, підняти документи, бо я перед ти як підписувати вивчав цю проблематику, і тоді я зможу з вами поспілкуватися більш детально”, – заявив нардеп Павло Павліш.

Перелічені депутати помічені за доволі систематичним просуванням вигідних для олігарха питань. Наприклад, в останні дні роботи парламенту у 2020-му згадані Кучеренко і Наливайченко закликали сесійну залу не голосувати за кандидата на посаду міністра енергетики Юрія Вітренка, який мав замінити людей з оточення Ахметова. До їхнього заклику в результаті дослухались кілька десятків “Слуг народу”, і голосування за кандидатуру Вітренка було провалене.


В самій “Слузі народу” найсистемніше працює в інтересах бізнесу Ріната Ахметова так звана “група Павлюка”, яка налічує понад 30 депутатів і яка координується близьким до Офісу Президента та самого Володимира Зеленського бізнесменом Іллею Павлюком. Раніше журналісти вже розповідали про його офіс поблизу ОП, куди регулярно перед важливими голосуваннями приходять депутати з цієї групи.
Загалом, за підрахунками журналістів, інтереси Ахметова в Раді представяють близько 50 “стабільних” голосів. Ще стільки ж “добирається” під час важливих для олігарха голосувань.

Ініціативи в інтересах Коломойського в парламенті підтримують близько 70 нардепів. Це дві групи депутатів – частина фракції “Слуга народу” і окрема група “За майбутнє”.

Безсумнівний лідер відстоювання інтересів Коломойського – колишній співробітник його телеканалу Олександр Дубінський, який нині перебуває в президентській фракції.

Дубінський найактивніше з нардепів добивався відставки екс-прем’єра Олексія Гончарука.

“Я думаю, що над відставкою нашого уряду працювало багато людей, але звичайно відставка уряду була в інтересах Коломойського, однозначно,” – каже Гончарук в інтерв’ю Bihus.Info.

Дубінський вимагав відставки прем’єра на фракції за участю президента і розкручував в медіаполі приховані записи нарад Гончарука, додаючи власний контекст розмовам чиновників. Про те, що “плівки Гончарука” були інформаційною спецоперацією, говорить кілька фактів: ютуб-каналу, на якому виклали записи, вже не існує, жоден журналіст не підписався під монтажем цих плівок.

Інша системна активність Дубінського – спроба звільнити директора Антикорупційного бюро, яке розслідує кримінальне провадження про виведення коштів з ПриватБанку колишніми власниками. Дубінський – співавтор законопроекту про додаткові підстави звільнення директора бюро. Він же – уповноважений в поданні в КС щодо неконституційності призначення Артема Ситника. А також медіапровайдер постанови парламенту про звільнення очільника антикорупційного органу – активно просував цю ідею публічно.

Крім того, Дубінський подав понад тисячу поправок в “антиколомойський” закон – закон, що отримав таку назву, бо обмежує можливість попередніх власників повернути ПриватБанк. Така кількість поправок від нардепа мала б затягнути його розгляд або змінити суть. Дубінський також голосував проти самого закону.

В коментарі Bihus.Info Дубінський стверджував, що не спілкується з Коломойським, хоча сам Коломойський казав в інтерв”ю НВ про спілкування з Дубінським протилежне.

Крім того, серед тих, хто допомагав Коломойському під куполом, помічені депутати від “Слуги народу” Ольга Василевська-Смаглюк, Дмитро Чорний, Олег Дунда, Сергій Демченко, колишній “слуга”, який нині опинився в іншій “проколомойській” групі парламенту “За майбутнє” Антон Поляков тощо.

Приміром, усі вони також намагалися спамити “антиколомойський закон” правками, і всі не підтримали цей закон навіть попри заклик Зеленського.

Більш детально – дивіться у відеоматеріалі за посиланням.

Ввечері 24 листопада до офісу бізнесмена і ймовірного “куратора” цілої групи нардепів від “Слуги народу” Іллі Павлюка приїжджало авто підприємства “Метінвест” олігарха Ріната Ахметова. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Метрополітен замовив ремонт тунелів за 1,5 мільярди балерині – ціни завищені, контракт засекречений

      КП «Київський метрополітен» під керівництвом Віктора Брагінського віддав підряд на капітальний ремонт «червоної гілки» столичного метро вартістю 1,5 млрд грн компанії, оформленій на родичку бізнес-партнера Брагінського. Жінка викладає класичну хореографію в академії танцю. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.