5 перевірок за 2 тижні: Антимонопольний досліджує тендери на 10 млн за заявами юристів Bihus.Info

За перші два тижні 2021-го Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав вже 5 перевірок за заявами юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info). Загальна сума тендерів, які перевіряють антимонопольники, – майже 10 мільйонів гривень.
Перевірки відкриті після звернень юристів “Тисни” (Bihus.Info) на основі даних з системи «Прозоро» (які аналізують самі юристи) та публікацій журналістів «Наші гроші. Запоріжжя», “Наші гроші. Львів” та ІА “Вчасно”.
Серед закупівель, які перевіряє АМКУ:
- Тендер КП “Запоріжміськсвітло” на поставку пересувної лабораторії, вартістю 1,7 млн грн. Документи обох учасників містили однакові помилки та надписи з порушенням кодування, що не дозволяє їх прочитати. Також ідентичною є програма, за допомогою якої і зробили файли.
- Тендер Рахівської міськради на реконструкцію будівлі амфітеатру, вартістю 2,1 млн грн. Файли двох учасників зроблені в одній програмі, а на самих документах є однакова пляма, що свідчить про використання спільної техніки.
- Тендер відділу капбудівництва Волноваської райдержадміністрації на будівництво спортивного майданчику вартістю 2,5 млн грн. Один із учасників тендеру у своїй діяльності використовує електронну скриньку та номер телефону іншого учасника. Крім цього, обидва учасники мають однакові документи.
- Тендер житлово-комунального відділу Покровської міськради на ремонт дороги вартістю 3 млн грн. Дві фірми-учасниці зареєстровані за однією адресою, а також мають спільних працівників та орендують однакову техніку.
- Тендер КП “Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги” Запорізької міськради на поставку медичного приладдя, вартістю 98,7 тис грн. Учасник подав декларацію про відповідність та сертифікат на бланку свого конкурента.
Якщо АМКУ підтвердить порушення законодавства про захист економічної конкуренції, учасники цих тендерів отримають штрафи та заборону на 3 роки брати участь у публічних закупівлях.
“Я обожнюю працювати з тендерами – ділиться юристка проєкту “Тисни” Єлизавета Середіна. – Дехто каже, що нічого не змінюється, люди продовжують “пиляти” бюджет. Проте ми чи не щодня аналізуємо, пишемо заяви і отримуємо реальні результати – у вигляді розірваних тендерів, штрафів чи тендерних блокувань. Наступного разу махінаторам стає все важче. А ми не зупиняємось і продовжуємо лупашити”.
Юрист проєкту “Свої люди” допоміг журналістці добитись від держорганів інформації щодо пільгових кредитів
Після скарги журналістки Алли Максимчук та юриста Віталія Гусака до Омбудсмена, Рівненська міськрада і Держмолодьжитло нарешті погодились надати документи щодо отримувачів бюджетних кредитів в Рівному.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниОчільник Бюро економічної безпеки будує готель на курорті разом з двома генералами СБУ
В.о. директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров разом з дружиною будують готельний комплекс на лижному курорті с.Мигове, що в Чернівецькій області. Землю під цим об’єктом Федорови забудовують разом з родинами ще кількох високопоставлених правоохоронців. Про це повідомляється в сюжеті Лесі Іванової для Bihus.Info
Київрада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info
Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”.
Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС
Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.