Важливо
Новини

Журналісти знайшли незадекларовану квартиру ексочільника Укроборонпрому Букіна за $ 700 000

FacebookTwitterTelegram

Колишній гендиректор ДК «Укроборонпром» Павло Букін не вказав у своїх деклараціях цивільну дружину Ольгу Курчінську та нібито подаровану їй чотирикімнатну квартиру у новобудові вартістю $ 700 000. Про це йдеться у сюжеті Лесі Іванової для програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».

Упродовж останніх п’яти років роботи в оборонному концерні Павло Букін зазначав у своїх деклараціях, що не має ні дружини, ні дітей, а мешкає то у батьків, то на орендованій квартирі.

Однак минулої осені НАБУ з САП повідомили Павлу Букіну про підозру у недостовірному декларуванні. Слідство встановило, що ексгендиректор оборонного концерну не задекларував доходи, нерухомість й автівки, які були власністю його цивільної дружини. 

За даними програми, мова йде про Ольгу Курчінську та її квартиру у новобудові за адресою Механізаторів (Шаповала) 2. Цю 4-кімнатну квартиру, площею 170 кв.м. Курчінська отримала у власність у 2015 році за договором дарування. 

Разом із тим, за словами колишньої цивільної дружини ексвласника квартири, Оксани Левченко, перед цим Курчінська разом з Букіним і двома дітьми вказане помешкання ще півроку орендували. Левченко розповіла програмі, що жили ці двоє родиною, Букіна Курчінська називала цивільним чоловіком, одного з дітей – їхнім спільним сином. 

Власне у сам договір оренди була вписана уся родина, розплачувався за оренду на рік наперед, за словами Левченко, сам Букін, і навіть електроніку в помешканні нібито приходили лагодити робітники з ДК «Укрспецекспорт» (компанія зі структури концерну УОП, яку Букін очолював у 2015-2018). 

Восени 2015, розповіла Левченко, орендарі зголосилися викупити квартиру. Ціну погодили близько 700 тис дол. – понад 300 коштувала сама квартира у новобудові і стільки ж, стверджує Левченко, вона вклала у ремонт, меблі й техніку. Однак процес затягувався, оскільки Оксана хотіла офіційний продаж, а «покупці» пропонували оформити передачу права власності через договір дарування: «Коли вперше заїкнулися про договір дарування, ось ми з нею тоді розсварилися в ресторані, – пригадує Левченко. – Вона дарчу запропонувала тому, що вони типу вичерпали ліміт… ну … покупок, різних, як це, рухів по нерухомості». Зрештою квартиру таки переоформили через дарчу.

Ні Курчінська, ні ця квартира, ні видатки на її оренду у декларації Букіна за 2015 рік не фігурували. Відсутні цивільна дружина, її власність (земля і ще дві автівки), власність дочки (квартира на Грушевського, також оформлена через дарчу) і в подальших деклараціях. Єдине, що Букін все ж задекларував уже після оголошення підозри – це сина, за даними програми і слідства – спільного з Курчінською.

Букін коментувати цю історію програмі відмовився, оскільки наразі триває суд (розслідування завершене, справа передана до суду, засідання призначене на вересень).

Деталі:

Одним із доказів, на які в судах опирається НАБУ, є цивільна справа про опіку над дочкою Курчінської від першого шлюбу. Ще в 2016 році вона через суд позбавила батька дівчинки батьківських прав. В суді аргументувала так: він від самого народження дівчинки – у колонії, де відбуває пожиттєве, з дочкою не спілкується, натомість у неї давно новий чоловік, який і виконує обов’язки батька стосовно дівчинки – за даними судових справ йшлося про Павла Букіна. Щойно Букіну оголосили про підозру, позбавлений ще в 2016 році батьківських прав ув’язнений  здійснив спробу скасувати рішення про опіку, однак неуспішно через пропущені строки.

Нагадаємо, Павло Букін у 2018-2019 роках очолював ДК “Укроборонпром”. До того, в 2015-2018 роках – керував одним із його підприємств ДК “Укрспецекспорт”. За даними Bihus.Info, на цій посаді Букін ініціював і був учасником “розпилу” коштів оборонного підприємства на закупівлі авіадеталей у групи Жукова, друга і партнера Ігоря Гладковського, сина на той час замсекретаря РНБО Олега Гладковського. На цьому контракті “Укрспецекспорт” переплатив за російські запчастини в 6 разів. Детально ця історія описана в розслідуванні “Армія. Друзі. Бабки

Два роки тому ми опублікували розслідування «Бронедрузі», в якому розповіли, як у 2015-2016 роках державні оборонні заводи “злили” фіктивним компаніям близько 100 мільйонів гривень за незрозумілого походження і якості запчастини. Тоді нам вдалося ідентифікувати «операційних менеджерів» схеми – дрібного бізнесмена та екс-співробітника концерну «Укроборонпром». Однак ми розуміли, що двоє хлопців «нізвідки» - не могли провертати такі схеми без допомоги та протекції.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.