Важливо
Новини

Юристи дружини СБУ-шника Беззубенка захищають фарму, яку сам Беззубенко має контролювати

FacebookTwitterTelegram

Микола Беззубенко очолює управління СБУ, яке контролює сфери охорони здоров’я та бюджету. Водночас його дружина є власницею низки юркомпаній, чиї адвокати обслуговують та захищають у судах великих гравців фармацевтичного та медичного ринку, постійних учасників державних тендерів та великих імпортерів – тобто тих, чиї порушення має за потреби розслідувати її чоловік. Про це йдеться у розслідуванні Лесі Іванової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Микола Беззубенко очолює 1е управління ГУ КЗЕ СБУ – або так званої економічної контррозвідки. Це управління зокрема здійснює контроль над різними сферами економіки країни, серед котрих особливе місце займають охорона здоров’я та бюджет.

Водночас із 2016 року дружина Беззубенка Юлія почала входити до складу власників юридичних фірм: ТОВ «Унілекс Групп» , ТОВ «Статус-М», ТОВ ЮК  “Консіл’єрі” , ТОВ “Лігал Контрол”. Усі компанії – непублічні.  У жодної з них немає сайту, у трьох – навіть телефону. Разом з тим, судячи з наявної в відкритому судовому реєстрі інформації, юристи з компаній Юлії Беззубенко обслуговують чимало великих і відомих клієнтів.

Так, троє юристів представляли у судах щонайменше п’ять компаній, котрі належать, або котрі ЗМІ пов’язують із родиною Фісталів, великими гравцями фармринку. Частина з них регулярно приймають участь у державних тендерах на постачання ліків або медобладнання і є великими імпортерами ліків або медичних товарів.

Є навіть випадок, коли юристи дружини СБУ-шника захищали фірму від розслідування СБУ. Йшлося про закупівлі інвалідних візків Фондом соцзахисту у компанії «Форвард-Орто». Слідство встановило, що на кордоні вартість товару занижують – щоб мінімізувати митні платежі, а потім навпаки завищують – коли продають Фонду. Йшлося про можливе розкрадання 150 млн. бюджетних грн, котрі зливалися на рахунки спеціально під цю аферу оформлених ФОПів. Справу вела поліція – однак докази збирало саме СБУ, Головне управління по боротьбі з корупцією. На основі зібраної ними інформації суд арештував рахунки ФОПів на суму близько 28 млн грн. Однак юристи Беззубенко ці арешти в судах познімали. Згодом провадження взагалі закрили, нібито за відсутністю складу злочину – хоча у судових ухвалах про арешти розписана мало не вся доказова база, включно з НСРД.

Також зафіксовано втручання юристів з фірм Беззубенко у так звані діалізні війни. У 2017 році один із юристів Беззубенко отримав довіреність від компанії «Лінк-Медитал», другого найбільшого дилера препаратів для перитонеального діалізну в країні. Юрист представляв «Лінк» у судах проти АМКУ, який відмовлявся задовольняти скарги дилера щодо державних тендерів. В той же час економічна контррозвідка спільно з поліцією розслідували кримінальне провадження щодо компанії «Діавіта», на той час найбільшого дилера. За словами власника «Діавіти» Сергія Ледіна, тиск на фірму з боку СБУ почався після того, як він відмовився платити Беззубенку відкат із 140-мільйонного контракту з МОЗ, і був спрямований на переділ ринку діалізних препаратів на користь «Лінка».

Цікаво, щонайменше у однієї юркомпанії прослідковується збіг між появою у власниках дружини Беззубенка та прибутковістю фірми. Так, юридична фірма «Унілекс Групп» існувала і до Юлії Беззубенко, але саме з її приходом річні обороти виросли вдвічі, а чистий прибуток – у 4-7 разів. Загалом же станом на літо 2019-го «Унілекс», «Статус» і «Консіл’єрі» отримали понад 14 млн грн  чистого прибутку і випладити дружині СБУ-шника майже 6 мільйонів гривень дивідендами.

Наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, – називається потенційним конфліктом інтересів. Про нього співробітник СБУ має повідомити НАЗК та безпосереднє начальство, котре повинне або усунути службовця від конкретної справи, або перевести на іншу посаду, або звільнити. Однак, судячи з відповідей СБУ та НАЗК на запити програми, – Беззубенко їх про наявність у нього конфлікту інтересів не повідомляв.

Sbu

Юлія Беззубенко говорити з журналістами не захотіла взагалі, сам Беззубенко – питання вислухав, однак від коментарів відмовився.

Окрім того, родина Беззубенків володіє чималою кількістю дорогої нерухомості та автопарком, котрі не відповідають їхнім офіційним доходам, адже більшість з них з’явилася у родини ще до того, як на Юлію Беззубенко записали прибутковий юридичний бізнес.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Метрополітен замовив ремонт тунелів за 1,5 мільярди балерині – ціни завищені, контракт засекречений

      КП «Київський метрополітен» під керівництвом Віктора Брагінського віддав підряд на капітальний ремонт «червоної гілки» столичного метро вартістю 1,5 млрд грн компанії, оформленій на родичку бізнес-партнера Брагінського. Жінка викладає класичну хореографію в академії танцю. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.