Важливо
Новини

Суд скасував дозволи на видобуток літію, видані у 2018 людям Кононенка і партнеру Гладковського

FacebookTwitterTelegram

Верховний суд задовольнив позов заступника Генерального прокурора і визнав незаконним видачу ТОВ «Петро-Консалтінг» спецдозволу на користування Шевченківським родовищем літієвих руд в Донецькій області. Згідно з розслідуванням Bihus.Info, керівництво цієї фірми пов’язане з оточенням Ігоря Кононенка – бізнес-партнера п’ятого президента Петра Порошенка. 

Про це повідомляють “Наші гроші” з посиланням на рішення суду.

Суд встановив, що схема апробації може використовуватися тільки у виключних випадках, вона є лише початком процесу отримання спецдозволу, завершенням якого є підрахунок запасів. Тому суд визнав протиправним та скасував наказ тодішнього керівника Держгеонадра Олега Кирилюка про надання спецдозволу «Петро-Консалтінг», а також скасував сам спецдозвіл фірмі.

Нагадаємо, в січні 2018 Державна служба геології та надр вирішила надати «Петро-Консалтінг» спецдозвіл на видобування літієвих руд Шевченківського родовища строком на 20 років. Дозвіл було видано в обхід аукціону на основі апробації запасів літієвих руд родовища в Державній комісії по запасам корисних копалин(ДКЗ).

Формальними власниками фірми на той момент були ресторатор зі Львова – Олег Большаков та київський скульптор – Микола Єсипенко. А одним з керівників компанії – Тарас Ігнащенко, син радника тодішнього міністра енергетики Насалика і сусіда бізнес-партнера Порошенка Ігоря Кононенка.

За даними журналістів, родина Ігнащенків глибоко інтегрована в оточення попереднього президента. У 2016 році журналісти програми “Схеми” зафіксували Ігнащенка серед тих, хто зустрічав Кононенка в аеропорту.

Крім того, молодший Ігнащенко вів бізнес з Ігорем Гладковським, сином тодішнього першого заступника секретаря РНБО. Ігор Гладковський та Тарас Ігнащенко є співзасновниками ТОВ “Київбіоенерго”.


Про це йшлося в сюжеті Надії Бурдєй “Літієва лихоманка”.

Після сюжету Bihus.Info прокуратура звернулась до суду з вимогою скасувати наказ Держгеонадра та спецдозвіл «Петро-Консалтінг», вважаючи, що Держгеонадра не мали підстав видати документи. Але в жовтні того року прокуратура програла справу в Окружному адміністративному суді Києва. В березні 2019 року Шостий апеляційний адмінсуд залишив це рішення в силі.

Суди вирішили, що фірма отримала спецдозвіл відповідно до урядової постанови №615, яка передбачає, що заявник без аукціону може отримати право на роботи на родовищі в разі, якщо він за власні кошти здійснив апробацію в ДКЗ, строк затвердженої інформації не перевищує трьох років. А фірма купувала таку інформації та затвердила її.

Однак колегія суддів Верховного суду з такими висновками не погодилися. Було встановлено, що в 2017 році «Петро-Консалтінг» уклало угоду з Казенним підприємством «Південукргеологія» з закупівлі послуг геолого-економічної переоцінки запасів та ресурсів Шевченківського родовища літію з метою їх апробації в ДЗК. Після цього фірма купила у Держгеонадра право на користування геологічним звітом від 1989 року про запаси літію на Шевченківському родовищі. Отримані дані були долучені до пакету документів на проведення робіт на родовищі

На думку суддів ВСУ, отримання від Держгеондар даних звіту від 1989 року означало тільки, що фірма в разі перемоги на аукціоні могла ними скористатися під час до розвідки запасів родовища. Тим паче, що за договором «Петро-Консалтінг» купило тільки право користування інформацією, а сама вона залишилася у власності держави. А ДКЗ постановила апробувати інформацію фірми як доповнення до свого протоколу ДКЗ СРСР від 1988 року про затвердження запасів Шевченківського родовища.

«Протокол ДКЗ СРСР від 28 жовтня 1988 року не може взагалі розглядатися як документ, що дає право на отримання спеціального дозволу без проведення аукціону, оскільки ці підрахунки були здійснені не ТОВ «Петро-Консалтінг» і не за його власні кошти. Більше того, документи на отримання спеціального дозволу повинні подаватися не пізніше ніж протягом трьох років після затвердження запасів», – сказно в рішенні суду.

Також суд встановив, що схема апробації може використовуватися тільки у виключних випадках, вона є лише початком процесу отримання спецдозволу, завершенням якого є підрахунок запасів. Тому суд визнав протиправним та скасував наказ тодішнього керівника Держгеонадра Олега Кирилюка про надання спецдозволу «Петро-Консалтінг», а також скасував сам спецдозвіл фірмі.

В серпні 2019 власником фірми став Михайло Жернов, керуючий партнер інвестиційної компанії «Millstone&Co» (Польща). Компанія в Україні мала інтерес в медіабізнесі, де перед президентськими виборами 2019 року співпрацювала з людьми з оточення Кононенка.

Як повідомлялося, на початку квітня Держгеонадра відмовила «Петро-Консалтінг» в видачі спеціального дозволу на видобування літієвих руд ділянки Добра Кіровоградської області.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.