Суд міг помилитися на користь Киви у справі про хабарництво
Виносячи вирок держслужбовцю Іллі Киві за хабарництво у 2013-2014 роках, Октябрський районний суд у Полтаві міг помилково визначити пом’якшуючі обставини. Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для програми “Наші Гроші з Денисом Бігусом”.
У грудні 2013 року Октябрський райсуд м. Полтави визнав Іллю Киву (нині нардеп від ОПЗЖ) винним в одержанні хабара. Згідно з текстом судового вироку, злочин відбувся у 2011 році, коли Кива був заступником начальника Управління захисту справ споживачів у Полтавській області.
Хоч цей злочин вважається тяжким, суд покарав Киву лише 10 тисячами гривень штрафу і забороною займати посади державної служби на один рік.
При цьому суд, серед пом’якшуючих обставин, взяв до уваги, що Кива “перебував на лікуванні в Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні з діагнозом наслідки черепно-мозкової травми з психопатизацією особистості, є інвалідом 2 групи, має хворобливий стан здоров’я внаслідок перенесених закритих черепно-мозкових травм”.
Втім, до листопада цього року Ілля Кива категорично заперечував, що мав проблеми із психічним здоров’ям. Лише 28 листопада в одному із інтерв’ю він розповів, що проблеми зі здоров’ям мав, але іншого характеру. Вони, за його словами, проявилися у 2011 році під час перебування у СІЗО.
“Відбувся, напевне, зрив. У мене почалася епілепсія. Цей момент суд врахував – хоча суд “заряджали” на те, щоб в принципі мене ніколи вже не випустити”, – сказав народний депутат від ОПЗЖ.
При цьому Кива повідомив, що епілептичні напади припинилися чи то у 2012, чи то у 2013 році, після чого комісія визнала його здоровим.
Якщо ці слова народного депутата відповідають дійсності, то суд не мав підстав пом’якшувати йому покарання через стан здоров’я в кінці 2013 року.
Однак суд повторно врахував його хворобу та інвалідність навіть у серпні 2014 року, коли переглянув вирок і застосував до Іллі Киви амністію. Тоді Кива, за власними словами, уже був здоровим.
Журналісти Bihus.Info також поцікавилися у народного депутата від партії Рабіновича-Медведчука, чому у судових рішеннях у його справі написано не про епілепсію, а про психопатизацію особистості.
“В даному випадку я сказав про те, що у мене в дійсності було. Я не знаю, що там написано в рішенні суду”, – відповів Кива на прохання про роз’яснення цих розбіжностей.
Цікаво також, що і в 2013 році, і при перегляді вироку у 2014 році Ілля Кива визнав свою провину. Так, у вироку 2014 року вказано: “На даний час він усвідомив протиправність попередньої поведінки, яку допустив у більшій мірі через свою необізнаність в нормах чинного законодавства та межах своїх службових повноважень”.
В інтерв’ю в листопаді цього року Кива пояснив, що зізнання у нього витягнули у 2011 році шантажем. На запитання Bihus.Info, чому тоді він визнав свою вину навіть у 2014 році, при перегляді вироку, народний депутат відповіді не дав.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!





Новини
Усі новиниЖитло на колесах та одинокі вовки: типові деклараційні порушення і що з ними робити
1 квітня для українських чиновників закінчився строк подання електронних декларацій за 2020 рік. За інформацією НАЗК, за період кампанії декларування до Реєстру надійшло майже 800 тис декларацій. Які ж найпоширеніші помилки та порушення в деклараціях вчиняють посадовці? І що робити, якщо ви помітили таке порушення? Пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна.
Верховний Суд вважає, що в ОП не довели відсутність у Президента записів розмов активістів
Верховний суд ухвалив остаточне рішення за позовом активіста Дмитра Сінченка до президента щодо ненадання записів розмов активістів акції “Ні капітуляції!”. Суд частково задовольнив вимоги позову і визнав, що відзив Офісу Президента щодо відсутності в ОП записів розмов активістів, не доводить відсутність у президента цієї інформації.
Компанія дружини Кернеса хоче семиповерховий ТЦ в історичному центрі Харкова
Компанія “Діамант 2006”, власницею якої кілька тижнів тому стала дружина покійного мера Харкова Геннадія Кернеса Оксана Гайсинська, хоче будувати багатоповерховий торгівельний комплекс в історичній частині міста попри спротив чиновників. Про це розповіли журналісти Bihus.Info.