Важливо
Новини

“Помилка” прокурора: як біглий ексміністр доходів Олександр Клименко перестав бути підозрюваним і повернув елітне майно

Мокрик.jpg
FacebookTwitterTelegram
Навесні 2021-го Вищий Антикорупційний суд “розморозив” активи, арештовані у справі біглого міністра часів Януковича Олександра Клименка: квартири, паркомісця, автомобілі, вагони та мисливську базу. Все тому, що Клименко та інші підозрювані – вже не підозрювані в провадженні. Як це сталося – у матеріалі Вадима Поньки для Bihus.Info.

Українські правоохоронці підозрювали ексміністра доходів і зборів Клименка в участі у “злочинній організації” Януковича і створенні так званих “податкових майданчиків” (конвертцентрів) – для незаконної мінімізації бізнесом податків і переведення грошей в готівку. Через що бюджет, за версією слідства, недоотримав більше ста мільярдів гривень. 

ВІДПОВІДЬ САП (1)

 

За попередніми даними слідчих, гроші, зароблені Клименком і оточенням на цій схемі, легалізовували через підконтрольні компанії, котрі купляли дороге майно: квартири, автомобілі, залізничні вагони тощо. 

“Справу Клименка” розслідували ще з 2014 року. Через кілька років досудового розслідування активи, яке слідство пов’язувало з втікачем і його оточенням, арештували й передали в управління державному Агентству з розшуку та менеджменту активів. Це агентство має функцію управління арештованим майном до завершення слідства і вироку суду.

Майном Клименка Агенство управляло до весни 2021 року. Тоді Антикорсуд ухвалив низку рішень, якими зняв арешти з активів компаній Клименка.

Так, низка квартира повернулася до ТОВ “Київ сіті апартмент”, ТОВ “Глорія Юкрейн”, ТОВ «КУА «ЕКСЕЛЬСІОР». Ключовою особою у цьому бізнесі лишається менеджерка Клименка Оксана Чепіжко.

Також до ТОВ “Скай 1” повернулася комерційна нерухомість у торговому центрі “Гулівер”, ТОВ “Юнісон груп” повернуло контроль над тисячею залізничних вагонів. Повернулись під контроль структур Клименка і мисливська база з тиграми та автомобілі охоронної фірми. 

Адвокати змогли зняти арешти, бо Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила провадження у частині підозр фігурантам, зокрема й підозри Клименку. В САП аргументували це закінченням граничних строків розслідування.

Строки збігли, бо попередній орган досудового розслідування – військова прокуратура – у 2018-му допустила помилку при розрахунку строків при об’єднанні справ щодо ексміністра. Це випливає з відповіді САП на запит Bihus.Info.

“Строки були порушені внаслідок рішення прокурора, яка свого часу, об’єднуючи два провадження, в яких Клименку О.В. було повідомлено про підозру, не врахувала того факту, що згідно з вимогами п. 2 ч. 6 ст. 219 КПК України строки слідства додаються, а не поглинаються. Таким чином внаслідок об’єднання проваджень граничні строки були порушені і справа втратила судову перспективу”. 

Річ у тім, що у 2018 році розслідувалось декілька проваджень щодо діяльності Клименка. В кожному з них були свої строки розслідування, і під час об’єднання проваджень прокурор, на думку САП, некоректно порахувала, скільки часу вже триває слідство.

Як наслідок, на думку САП, граничні строки вже спливли, а достатніх для передачі обвинувального акту в суд доказів так і не зібрали. На цій підставі прокурор САП вирішив закрити провадження в частині підозр.

Ані прізвище прокурора САП, який прийняв це рішення, ані прізвище прокурора військової прокуратури, яка об’єднала провадження з “помилкою”, САП у відповіді на запит Bihus.Info не назвала. 

Разом з тим, за даними Bihus.Info, під авторкою “помилки” мають на увазі Ольгу Миргородську, підопічну тодішнього очільника Головної військової прокуратури Анатолія Матіоса. Зараз вона працює в Обухівській окружній прокуратурі, заступником керівника. Говорити з журналістами про підрахунок строків слідства у “справі Клименка” Миргородська не захотіла. 

Тим часом майно, виведене з-під арешту у “справі Клименка”, уже переписується на нових власників, але також дотичних до Клименка. Наприклад, машиномісце в елітному ЖК “Новопечерські липки”, яке коштує як середньостатистична квартира в Києві, оформили на Катерину Назимко. Її називають головною бухгалтеркою братів Клименків. 

Квартиру на Глибочицькій переписали на Олексія Круподера. Це співзасновник ГО “Відновлення Донбасу”, що наближена до ексміністра Клименка. Інша квартира перейшла до авторки ютуб-каналу “Клименко Тайм” Арміне Хачатрян. Отримала житло площею 77 кв м й редакційний директор медіахолдингу “Вєсті” Клименко Іляна. Все перелічене майно оформлено в одного нотаріуса та майже в один час. 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, як кілька земельних ділянок і недобудований палац у Конча-Заспі, котрі належали ТОВ КУА “Ексельсіор”, оформили на оточення смотрящого за Києвом від Офісу президента Дениса Комарницького. Згідно угод, які є у розпорядженні Bihus.Info, Комарницький мав заплатити за це майно 2,5 млн доларів, а Оксана Чепіжко вирішити питання з судовими арештами. Невдовзі після посвідчення угоди Печерський районний суд справді скасував арешт на це майно. 

Ексміністр доходів і зборів часів Януковича Олександр Клименко втік до Росії у 2014-му і відтоді не повертався в Україну. Віддалено він намагався просувати в Україні свою політпартію.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.