Новини

Олігарх і радник Президента попри заборони регулярно ганяє заповідним парком “Феофанія”

FacebookTwitterTelegram

Автівки мільярдера Юрія Косюка щодня порушують заборону на проїзд заповідною зоною парку “Феофанія”, щоб зекономити менше 5 хвилин. Елітні машини на великій швидкості їздять повз відвідувачів - між палацом Косюка, збудованим впритул до «Феофанії», і офісом його аграрного холдингу по інший бік парку, йдеться у сюжеті Лесі Іванової «Парк олігархічного періоду» для програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».

Київський парк «Феофанія» – пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Особливий статус парку означає і особливий режим його відвідування: вільно їздити тут можна лише на велосипедах, проїзд та стоянка автомобілів – заборонені.

Єдині винятки: весільні кортежі (одноразово і за додаткову плату), техніка «Інституту еволюційної екології НАН», у віданні якого знаходиться “Феофанія”, та розташованого на території парку Свято-Пантелеймонівського монастиря. З огляду на спеціальний статус парку заборони накладені не просто внутрішніми правилами, а наказом Міністерства еколо��ії.

Але тижнями журналісти програми фіксували регулярний проїзд по парку, де традиційно гуляють батьки з маленькими дітьми, – автівок, що належать ПАТ «Миронівський хлібопродукт», центральній компанії Юрія Косюка. Найчастіше тут їздять два чорні мерседеси-«кубіки».

Окрім них – синя Tesla Model S, сріблястий Porsche 911, вишневий Aston Martin, синій Ford Ranger, червоний Range Rover, білосніжна Lamborghini Murcielago. Інколи їздять попарно, в супроводі. Так, наприклад, їздили Tesla і «кубік», спочатку в парку – а потім в маєтку Косюка.

У відповіді на запит з питанням “хто користується автомобілями” прес-служба МХП зазначила, що «це конфіденційна інформація, розголошення якої може призвести до порушення особистої безпеки Косюк Ю.А. та членів його родини», чим фактично підтвердила, що користувачами є саме Косюк та його родичі.

Чому автівки «МХП» їздять по парку, як у себе по подвір’ю, здогадатися неважко, адже усі вони їздять по однаковому маршруту. По один бік закритої паркової зони знаходиться приватний маєток Косюка, а по інший бік парку – розташований офіс «МХП».  Тож заповідна зона парку – це найкоротший і найшвидший шлях Косюка з дому на роботу. Загалом 2,5 км.

При цьому дістатися від маєтку Косюка до офісу не через парк – можливо. Для цього «Феофанію» треба просто об’їхати. Така дорога у Косюка уже навіть збудована: від його маєтку вона спускається до загальної дороги через село Хотів.
 

Такий маршрут дещо довший – 5,5 км. Однак навіть з урахуванням неякісної сільської дороги, гальмування на 9 лежачих поліцейських і простою на світлофорі, ця дорога у знімальної групи зайняла тільки 9 хв часу. Тобто автівки «МХП» порушують правила і їздять через паркову зону для того, аби зекономити менше 5 хв.

Дорога, прокладена від палацу Косюка крізь “Феофанію” спочатку йде через лісову частину заповідника, яка має використовуватися для обслуговування парку та для наукових робіт по лісознавству.

В`їзд у паркову зону відгороджений шлагбаумом. За словами адміністрації парку, шлагбаум належить Косюку, а в керівництва парку навіть ключів від нього немає. (Прес-служба МХП зазначила, що ні Косюк, ні агрохолдинг до шлагбауму стосунку не мають).

Далі автомобілі олігарха їдуть прямо повз адміністрацію, через ландшафтний парк та знову через лісову зону. Це територія парку, котру вже точно мав би контролювати інститут, однак за словами заступника директора Олександра Демченка, вдіяти з поїздками олігарха через парк адміністрація нічого не може: «Була ситуація, інцидент, його охорона проїжджали швидко, почали свої робити пікети, що нам не потрібно щоб тут їздили, з усіх інстанцій пішли перевірки, щоб ви розуміли. – І чим закінчилося? – Нічим, так і дозволили проїзд. – А хто йому дозволив, йому офіційно хтось дозволив? – Ні, офіційно ніхто йому не дозволив».

На запитання – чи можливо Косюк хоча б платить щось парку за проїзд, як наприклад весільні кортежі, Демченко відповів, що не платить нічого: «Просили до нього – зробіть спонсорську допомогу, фонтан закінчить. Походили, проекти поносили, на цьому все. Просили, зробіть хоть якусь допомогу».

Прес-служба Косюка в письмовій відповіді програмі заявила прямо протилежне: «Проїзд автотранспортних засобів є платним та здійснюється на підставі підписаного договору між ДУ «Інститут еволюційної екології НАН України» та Косюк Ю.А. … Звертаємо Вашу увагу, що пан Юрій Косюк виділяє власні кошти на покращення та розвиток інфраструктури парку «Феофанія».

Однак станом на вихід програми в ефір копій ні договору, ні якихось документів, що посвідчували б оплату проїзду, прес-служба на запит програми так і не надала.

Через парк і ліс автівки можуть доїхати майже до МХП. Майже, тому що парк до офісу агроолігарха не дотягує метрів 400. Тож цю, третю частину дороги,. дотяг сам МХП. Навпроти офісу Косюка у парку був пожежний виїзд, як розповіли в адміністрації – необлаштований, просто ворота у пусте поле, через яке у разі пожежі могли б заїхати пожежні машини з загальної дороги по вул.Заболотного. МХП облаштував пожежний виїзд – однак на свій манер.

З нових автоматичних воріт, оснащених камерами, йде свіжа триполосна асфальтна дорога. Вона веде не одразу на Заболотного. Спочатку цей пожежний виїзд служить – заїздом Косюку на задній двір його агрохолдінгу. А лише потім – звертає на загальну трасу. Хоча за тверезою логікою, для швидшого проїзду пожежників, дорогу можна було прокласти  з лісу до траси по прямій.

На Миронівському не заперечують, це вони будували дорогу, власним коштом, і запевняють, що всі документи на неї оформлені. Разом з тим, оскільки пусте поле є ділянкою комунальної власності, програма звернулася із запитом в КМДА: з Департаменту земельних ресурсів отримали відповідь, що земля через судові тяганини з 2011 р. під арештом і жодних клопотань про надання дозволу на розробку проекту відведення землі для будівництва дороги (пожежного виїзду) до департаменту не надходило.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.