Важливо
Новини

Окупаційний “мер” Херсона Кобець: повна біографія від КДБ до Альфа-Банку

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Редакція Bihus.Info отримала копію резюме, яке окупаційний псевдомер Херсона Олександр Кобець подавав, щоб влаштуватися на роботу в Києві. Резюме підтверджує його роботу на КДБ та СБУ. Після спецслужб він працював в “Альфа-Банку”. Про це йдеться у блозі Аліси Юрченко для Bihus.Info.

26 квітня 2022 р. окупанти “призначили” в Херсоні фейкового мера. Ним виявився уродженець Херсону, який тривалий час мешкав у Києві, Олександр Кобець.

Перші два тижні роботи на окупантів в Херсоні Кобець уникав пропагандистських відео і не показував обличчя. 9 травня він вперше з’явився перед камерами дав коментарі російським пропагандистам і потрапив на фото українських журналістів.

Джерело: херсонське видання “МОСТ”

Через непублічність колаборанта, навколо його біографії виникла плутанина.

Редакція Bihus.Info отримала копію резюме, складену Кобецем власноруч після вересня 2020 року. Тоді він хотів отримати посаду в одній зі столичних компаній, але так і не був прийнятий на роботу.

Фото заключної частини резюме Олександра Кобеця

З лютого 1985 по серпень 2006-го, пише Кобець, він служив на посадах офіцерського оперативного керівного складу в СБУ. Варто уточнити, що тут в один період поєднані і радянський час, і незалежна Україна. Тож насправді у 1985-му він працював не в СБУ, а в КДБ.

З цього запису в резюме стає зрозуміла дата звільнення Кобеця зі спецслужб – серпень 2006 р. Раніше вона була відома лише приблизно. 

Кобець писав у резюме, що за час роботи в спецслужбі співпрацював з багатьма держорганами. І хвалився тим, що (!) здійснював заходи з фінансової, енергетичної, продовольчої, екологічної безпеки держави. 

Наступне місце роботи Кобець у резюме пропустив, однак редакція Bihus.Info підтвердила його з інших документальних джерел. Влітку 2006 року Кобець оформився в київську фірму “Украгрохімпромхолдинг”, яка торгувала аміаком. Її в Києві заснував росіянин, який публічно визнавав свою роботу на КДБ у радянський час.

Тобто перша фірма, куди влаштувався Кобець після СБУ, – це сумнівна компанія такого ж КДБшника, як і Кобець. Тільки з російським паспортом.

У 2007-му Кобець влаштувався в “Українську колекторську компанію”. В резюме пише, що займався кадровими питаннями, службовими розслідуваннями і готував план отримання боргів.

З 2008 по 2011 рр. працював в компанії RSB Petroleum FZC (ОАЕ). В резюме вказано, що вона торгувала нафтою і нафтопродуктами. Фірму реєстрували в одній із вільних зон ОАЕ. 

Наступний рік Кобець провів найманим директором фірми, яку вже в Києві заснував громадянин ОАЕ, – ТОВ “Трансоушен Україна Експорт”. Профіль – торгівля машинами і обладнанням.

У 2012 р. Кобець влаштовується радником голови Шевченківської райадміністрації Києва. Цю РДА у той час очолював Сергій Зімін

З 2015 по 2018 рр. працює в українській дочці “Альфа-Банку”. Основний акціонер банку – росіянин Михайло Фрідман. Кобець став там керівником внутрішньої безпеки. Відповідав за фізичну безпеку керівництва, службові розслідування, перевірку кандидатів на роботу тощо.

Роботу Кобеця в “Альфа-Банку” та його минуле в спецслужбах також підтверджують колишні колеги колаборанта.

У 2018 – 2020 рр. Кобець обіймав аналогічні посади у VK Tobacco і банку “Січ”. 

Раніше журналісти Bihus.Info показали фото поспішного виїзду Кобеця із Києва 7 березня 2022 р. Того дня він поїхав на захід України, 15 березня виїхав з країни через Ужгород, а 26 квітня з’явився у мерії Херсона і був “призначений” російськими окупантами на виборну посаду мера.

За даними джерел Bihus.Info, за попередні 5 років, з 27.04.2017 по 27.04.2022 Кобець 22 рази виїжджав з України за кордон. Більшість з цих виїздів він здійснював напряму до Росії та Білорусі. Зокрема Кобець літав у Мінськ у 2019 році. Та їздив потягом і машиною в Росію у 2018-му, вже після того, як Росія окупувала українські Крим і Донбас.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Дружину нардепа Торохтія призначили в ДП “Антонов”, “Укроборонпром” почав перевірку

   У лютому 2023-го дружина нардепа фракції “Слуга народу” Богдана Торохтія Аліна Левченко стала радницею т.в.о. генерального директора ДП “Антонов” на платній основі. Раніше Левченко працювала в аграрній сфері, а також мала бутік люксового одягу і студію дизайну інтер’єрів. 

   Новини

   “Слуга народу” Торохтій під час війни відпочиває за кордоном та їздить новим авто за 7 мільйонів

   Журналісти зафіксували, як народний депутат Богдан Торохтій використовує придбаний у березні 2023-го Mercedes-Benz EQS, та знайшли докази виїзду на море за кордон під час воєнного стану. 

   Новини

   Очільник Бюро економічної безпеки будує готель на курорті разом з двома генералами СБУ

   В.о. директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров разом з дружиною будують готельний комплекс на лижному курорті с.Мигове, що в Чернівецькій області. Землю під цим об’єктом Федорови забудовують разом з родинами ще кількох високопоставлених правоохоронців. Про це повідомляється в сюжеті Лесі Іванової для Bihus.Info