Важливо
Новини

Окупаційний “мер” Херсона Кобець: повна біографія від КДБ до Альфа-Банку

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Редакція Bihus.Info отримала копію резюме, яке окупаційний псевдомер Херсона Олександр Кобець подавав, щоб влаштуватися на роботу в Києві. Резюме підтверджує його роботу на КДБ та СБУ. Після спецслужб він працював в “Альфа-Банку”. Про це йдеться у блозі Аліси Юрченко для Bihus.Info.

26 квітня 2022 р. окупанти “призначили” в Херсоні фейкового мера. Ним виявився уродженець Херсону, який тривалий час мешкав у Києві, Олександр Кобець.

Перші два тижні роботи на окупантів в Херсоні Кобець уникав пропагандистських відео і не показував обличчя. 9 травня він вперше з’явився перед камерами дав коментарі російським пропагандистам і потрапив на фото українських журналістів.

Джерело: херсонське видання “МОСТ”

Через непублічність колаборанта, навколо його біографії виникла плутанина.

Редакція Bihus.Info отримала копію резюме, складену Кобецем власноруч після вересня 2020 року. Тоді він хотів отримати посаду в одній зі столичних компаній, але так і не був прийнятий на роботу.

Фото заключної частини резюме Олександра Кобеця

З лютого 1985 по серпень 2006-го, пише Кобець, він служив на посадах офіцерського оперативного керівного складу в СБУ. Варто уточнити, що тут в один період поєднані і радянський час, і незалежна Україна. Тож насправді у 1985-му він працював не в СБУ, а в КДБ.

З цього запису в резюме стає зрозуміла дата звільнення Кобеця зі спецслужб – серпень 2006 р. Раніше вона була відома лише приблизно. 

Кобець писав у резюме, що за час роботи в спецслужбі співпрацював з багатьма держорганами. І хвалився тим, що (!) здійснював заходи з фінансової, енергетичної, продовольчої, екологічної безпеки держави. 

Наступне місце роботи Кобець у резюме пропустив, однак редакція Bihus.Info підтвердила його з інших документальних джерел. Влітку 2006 року Кобець оформився в київську фірму “Украгрохімпромхолдинг”, яка торгувала аміаком. Її в Києві заснував росіянин, який публічно визнавав свою роботу на КДБ у радянський час.

Тобто перша фірма, куди влаштувався Кобець після СБУ, – це сумнівна компанія такого ж КДБшника, як і Кобець. Тільки з російським паспортом.

У 2007-му Кобець влаштувався в “Українську колекторську компанію”. В резюме пише, що займався кадровими питаннями, службовими розслідуваннями і готував план отримання боргів.

З 2008 по 2011 рр. працював в компанії RSB Petroleum FZC (ОАЕ). В резюме вказано, що вона торгувала нафтою і нафтопродуктами. Фірму реєстрували в одній із вільних зон ОАЕ. 

Наступний рік Кобець провів найманим директором фірми, яку вже в Києві заснував громадянин ОАЕ, – ТОВ “Трансоушен Україна Експорт”. Профіль – торгівля машинами і обладнанням.

У 2012 р. Кобець влаштовується радником голови Шевченківської райадміністрації Києва. Цю РДА у той час очолював Сергій Зімін

З 2015 по 2018 рр. працює в українській дочці “Альфа-Банку”. Основний акціонер банку – росіянин Михайло Фрідман. Кобець став там керівником внутрішньої безпеки. Відповідав за фізичну безпеку керівництва, службові розслідування, перевірку кандидатів на роботу тощо.

Роботу Кобеця в “Альфа-Банку” та його минуле в спецслужбах також підтверджують колишні колеги колаборанта.

У 2018 – 2020 рр. Кобець обіймав аналогічні посади у VK Tobacco і банку “Січ”. 

Раніше журналісти Bihus.Info показали фото поспішного виїзду Кобеця із Києва 7 березня 2022 р. Того дня він поїхав на захід України, 15 березня виїхав з країни через Ужгород, а 26 квітня з’явився у мерії Херсона і був “призначений” російськими окупантами на виборну посаду мера.

За даними джерел Bihus.Info, за попередні 5 років, з 27.04.2017 по 27.04.2022 Кобець 22 рази виїжджав з України за кордон. Більшість з цих виїздів він здійснював напряму до Росії та Білорусі. Зокрема Кобець літав у Мінськ у 2019 році. Та їздив потягом і машиною в Росію у 2018-му, вже після того, як Росія окупувала українські Крим і Донбас.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   “There Was Nothing Left of the House”: 150 Houses Destroyed in a Village in the Chernihiv Region after 1.5 Months of Hostilities

   The village of Novoselivka, on the outskirts of Chernihiv, was one of the points of concentrated strikes by Russian artillery and aircraft that advanced from the border deep into our country during the first weeks of the war. In a month and a half of active hostilities in the village, where fewer than 800 people live, about fifteen hundred private houses were completely razed or destroyed.

   Новини

   “Від дому нічого не лишилось”: за півтора місяці бойових дій у селі на Чернігівщині зруйновано півтори сотні будинків

   Село Новоселівка, що на околиці Чернігова - одна з точок концентрованих ударів російської артилерії та авіації, що в перші тижні війни просувалась від кордону вглиб нашої країни. За півтора місяці активних бойових дій у селі, де проживає менше 800 людей, повністю згоріли чи були розбомблені майже півтори сотні приватних будинків. 

   Новини

   Maximum Security Prisoners The Head of the Snake Island Lighthouse Spent a Month in Russian Captivity

   Captivity is a restriction of the freedom of an individual who has taken part in hostilities. However, more than a thousand Ukrainian civilians have been held captive by Russians since the beginning of Russia's military invasion of Ukraine. Serhiy Rylskyi, the head of the Snake Island lighthouse, was captured by the invaders and held in extremely difficult and harsh conditions for an entire month. He shared his story with journalists.